Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

цени на панелки и тухлени сгради

Публикувано от vlastoy 
Re: цени на панелки и тухлени сгради
07-03-2009 - 23:41:51
avatar
ase2 Написал:
-------------------------------------------------------
> според мен и най - лошото ново строителство е сто
> пъти по - добро от най - хубавият панел.
> По отношение на икономиите и качеството на
> материалите и изработката в новото строителство,
> то със сигурност е по добро от заварка между две
> панели от пиян до козирката виетнамец, дето
> прескача линиите на трамвая, за да не го хване
> ток.

Така е според теб, но не и според специалистите в областта. Явно, не си виждал нито заварка на панел, нито ново "икономично" строителство.
Re: цени на панелки и тухлени сгради
07-03-2009 - 23:44:42
Нека да пожелаем на новата тухла да доживее годините на стария панел! *yes*
Re: цени на панелки и тухлени сгради
07-03-2009 - 23:51:49
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> ase2 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > според мен и най - лошото ново строителство е
> сто
> > пъти по - добро от най - хубавият панел.
> > По отношение на икономиите и качеството на
> > материалите и изработката в новото
> строителство,
> > то със сигурност е по добро от заварка между
> две
> > панели от пиян до козирката виетнамец, дето
> > прескача линиите на трамвая, за да не го
> хване
> > ток.
>
> Така е според теб, но не и според специалистите в
> областта. Явно, не си виждал нито заварка на
> панел, нито ново "икономично" строителство.
>


виждал съм ги и двете и то от първа ръка, и икономиите на Барбуков и Интертайм и заварката на две панели от пиян виетнамец, ядящ кучешко с едната ръка докато заварява панели, направени с такива икономии в бетона, че и Барбуков би им завидял даже, за пропукал се нов тухлен блок ( в последните 15 години ) не съм чувал, но пропукани панели колкото ти душа сака
Re: цени на панелки и тухлени сгради
08-03-2009 - 11:17:31
Асе, пропуснал си някои от часовете в училище докато си се заглеждал по пияните виетнамци дето замезват с кучешко. Свят голям, бе брато, хора разни- не им обръщаи внимание. :} По съществено е да разберш,че няма такова нещо като " и наи хубавото нещо е по калпаво от наи -лошото" Аиде със здраве и ти препоръчам да помислиш малко преди да се изложиш пак.
Re: цени на панелки и тухлени сгради
08-03-2009 - 12:11:34
ase2 Написал:
-------------------------------------------------------
според мен и най - лошото ново строителство е сто
пъти по - добро от най - хубавият панел. По отношение на икономиите и качеството на материалите и изработката в новото строителство,то със сигурност е по добро от заварка между две панели от пиян до козирката виетнамец, дето
прескача линиите на трамвая, за да не го хване ток.

.................................................................

Наистина уникално по компетентността си мнение !
На екперта ще кажа, че това твърдение ще бъде проверено по най-сигурния начин: чрез едно силно земетресение. Не го пожелавам , ама живеем в една от земетръсните зони, така че това е неизбежно, въпрос е единствено на време......
Ако сме живи и здрави след събитието, ще можем да сравним прогнозите си.
Моята е, че най-малко 30% от падналите сгради ще са построени в годините на прехода.След тях голяма фира ще дадат съборетините от паянтов тип и разните самоправски преустройства през 90-те, след тях пакетно-повдигащите ще се окажат пакетно-паднали, а панелките, предвоенните сгради и сталинските кооперации, които не са "подобрявани" чрез изкормвания за магазини и пр., ще понесат най-малки щети.


Re: цени на панелки и тухлени сгради
08-03-2009 - 13:58:20
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> Иво, а балконската врата там за какво е?


Здравей vivic,

1. Според мен това не е балконска врата, загледай се...същата тази 'балконска врата' я има и при съседния прозорец, кухнята може би?...или искаш да кажеш че и там е балконска врата?.....

:}

Поздрави,

smoking smiley
Re: цени на панелки и тухлени сгради
08-03-2009 - 14:08:29
Възможно ли е да е използван панел, предвиден за балкон?
(и аз, момчета, имам мишка да си играя.)
А, дограмата каква е?
Re: цени на панелки и тухлени сгради
08-03-2009 - 15:05:01
Принципно е възможно да са използвали панел,предвиден за балкон.Виждал съм такъв случай-това имали,това сложили...на тоя тип сгради общо взето им е се тая какво е накачено по фасадите-дали са панелни модули или външните стени за зидани от тухли.
Едно такова тук точно така го завършиха-стара консрукция,стоше на скелет от времето на бай Тошо.Иззидаха външните стени с тухли и пуснаха сградата за живеене.На ЕПК-то дали ще му е от панели фасадата или ще му сложиш окачена фасада от стъкло...на основната конструкция и е все тая.
Re: цени на панелки и тухлени сгради
08-03-2009 - 15:24:09
Ето Ви по-голям размер на снимката. Вие си правете изводите какъв панел е ползван. Представям си как на пияна глава някой излиза да изпуши една цигара на терасата. :}

ivorad, не съм сигурен но ТУК има един паднал панел, без да е станало земетресение. eye popping smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-08 15:34 от Scyther.
Re: цени на панелки и тухлени сгради
08-03-2009 - 16:49:40
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
ivorad, не съм сигурен но ТУК има един паднал панел, без да е станало земетресение.
...................

Пич, за да не се цепкаш повторно нека да ти напомня, че говорим за статистически прогнози, а не за единични събития.
Казано във фолклорен стил - "Една птичка пролет......"


winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход