Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?

Публикувано от THN 
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
27-02-2009 - 10:28:17
avatar
Иванов в Германия за 100К евро ще си купя нова къща бе, ти някакви 40 годишни панелни кутийки за 85К сънуваш, това време на такива цени никога повече няма да се върне, още ли не си го разбрал?
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
27-02-2009 - 10:38:31
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
>
> На какъв език да ти напиша, че ако за теб, който
> искаш да купиш за без пари, себестойността няма
> значение, то за този, който продава, има.
> И че цената на едно нещо е тази, на която стане
> сделка. А в сделката освен купувачът, участва и
> този, който продава. И ако не е на зор, както са
> болшинството продаващи у нас, купувачът ще си
> остане само с мечтите за келепир по време на
> чума.
> ВИЕ, просто нямате възможност да купите- нито
> сега, поради кризата, нито преди- защото пак сте
> били в криза.
> На пишман- купувачи съм се нагледала през
> годините- още по времето,когато цените в София
> бяха по 250$ на квадрат.........
> А в РС има имоти без ипотеки, защото
> съсобствениците- наследници, или бивши съпрузи, не
> са се споразумели.........

На език на Икономикса, Ками. На езика на Знанието. Научи поне 20-ина определения, за да не дрънкаш врели-некипели едно през друго. И няма да е зле да си владееш малко кризите - не правиш добро впечатление, а в работата с хора това е важно. Силно се съмнявам, че щеше да имаш време да обясниш какви са причините за истеричните ти изблици, ако бях клиент...
Така...

Първо - не смятам да купувам, еле пък без пари. Обсъждаме възникващия проблем от гледна точка на свиващи се пазари и намаляващи количества инвестиционни и спекулативни пари в сектора. Поне аз опитвам, а ти се сърдиш. В периоди на силно намаляващи приходи, бизнесът трябва да прави програми за оцеляване, а не да планира печалби. В този смисъл продажбите, като ЕДИНСТВЕН ИЗТОЧНИК НА ПРИХОДИ, могат да се случват и на цени по-ниски от пълната себестойност. Има и т.нар. частична себестойност, която включва само преките разходи. Тази частична себестойност, в зависимост от начина на управление на бизнеса, е доста по-ниска от пълната себестойност. Допустимо е, а понякога е НАЛОЖИТЕЛНО да се прибегне до продажби на цени м/у пълната и частичната себестойност. В краен случай се продава на частична себестойност. Под това ниво се обявява фалит, тъй като всяка продажба би довела до още по-лоша ликвидност на фирмата, тоест фирмата влошава шансовете си да се разплати с кредиторите си. От това по-ясно няма как да ти го кажа.
Второ - говорим ИМЕННО за продавачите, които са на зор, притиснати от ипотеки, от загуба на работата си, от намалели приходи, от съсипан бизнес, от несбъднали се очаквания, от глупостта си и прочие. За тях става въпрос. Те ще са продавачите-мечки. Те ще натиснат цената към дъното, като в същото време НЯМА ФАКТОРИ, КОИТО ДА ВОДЯТ ДО ПОВИШАВАНЕ НА ЦЕНИТЕ. Купувачите НЕПРЕМЕННО ще се съобразява с тези НАЙ-НИСКИ нива. Останалите продавачи, ако са продавачи, ще трябва също да се съобразяват с тези нива. А ако се откажат от продажбата на имота си - ТОГАВА ПРЕСТАНИ ДА ГИ НАРИЧАШ ПРОДАВАЧИ. Не всеки, който има ап., е продавач... Има си ТОЧНО определение за "продавач". Тези, които само се ослушват, са лалугери. Чети... пазар какво е, участници на пазара кои са... Чети! Препоръчах ти книги, мога да ти препоръчам и още - това не са учебници, а увлекателни истории за фирми и събития.
Трето - не знам кои са тези "ВИЕ пишман-купувачи", които визираш. Купувал съм доста имоти през живота си, някои от които съм продал в последствие, затова приемам, че не си си взела лекарствата навреме е това е причината за това грубо и крайно некомпетентно изявление. В момента си имам предостатъчно, че и в повече дори, та за купуване скоро време няма да мисля. Може би нещо малко някъде в Словения... но това е друг въпрос. Лично аз боравя с милиони и не съм седнал да се вайкам, нито да си скубя косите, щото да не би случайно нещо да съм се минал или да съм се набутал. Аз съм участник в дискусия, а не клекнал в засада тарикат на дребно. Добре ще е и ти да се държиш като участник в дискусия, а не като самоук психолог.
Все пак купувачите, които чакат ниските нива на центе на НИ, ще дочакат своите ниски нива. Ще ги дочакат съвсем скоро. Това е неизбежно в създалата се ситуация. Тези ниски нива вече се появиха на дъските в районните съдилища. В днешния "24 часа" има доста "успокоителна" статия, от която става ясно, че в най-скоро време тези дъски с обяви ще излезнат в интернет, защото са толкова претъпкани, че няма накъде повече. И ако един потенциален купувач ги види, то как, аджеба, ще му обясниш, че това не са РЕАЛНИТЕ (както вие наричате мечтите си) цени? Тези ниски нива няма да са масова и твърда цена, но ще СЪЩЕСТВУВАТ, а това е натиск върху цената на НИ като цяло.
Четвърто - ако някой не се споразумее с друг, това няма как да изпрати НИ на таблото в съда, защото съдията не може да задължи спорещите страни да продават един НИ на половин цена. Затова няма как да се появи на таблото в СЪДА. Опитай с нещо друго...
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
27-02-2009 - 11:06:05
gekkо,
купи си в Германия, кой ти пречи?

koganev,
Пак си се отнесъл с групостите. Цените на съдилищата са такива винаги, а са такива, защото е търг и обикновенно ниските цени са свързани с големи проблеми после, вписани тежести, още ипотеки, искове за подобрения от трети лица и т.н. Затова и няма навалица по търговете.

Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
27-02-2009 - 11:23:30
Ооо, Иванов... smiling smiley това извинение ли е или е самосъжаление? smiling smiley

Не се и съмнявам, че имаш опростенческо обяснение за всичко, от което не разбираш. Няма нужда от нови доказателства.

Лекарствата са важни! Но ако знаеш някакви билки, пробвай и с тях. Лекарствата не винаги помагат...
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
27-02-2009 - 11:55:53
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Как е възможно три-стаен апартамент, панел, за
> основен ремонт с видимо / съвсем леко, но все пак
> видимо / разместен панел на холната стена, с
> плачевна баня и кухня, два от четири прозореца са
> с ал/дограма, леко увиснал балкон, без никаква
> изолация да струва 60 000 Е? Много ми се иска да
> ми обосновете тази цена.
>
> Цената е такава в резултат на два фактора, първият
> е, че апартамента е в окаяно състояние. За за да
> се докара тристаен апартамент във съвременен вид
> трябва да се инвестират 10-12 хил. евро. Така
> цената отива и 70-72 хил. и като се сложат и
> загубеното време и нерви се качва с още 3-4 хил.
> Вторият фактор е световната криза, която кара
> хората да се надяват, че цените трябва да падат,
> което явно се е отразило на офертата с поне 10
> хил. Като сметнем тези неща, цената си отива на
> около 85 хил., която е много добра при нормални
> условия.



Извинявам се, но явно не съм се изразил правилно. Кои идиот поставя такава висока цена?
Докторе, явно не си отварял скоро сайтовете, цените да по-ниски и смея да твърдя ще слязат още на долу. Явно не си прочел П.П.-са, но да го кажа направо: няма страна в света, в която 60-70% от заплатите да не надвишават 300-350Е, а ипотеката на имот средно клонящо към ниско качество да надвишава тези пари. Определената от теб цена 85 000Е е не само смешна, но говори за това колко фирмите са загубили реална представа за цените на имотите в България / това не е лична нападка /. От 6-8 мес. проучвам пазара и поддържам много близки връзки с 5 нотариуса и да ти кажа сделките намаляха драстично, а през последните 4 мес. изобщо ги няма. Причините за това са много, но една от тях е високите, извинявай, много високите цени на имотите в страната.

clap:
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
27-02-2009 - 12:32:29
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Иванов в Германия за 100К евро ще си купя нова
> къща бе, ти някакви 40 годишни панелни кутийки за
> 85К сънуваш, това време на такива цени никога
> повече няма да се върне, още ли не си го разбрал?

gekko , чудя ти се на акъла, каде си тръгнал да спориш с господина?
Той ако иска и 200К евро да дава за подобно жилище... smiling smiley

С логически доводи няма да можеш да го убориш, въобще не се опитвай.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-27 12:51 от 465798.
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
27-02-2009 - 12:43:30
465798 Написал:
-------------------------------------------------------
>
> gekko , чудя ти се на акъла, каде си тръгнал да
> спориш с господина?
> Той ако иска и 200К евро да дажа за подобно
> жилище...
>
> С логически доводи, няма да можеш да го убориш,
> въобще не се опитвай.
>
>
>


Явно си доста млад и не знаеш - другарите се обиждат като ги титулуваш "Господин".
Мирише им на буржоазия smiling smiley
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
27-02-2009 - 12:47:56
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> >
> > На какъв език да ти напиша, че ако за теб,
> който
....................................
> друго...


Друже и ти се опитваш с логика да доказваш тези на радио точката. Ами няма да се получи. Пусни си радио Веселина примерно, или сигнал минус и почни с/у него да държиш реч за естетическите разлики в музикалния заряд на КондЮ от една страна и Йохан С. Бах от друга.....

ами.... няма кой да те чуе.


smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-27 12:54 от 465798.
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
27-02-2009 - 13:34:06
avatar
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------

>
> "И ко прайм ся?"...

Каквото и при предната криза, когато банките фалираха, а доларът скочи на 3000лв. Някои оцеляват, други се преквалифицират. Не е болка за умиране, но уж се опитваме да дискутираме цени и имоти, а непрекъснато олайвате брокерите. Що така?
Един реален продавач или купувач, се интересува от пазара, не от личните ви чувства към посредниците на него!smiling smiley
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
27-02-2009 - 13:47:47
avatar
genadieves Написал:
-------------------------------------------------------

> Хареса ми първата част на изказването ти и затова
> реших да ти задам един въпрос, които до някъде е
> свързан с високите цени на имотите. Как е възможно
> три-стаен апартамент, панел, за основен ремонт с
> видимо / съвсем леко, но все пак видимо /
> разместен панел на холната стена, с плачевна баня
> и кухня, два от четири прозореца са с ал/дограма,
> леко увиснал балкон, без никаква изолация да
> струва 60 000 Е? Много ми се иска да ми
> обосновете тази цена.
>
> П.П. Едно малко уточнение, икономист съм и знам
> какво значи сделка и пазари. Също така съм наясно
> и със стремежа за по-висока печалба особено на
> българите.
>

Ами, не е възможно, никак! Което не пречи на собственика да иска парите. И на някоя АНИ с ниски критерии, да го обяви в реклама. Няма да се учудя, ако заедно с теб брокерът е видял за първи път имота.
Аз също съм питала, как може да се искат 1000Е на дупка за нещо, наречено двустайно , 80кв.м., от които използваеми- 60, при това на ш/з..........
Безумията са много. Но, хора всякакви- ако има кой да купи, пазарът върви.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход