Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Добра ли е тази оферта ?

Публикувано от onlina 
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 12:34:31
Easy Livin' Написал:
-------------------------------------------------------
> Не мога да видя дори с увеличение цената на
> квадрат. Някой ако може да ми я каже...привиждат
> ми се 855 евро. Ама какъв е тоя спад, преди няма
> година бяха 1200-1400

Не ти се привижда, а е точно така 858 евро ако платиш 100 % или 985 евро на разсрочено плащане.
Точно това е и моят мотив да обърна внимание на офертата, под 1300 специално в този район няма, да не говорим за ново строителство към което съм ориентиран.
Действително сега има много повече оферти, но локациите не са особено добри, аз не искам просто да си купя някакво жилище в района.
Бих искал да поясня че отностно фирмата и човека който ми даде офертата притеснения нямам. /ако имах то нямаше да пускам темата, просто щях да откажа/.
Друго което пропуснах да спомена е че втората вноска от 30% , ще може да се разсрочи във времето според моите възможности, няма да е задължително да се внесе след кота "0".
Просто това място е перфектно за мен, и едва ли точно там цените ще падат още. Аз си мисля че цените не навсякъде падат еднакво, а и както споменах в това каре което ме интересува има само още един строеж, на кръстовището на "Николай Коперник", и бул. "Шипченски проход" но там на дупка цената е 1450 евро.

п.п. Извинявам се за лошото качество на картинката имам я по-голяма ако някой желае.

Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 12:39:51
Олина,
Ако в България питаш дали трябва да вдигнеш буцата злато в която си се спънала, всички ще кажат - недей. Затова питаш дали трябва да продължиш да вървиш направо, казват ти "недей" и тогава я вдигаш.

1. цените са за първите 3 апартамента, защото толкова му трябват за да отиде на кота 0. Следващите 3 ще са с 10% по-скъпи, до кота Било и след това ще отидат на 1500.

2. Риска: Риск естествено има, затова при покупката си купи и правото на строеж, други разумни мерки:

- Виж на кой е земята и ако е негова, да ти прехвърли и идеалната част заедно с правото на строеж, не ми се проверява сега дали е възможно на толкова ранен етап, но ще си провериш при адвокат или нотариус.

- Ако не е негова, все пак с отстъпеното право на строеж можеш да блокираш имота за 5 г., затова виж кога му е подписана суперфицията със собствениците.
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 13:18:50
Бро...ако наистина я купиш тая дупка за тия пари,направо ти връчваме тиквения медал за "Шаран на годината"А имай предвид,че годината едва започва....Има само един начин цените да не се сринат под себестойност-строителите да седнат,да направят картелно споразумение и нещо като взаимоспомагателна каса,чрез която да се държат един друг над водата докато отмине кризата.Само дето при тях отминаването на кризата е свързано с размразяване на кредитирането.А това ще отнеме години.
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 13:46:40
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Бро...ако наистина я купиш тая дупка за тия
> пари,направо ти връчваме тиквения медал за "Шаран
> на годината"А имай предвид,че годината едва
> започва....Има само един начин цените да не се
> сринат под себестойност-строителите да седнат,да
> направят картелно споразумение и нещо като
> взаимоспомагателна каса,чрез която да се държат
> един друг над водата докато отмине кризата.Само
> дето при тях отминаването на кризата е свързано с
> размразяване на кредитирането.А това ще отнеме
> години.

Решението на кризата с НИ е просто:
Единственият начин строителите да си помогнат е да си препродават имотите помежду си, с каквато си искат добавена стойност. winking smiley Така ще генерират огромен капитал, който да ги измъкне от кризата, ще си осигурят пазар, и ще постигнат така желания разтеж на цените... Така например барон Мюнхаузен се е издърпал сам за косите от блатото. *pardon*
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 13:51:44
avatar
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Олина,
...
>
> 1. цените са за първите 3 апартамента, защото
> толкова му трябват за да отиде на кота 0.
> Следващите 3 ще са с 10% по-скъпи, до кота Било и
> след това ще отидат на 1500.
>

Така, представи си сега Олина, че след като стигне до кота 0 (ако стигне) се окаже, че няма дрги ентусиасти като теб. Какво ще стане, как мислиш?
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 14:05:12
Мислех, че пунди е луд...ама Иванов надминава и най-смелите ми очаквания.
Ама май най-луд ще е този, който купи кимизарник в тази кооперация след време на 1500евро/м2...ако ваобще се стигне до кота 0 и ваобще има такива обявени цени.Ама те и инвеститорите тотално откачиха...та може и на 2000евро/м2 да си я обяват smiling smiley
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 14:13:43
Всъщност съм сбъркал, до кота 0 ще стигне за много голяма сграда. При тази ще е на груб строеж, затова опастност няма.
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 14:18:35
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
> др. Иванов Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Олина,
> ...
> >
> > 1. цените са за първите 3 апартамента,
> защото
> > толкова му трябват за да отиде на кота 0.
> > Следващите 3 ще са с 10% по-скъпи, до кота
> Било и
> > след това ще отидат на 1500.
> >
>
> Така, представи си сега Олина, че след като стигне
> до кота 0 (ако стигне) се окаже, че няма дрги
> ентусиасти като теб. Какво ще стане, как мислиш?



Съгласих се че това е риск, така е от една страна може да си остане на кота "0", от друга страна обаче това не е някаква забита локация, а истината е че всеки иска да има имот на по добро място, а по-добрите места не остават за дълго свободни дори и в криза, защото не са много на брой.
Друго нещо е че щом започнат изкопните работи със сигурност ще дойде доста народ от пренаселените квартали, затова смятам че този риск е премерен.
А и цената там със сигурност ще отиде нагоре.
Искам да поясня че тук става въпрос единствено за тази оферта с посочени параметри , а не по принцип, иначе като цяло споделям общото мнение.

Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 14:19:55
Значи като продаде 3 апартамента по 850евро/м2 и ще стигне до груб строеж...и тогава ще продава по 1500евро/м2 другите така ли?Колко стотици % печалба ще има в този случай...и защо си мислиш, че ще намери такива баламурници...
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 14:35:31
Аз не знам какво си мисли и какви %-ти ще има като печалба, знам само че хората които ще го правят са читави и клиенти за там винаги ще има, дори и да искат повече пазарът ще им регулира цените. А като го построят да продават на колкото си искат.
Проблемът е че няма подобна алтернатива в периметър от около 500 метра, иначе съм съгласен със всички доводи, но пак към конкретния случай никой не излага мнението си, всички говорят по-принцип.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-22 14:42 от onlina.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход