Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

цени на панелки и тухлени сгради

Публикувано от vlastoy 
Re: цени на панелки и тухлени сгради
01-03-2009 - 19:37:41
Баи Пешо, -с уважение ви говоря щото сте Бай.- Т. Е. по-голям от мен.
-Не сте ме разбрали нещо. Просто питам защо в във всеки сайт пише средни цени за имоти в Х квартал и всеки който продава се ръководи от критерия" средни цени" .
- Нямам нищо против панелките, нито към друг тип имоти, но продаващия ПК и продаващия тухла продават на една цена щото такава е цената според уважаваните сайтове.
Мнението ми е,че трябва някои да направи критерии за различните видове имоти,който да включва качество на строеж, тип строителство, амортизация, инфраструктура на раиона и др.- не съм специалист. Ако бъде побликувана такава таблица ще е в полза за пазара на недвижими имоти щото ще станат повече от 1 критериите при определяне на цена- така мисля *pardon* Разбира се такива критерии ще са статистика и ще се гледа на тях като ориентировачни,но когато ги има ще може да се обоснове една цена защо е такава.
Re: цени на панелки и тухлени сгради
01-03-2009 - 20:57:15
avatar
vlastoy Написал:
-------------------------------------------------------

> Мнението ми е,че трябва някои да направи критерии
> за различните видове имоти,който да включва
> качество на строеж, тип строителство, амортизация,
> инфраструктура на раиона и др.- не съм специалист.
> Ако бъде побликувана такава таблица ще е в полза
> за пазара на недвижими имоти щото ще станат повече
> от 1 критериите при определяне на цена- така мисля
> Разбира се такива критерии ще са статистика и ще
> се гледа на тях като ориентировачни,но когато ги
> има ще може да се обоснове една цена защо е
> такава.


Това може да го направи лицензиран оценител, стъпвайки на законовата база, по която се определя данъчната оценка. И на несъществуващите у нас досиета на жилищата, където би трябвало да са отразени всички ремонти и застрахователни събития.
Някой няма интерес от такава подредба. Затова, цените се определят на принципа "комшията продаде неговия за............хем беше по- калпав от моя".
Re: цени на панелки и тухлени сгради
02-03-2009 - 11:11:38
Оценител ли, ами той винаги носи в себе си субективния фактор.
Отдавна е казано: цар- пазар.
Колкото за панелките- ще отгледат поне още едно поколение, пък после, здраве му кажи ! Едва ли някой ще му пука за такива велики анализатори.
Айде, оти бръзам ! *book*
Re: цени на панелки и тухлени сгради
02-03-2009 - 15:12:07
avatar
borkata4 Написал:
-------------------------------------------------------
> Оценител ли, ами той винаги носи в себе си
> субективния фактор.
> Отдавна е казано: цар- пазар.
> Колкото за панелките- ще отгледат поне още едно
> поколение, пък после, здраве му кажи ! Едва ли
> някой ще му пука за такива велики анализатори.
> Айде, оти бръзам !


Не и ако следва методиката, която съществува и ползва коефициентите, които са строго определени..........
А за панелите си прав. Проблемът ще дойде първо от новото строителство.
Re: цени на панелки и тухлени сгради
02-03-2009 - 16:02:40
Скоро чух че има промяна по отношение на годността на панелните сгради.Експлоатционния срок беше фиксиран на максимум 50 години, но мисля че беше увеличен.Някой знае ли на колко години е увеличен и от кога е тази промяна?
Re: цени на панелки и тухлени сгради
05-03-2009 - 11:39:06
Тази сутрин по bTV в предаването на Лора и М.Цветков беше предложена тема на дискусия за панелните жилища.Темата е интересна за много хора в БГ поради факта че още обитават такива жилища.За много от тях това са единствените жилища които имат и едва ли ще имат шанса да го сменят с друго поне в обозримото бъдеще.Беше цитирана една апокалиптична статия на "Стандарт" от Стела Стоянова и Сияна Севова как панелките се пукат без да се навлиза в дълбочината на материята.Слушайки дискусията и след като прочете статията човек неминуемо ще си зададе много въпроси:

(Без да претендирам че съм изчерпал всичко което може да се дискутира по темата)

1.Какъв е наистина безопасния срок за обитаване на панелно жилище.
2.Има ли разлика в качеството на различните панели строени в БГ.
3.Кой може да каже до колко един панелен блок е надежден за обитаване или не е.
4.Ако всички собсвеници в панела имагинерно един ден решат да бутнат блока и да си построят на същото място т.н. тухла как стои въпроса с собствеността на земята и т.н.

Re: цени на панелки и тухлени сгради
05-03-2009 - 12:03:04
avatar
Панел Панелов Написал:
-------------------------------------------------------

> 1.Какъв е наистина безопасния срок за обитаване на
> панелно жилище.
> 2.Има ли разлика в качеството на различните панели
> строени в БГ.
> 3.Кой може да каже до колко един панелен блок е
> надежден за обитаване или не е.
> 4.Ако всички собсвеници в панела имагинерно един
> ден решат да бутнат блока и да си построят на
> същото място т.н. тухла как стои въпроса с
> собствеността на земята и т.н.
>
>

Всяко жилище, без значение от вида на строителството, има различен срок на годност. Зависи от това как е строено и как е поддържано. Само след обследване на блока може да се види истинското му състояние. Методиката на панелното строителство е една и съща. Има т.нар. "немски панели", които, според мълвата, са с по- дебели стени. Едва ли някой би могъл да каже дали е така.
Всички блокове по комплексите са строени върху държавна /общинска земя. Собствениците имат само право на строеж. Ако блокът е негоден за експлоатация, се бракува, разрушава и те имат право в определените за това срокове, да построят нов. Не го ли направят, правото на строеж се погасява.
Re: цени на панелки и тухлени сгради
05-03-2009 - 12:06:15
avatar
Ками а ти в панел ли живееш?
Re: цени на панелки и тухлени сгради
05-03-2009 - 12:17:38
avatar
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками а ти в панел ли живееш?


Всъщност, живея на две места- панел в "Люлин" и тухла на "Хиподрума". Истината е, че панелът има по- добро разположение и големина на стаите. На "Хиподрума" съм отраснала и е по- близо до центъра, но трафикът около блока е подлудяващ- денонощно.
Re: цени на панелки и тухлени сгради
05-03-2009 - 12:19:58
Мдаааа, ВЕЧНИ панелки САМО за 1200 евро/кв. Какво му плащаш?


Не е ли време, някой да пусне анкетка кое по-първо ще сдаде багажа? Новото строителство или панелките?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход