Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Добра ли е тази оферта ?

Публикувано от onlina 
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 22:36:17
Imotko Написал:
-------------------------------------------------------

> Та там, в тази тема, се говори следното от
> Дивал /мислех го за по-умен/ - Абе аз му давам на
> строителя 50000 евро за нещо, което той ми е
> свалил от 69000 на 62000 от раз, пък той защо не
> ще? Ами не ще, защото такива цени още не може да
> приеме, а може и да приеме на кукуво лято. И
> защото си го обидил.


Защо нещата се приемат на лична основа - обидил го е? С какво? С оферта? Или става или не става сделката. Продавача пита ли го него как ги е изкарал тези пари?



И защото си цървул, та и тези
> 50000 ще му ги плащаш с едни договори, с едни
> адвокати и толкова простотии, че да му се отще на
> човека.



А как да му ги даде парите? Без адвокат, в брой на юнашко доверие?



А дори ако толкова закъса, ще продаде
> същия обект на друг за 47000, но пак няма да ти го
> даде на теб.


Ето пак емоции - ами в такъв случай ще загуби 3000, от какъв зор? Този, на който ще го продаде за 47000 какъв ще бъде? Някой, който ще моли на колене за имота? За да се почувства продавача баровец?



> И, ако случайно ти го продаде, с парите пак ще
> купи земя и пак ще строи, т.е. ще изкарва кинти, а
> цървула ще си остане такъв.



Ами нека изкарва кинти - жив и здрав.
Еба си отношенията между хората, абе бизнес и сделки не се правят на лична основа.
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 22:53:35
Представа си нямаш колко бизнес и сделки се правят на лична основа. Представа си нямаш от бизнес въобще. Но ще ти отговоря:
Да предложиш на строителен предприемач цена 40% под обявената си е обида, поне аз така бих го приел. Именно защото заради кризата много купувачи очакват продавачите да им целуват задниците. Може и да не е обидно, ако начините на плащане или други условия по сделката компенсират цената.
Има адвокати и адвокати, договори и договори, имах предвид, че ако ще тормозиш продавача прекалено, сделка няма да има с ТЕБ. А кое е "прекалено" се определя индивидуално според прага на търпимост. Няма строител, на който да му пука за 2-3000 евро.
С престанете с тоя кеш, вече писах за 2-те стотинки. И в криза идеите и предприемаческия дух са по ценни от парите. За добра идея пари винаги ще се намерят.
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 23:00:14
Quote

Виждам че повечето хора са песимисти, но реална
> алтернатива никой не предложи, всеки вика ще
> намериш нещо след време.
> Аз точно в това каре търся повече от 2 години и
> едва сега това е първата оферта която покрива над
> 90% от изискванията ми, така че мисля да се
> възползвам.

Явно няма смисъл да се говори с теб... :g:
От какво ще се възползваш?! eye popping smiley Имота ще е готов за живеене след 2 години в най-добрия случай!... Да ти имам "възползването"!...

Казваме ти - Изчакай година, дори и по-малко и с капарото ще си купиш готово жилище!
А ти като искаш си се "възползвай"... Пфууу...


Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 23:01:22
Виждам че нещата тръгват в друга посока, затова може някой да изтрие тази тема. А колкото до изискванията, някои мнения ми приличат на хора които цял живот ще се возят в автобус но иначе са супер компетентни и светнати относно недостатъците на последния модел на мерцедес.
На другите благодаря !
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 23:02:44
Ало, Невидимия, виж откога е регистрацията ми във форума, повечето не сте били "родени".
Гео Милев не го харесвам въобще, но и там си има фенове. Тук, във форума, и тухла-четворка не бих могъл да пробутам, всички си стискат парите и чакат.
Само едно не мога да разбера-защо масовия участник във форума смята, че строителните преприемачи всички са тъпанари, всички строят на кредит и/или не могат да си плащат вноските, всички са адски притеснени, няма никакви купувачи и т.н., и т.н.
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 23:06:53
avatar
Нека купува, като има мерак.
То човек, каквото сам си го стори, никой друг не ще го направи.
И направо ви се чудя на всичките на акъла, що се връзвате на подобни провокации.

Ако бе дошъл човек за съвет, щеше малко да се позамисли, но явно не това е целта, нали ?

Важното е да се покаже на четящите, какви глупаци са пишещите в тоя форум, щом не могат вкупом да убедят поредния карлитко да не си хвърли парите на вятъра.

Нека си ги хвърля - така ще има един самоубил се строителен предприемач по малко и още един паметник на човешката глупост.

В София 115 000 апартамента си чакат собственика, но въпросният е най-уникалният сред тях - спор няма ! :} :]
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 23:14:40
Quote

Виждам че нещата тръгват в друга посока, затова може някой да изтрие тази тема.
А ти какво очакваше?...
Да тръгнем да те убеждаваме, тичай , бързо дай капарото от 450? на кв.м. на зелено, зер свършиха се имотите!

Аз пък викам , да не се трие! Нека се види до какво водят опитите за дебелашки манипулации!
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 23:15:51
Imotko Написал:
-------------------------------------------------------
> Представа си нямаш колко бизнес и сделки се правят
> на лична основа. Представа си нямаш от бизнес
> въобще. Но ще ти отговоря:
> Да предложиш на строителен предприемач цена
> 40% под обявената си е обида, поне аз така бих го
> приел. Именно защото заради кризата много купувачи
> очакват продавачите да им целуват задниците. Може
> и да не е обидно, ако начините на плащане или
> други условия по сделката компенсират цената.
> Има адвокати и адвокати, договори и договори,
> имах предвид, че ако ще тормозиш продавача
> прекалено, сделка няма да има с ТЕБ. А кое е
> "прекалено" се определя индивидуално според прага
> на търпимост. Няма строител, на който да му пука
> за 2-3000 евро.
> С престанете с тоя кеш, вече писах за 2-те
> стотинки. И в криза идеите и предприемаческия дух
> са по ценни от парите. За добра идея пари винаги
> ще се намерят.



Да, в това е и проблема, че се правят на лична основа. Ама Балкани брат'чед - люто да любим и мразим.

Доколко разбирам от бизнес, не знам. Не се праскам особено, но от 12 години съм съсобственник на компания с междуконтинентален обхват на действие - от Лос Анжелес до Токио (в източна посока), представи си с клиенти от колко различни култури и раси работим. Прага ни на търпимост е огромен, щом става дума за клиент, а ни пука за всеки 2000-3000 Е. Предпиемаческия дух е изключително ценен, стига да не се бърка с чиста проба алчност. И да има и да няма криза, клиента е Господ и печелят тези, за които е по-голям Господ. Не става въпрос за целуване на гъзове, ясно и учтиво може да се обясни, че цената е неприемлива, пожелава се успех един на друг и всеки по пътя си... Иначе при едни преговори, ако не се спомене за реалностите на пазара - кризата, то какъв преговарящ си изобщо?
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 23:24:07
Imotko Написал:
-------------------------------------------------------
защо масовия
> участник във форума смята, че строителните
> преприемачи всички са тъпанари, всички строят на
> кредит и/или не могат да си плащат вноските,
> всички са адски притеснени, няма никакви купувачи
---------------------------------------------------------------------------

Защото истинските играчи кешираха отдавна и сега чакат евтини парцели на които ще строят след 10години.Тези които са увиснали са наистина адски притеснени ,е ще остане да се мята в мрежата и някоя едра риба,но това е нормално.
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 23:28:11
avatar
Imotko Написал:
-------------------------------------------------------
> Но дали ще си купят точно това, което искат. Че
> само от форума с по 50000 евро сте повече от 20
> човека и чакате....................


Докато не го видят построено,няма начин да знаят дали ще купят точно това, което искат! За съжаление, но е така в 90% от случаите. Особено, когато им искат 90% на дупка и 100% на А14.
Не е тайна, че колкото по- закъсал е инвеститорът, толкова повече пари иска на " картинка".
Но си прав за друго- всеки пазарлък си има граници и трябва да се прави с уважение към другата страна. Досега продавачите се държаха просташки. Сега купувачите мислят, че като имат някакви пари в брой, са хванали Господ за шлифера. И ще купят имот поне 2-3 пъти по- евтино. Може някъде да се получи, но само ако продавачът е обявил такава цена. Ако аз продавам, обявила съм цена, и ми дойде " тарикат" , предлагайки ми на половина от това, което искам, не само ще се обидя, а ще му го покажа така, че да му държи влага......... :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход