Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?

Публикувано от THN 
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
01-03-2009 - 10:54:03
Пича трябва да смени името на компанията от Bulgarian Dreams на Bulgarian Wet Dreams.

Абсолютно ясно какво ги чака купилите на "зелено" (поне повечето от тях). Давайте, купувайте на проект и на дупка, че не останаха, а пък и едно рамо да се даде на тези инвеститори, малко да им се вдигне гарда, че ей ги на - само се крият от купувачите. Бутнете им там още няколко милиона, че са свикнали хората да вземат, ако спрат от веднъж ще вземат да психясат нещо :}
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
01-03-2009 - 14:40:20
кратункьо,
пускай линка всяка вечер докато "дървените глави" в този форум уврат (или запушат!)
ase
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
01-03-2009 - 16:09:51
според мен няма спад на цените на добрите имоти и пак може да очакваме бум на цените, този път по бавно, но ще се случи, това за 400Е/м2 е нереалистично и е мечта на безпаричните да се сдобият с имот, но уви. Да не говорим, отделно, че сравнение с целият ЕС и Румъния дори цените в България са най - ниски в момента.
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
01-03-2009 - 17:43:01
Недейте да хулите българските брокери - френските не са по-добри smiling smiley
И тук има балон, и тук пускат в кутиите обяви с намаления по -10% / -20% намаления, изкуших се и ги посетих. Докато чаках, чух как брокера убеждаваше едно младо семейство:
"Не се безпокойте, че за да изплатите за 30 години, задлъжнялостта ви скача на 50%. Вярно, че не трябва да надминава 33%, но това важи за хората с минимална заплата, с 1000 евро чисти на месец. Вие двамата заедно разполагате с 2000 чисто на месец, и няма страшно да задлъжнеете и над 50%".
Като знам, че платих за последните 2 месеца 1000 евро за ток, и че транспортната карта за 1 месец струва 108 евро, идваше ми да цапардосам тоя брокер, но си замълчах и си тръгнах.
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
01-03-2009 - 18:58:33
ase Написал:
-------------------------------------------------------
> според мен няма спад на цените на добрите имоти и
> пак може да очакваме бум на цените, този път по
> бавно, но ще се случи, това за 400Е/м2 е
> нереалистично и е мечта на безпаричните да се
> сдобият с имот, но уви. Да не говорим, отделно, че
> сравнение с целият ЕС и Румъния дори цените в
> България са най - ниски в момента.


Май само брокери на НИ опитват още да говорят за бум на цените. Това за "мечтите на безпаричните" също стана голям хит. Проблема е, че и "паричните" нещо не искат да дават нереални суми за коптори. А, изцепката, че в БГ е най-евтино от всички страни в ЕС направо е върховна. Даже и да беше така (което не е), къде е БГ, къде са старите членки на съюза? А безпарични в момента са брокерите на НИ и се очертава да стават все повече такива, особено такива, които говорят за бум в цените на НИ.

Тренда за цените на НИ в най-розовия вариант (за инвеститори и брокери) е надолу поне за 2 години, кофти варианта е тотален срив (напълно възможен).

ase
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
01-03-2009 - 20:25:15
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
>>
>
> Май само брокери на НИ опитват още да говорят за
> бум на цените. Това за "мечтите на безпаричните"
> също стана голям хит. Проблема е, че и "паричните"
> нещо не искат да дават нереални суми за коптори.
> А, изцепката, че в БГ е най-евтино от всички
> страни в ЕС направо е върховна. Даже и да беше
> така (което не е), къде е БГ, къде са старите
> членки на съюза? А безпарични в момента са
> брокерите на НИ и се очертава да стават все повече
> такива, особено такива, които говорят за бум в
> цените на НИ.
>
> Тренда за цените на НИ в най-розовия вариант (за
> инвеститори и брокери) е надолу поне за 2 години,
> кофти варианта е тотален срив (напълно възможен).
>
>
>


Пич, занимавам се с имоти от как се помня, имам достатъчно имоти, че ако искам мога да не работя никога повече през живота си дори и един апартамент да стане по 5000$ парчето. Бях решил да не пиша повече в тоя прост форум, ама не се сдържах като гледам мечтите на цървулковците. Ако имаш да казваш нещо, казвай го с факти, а ако си поредният модератор или глу..пак на 500 лв заплата чешай си езика с камелчето и модераторчетата. Не отричам факта, че в момента 95 % от брокерите в София са пълни нещастници, ползващи градския транспорт и разбирам омразата на хората към тях. Но те са просто брокерчета - комисионерчета и нищо повече.
Относно цените как ще паднат при положение, че в Гърция или дори Румъния са два-три пъти по - високи от тук, или при положение, че храната на едно средно статистическо семейство в София е 1000 лв/ месечно, или при положение, че разрешението за строеж е 14 лв/м2, тротоарното право е 1лв/м2/ден, един самосвал в София плаща по 300 лв/ ден на общината и още и още, мога да изброявам до безкрай
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
01-03-2009 - 20:47:00
И? Ще ги задминем ли? smoking smiley
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
01-03-2009 - 20:47:25
avatar
Cash is The King!



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-12-23 00:05 от кратункьо.
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
01-03-2009 - 21:53:28
ase Написал:

> Пич, занимавам се с имоти от как се помня, имам
> достатъчно имоти, че ако искам мога да не работя
> никога повече през живота си дори и един
> апартамент да стане по 5000$ парчето.

Пич, ами това е супер, значи наистина нямаш причини да се притесняваш от спада на цените на НИ.


Бях решил да
> не пиша повече в тоя прост форум, ама не се
> сдържах като гледам мечтите на цървулковците.


Бедна ти е фантазията какви доходи имат някои от "цървулковците" в този форум, един поне познавам лично. Просто не изпадат в битовизми да говорят за доходите си. Другата заблуда е, че някой ако не желае да купува нещо, за което смята и вижда, че е сериозно надценено, веднага се обявява за "цървул".



Ако
> имаш да казваш нещо, казвай го с факти, а ако си
> поредният модератор или глу..пак на 500 лв заплата
> чешай си езика с камелчето и модераторчетата.


Фактите са много, за да си спестя време, ще кажа само едно - без купувачи нямате пазар, каквато и да е себестойността, а купувачи няма. Как виждаш този "запек" на пазара от 4-5 месеца назад? Или то хей-сега ще се "отпуши" като се запролети? За 500-те лева - трицифрена сума на месец, а също и във световно-конвертируемата валутата "лев" не съм получавал откакто бях студент в София през 1989 г.


> Относно цените как ще паднат при положение, че в
> Гърция или дори Румъния са два-три пъти по -
> високи от тук

Каква Гърция бе човек, в Германия, Белгия и Холандия се намират по-евтини цени за някои сегменти на НИ. В момента наистина ме мързи да ти вадя обяви по нет-а. Не искам да започвам отново спора, че БГ не е и няма да стане като тези държави, не знам откъде ти идва на акъла да сравняваш изобщо. Все едно да сравняваш братя Галеви с Ричард Брамсън.


или при положение, че храната на
> едно средно статистическо семейство в София е 1000
> лв/ месечно, или при положение, че разрешението за
> строеж е 14 лв/м2, тротоарното право е 1лв/м2/ден,
> един самосвал в София плаща по 300 лв/ ден на
> общината и още и още, мога да изброявам до безкрай

Интересно какъв е месечния доход на едно средно статистическо семейство в София? Не вярвам да е повече от 2000 лв. (грубо 1000 Е). Да не говорим колко ще бъде след 9-12 месеца. Та и 1000 Е да е, за колко време се изплаща едно нормално жилище, на което му искат 120 000 - 140 000 в момента? Или пък какъв процент годишна възвращаемост от наеми има за тази цена - движи се някъде към 2-4 %. Да мислиш за повишение на цените в близките 2-3 години си е сериозна диагноза вече, хайде до преди 2-3 месеца Станишката ви разправяше, че кризата щяла да подмине БГ, ама сега всеки вижда накъде отиват работите. Строителните предприемачи от какъв проплакаха да се променят закони? Защото бизнеса им върви чудесно ли?






Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
01-03-2009 - 21:58:59
avatar
ase Написал:
-------------------------------------------------------

> Пич, занимавам се с имоти от как се помня, имам
> достатъчно имоти, че ако искам мога да не работя
> никога повече през живота си дори и един
> апартамент да стане по 5000$ парчето. Бях решил да
> не пиша повече в тоя прост форум, ама не се
> сдържах като гледам мечтите на цървулковците. Ако
> имаш да казваш нещо, казвай го с факти, а ако си
> поредният модератор или глу..пак на 500 лв заплата
> чешай си езика с камелчето и модераторчетата. Не
> отричам факта, че в момента 95 % от брокерите в
> София са пълни нещастници, ползващи градския
> транспорт и разбирам омразата на хората към тях.
> Но те са просто брокерчета - комисионерчета и нищо
> повече.
> Относно цените как ще паднат при положение, че в
> Гърция или дори Румъния са два-три пъти по -
> високи от тук, или при положение, че храната на
> едно средно статистическо семейство в София е 1000
> лв/ месечно, или при положение, че разрешението за
> строеж е 14 лв/м2, тротоарното право е 1лв/м2/ден,
> един самосвал в София плаща по 300 лв/ ден на
> общината и още и още, мога да изброявам до безкрай


Е, какво? Умря циганката дето те хвалеше, че се налага сам да се тупаш в гърдите?
Само ти работиш от сто години на пазара, само ти имаш куп имоти и само ти можеш да не работиш до края на живота си?
Да не би да не си "комисионерче" и ти"? Или си бил на заплата от 500лв.? Ако е така, значи ти си сред тези, които пътуват с трамвая до бюрото за безработни.
Аман от недооцета, скрити зад никовете си.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход