Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА !

Публикувано от Muza 
Re: НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА !
16-02-2009 - 16:25:23
Quote

трябва за започнем поне да опитваме да се досетим,че е възможно да съществува и друга оценка за нас(или нещо) , която да не ни харесва ,но да бъде по-близо до истината.

:} Едно добро начало за теб, нали?
Re: НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА !
16-02-2009 - 16:46:58
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:трябва за започнем поне да опитваме да се
> досетим,че е възможно да съществува и друга оценка
> за нас(или нещо) , която да не ни харесва ,но да
> бъде по-близо до истината.
>
> Едно добро начало за теб, нали?

------------------------------------------------------------------------------
естествено , прав си *ok* ........
много време мина , откакто разбрах , че съм тъпак , доста коси ми побеляха , доста нерви скъсах в битка със себе си ,продължавам , защото който спре се връща в изходна позиция.
сигурно се досещаш,че е дълъг,труден и болезнен процес *ok*
-----------
на теб и останалите до 98 % ще ви е значително по-лесно - обективната ситуация работи във ваша полза , ще бъдете "улеснени" , "наградени , но с болезнени висящи мартеници"
--------------
сетих се за един адекватен виц :
в Сливен (град със 100 % цигани) се заселили двама/трима българи , и понеже били различни от останалите - започнали да им казват..онези , белите цигани *angel*
така че , ъпгрейдвай си главата - прави се с чук и пирон и не боли,ако не си удариш пръстите *ok*
.................................
ЩОМ СИ "КУПУВАЧ" - КУПИ СИ СЕГА , ЗАЩОТО АКО СЕ РАЗКЛАТИ БОРДА , ЩЕ ТИ ОСТАНАТ ПАРИ ДА СИ КУПИШ ЕДИН КЛОЗЕТ,ОТ ОНИЯ,КОИТО РИСУВА ЧЕШКИЯТ ХУДОЖНИК,СЕЩАШ ЛИ СЕ ?

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-16 16:53 от пунди.
Re: НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА !
16-02-2009 - 23:45:04
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> koganev,
>
> Не си съгласен с буквалния прочит. Но, мисля че и
> ти направи такъв.
>
> Първоизточникът може наистина да е еврейската
> притча. Както съществува и в много други
> разновидности.
>
> Но тази версия или кавър, както го нарече, ми се
> стори най-подходящ за нас. Защо?
> Ами защото се състои от две части. Едната е
> отчаянието, а другата - самозабравянето.
> Първата предстои да се развива, а на втората част
> сме свидетели години наред.....
> Едното и другото са еднакво вредни и лоши. С лоши
> последици.
>
> А защо съм прибавила и Ганьо? Ами защото той е
> преживял това, което ни предстои да преживеем. Тук
> се говори за цени на имоти, правят се прогнози.
> Ако си обърнал внимание, Ганьо е имал кредит, имал
> е стока, но е нямал кеш. А банката не иска стока,
> а иска пари.
>
> Когато има отчаяни хора, отчаяни заради пари, ти
> какво би им казал?!
>
> Парите са едно от нещата, към което всеки се
> стреми. Всякакви други твърдения звучат
> демагогски, неискрено и фалшиво.
> Но все пак, струва ли си заради тях да се посегне
> на човешки живот?!
> Или пък да се смачка духа?! При положение, че пари
> винаги се изкарват.
>
> Дали Българина ще стане по-добър, когато е зле?
> Тук не мога да дам категоричен отговор.
> Въпреки всичко, моята нагласа е различна от
> твоята, в смисъл - положителна.
>
НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА е положитлно? Егати...

Накрая Ганьо се видял пак с пари и овчарят направо му казва, че НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА... и това е положително?

:] :] :]

Ако на кораб, блъскащ се във вълните на бушуваща буря, вземеш да крещиш НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА, вероятно ще те помислят за луда. НИкого няма да успокоиш. Изобщо!

Ако на кораб, който се движи по тихи води и всичко е ОК, се разкрещиш НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА - ще те метнат зад борда.

Изразът НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА може да се приложи към най-различни житейски ситуации и поуките ще са винаги (също) най-различни. Браво, че се опитваш да вдъхнеш кураж на хората, но това не е начинът.

По време на криза дългосрочните прогнози са проява на лош вкус. В най-скоро време хората ще мислят за следващото ядене, а не за следващите години. За тях ще мечтаят...
Re: НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА !
17-02-2009 - 00:01:55
Re: НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА !
17-02-2009 - 08:45:51
Като си говорим за кораби - явно, на Титаник са метнали зад борда, човекът, който е казал "НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА".
Нищо не си разбрал от притчата , в нея няма нищо положително или отрицателно, а с прости думи описва, че в света, в който живеем има два основни типа хора. Овчарят, който е много "мъдър" ама си пасе овци, защото го е страх да предприеме каквото и да е и Ганьо, който е прекалено безразсъден и в добрите моменти не мисли за бъдещето, а пилее на воля. Изводът е - не бъдете като тях, макар, че явно ще сте един от двата образа цял живот. Ако успеете да балансирате между тях само тогава ще спечелите.
Re: НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА !
17-02-2009 - 11:05:10
Ех... колко прочувствено... Нищо не съм бил разбрал... Явно притчата е доста елитарна творба и само вие, елитът на този форум, я разбирате.

Муза яко е закъсала - по-добре да не беше се обаждал... Два типа хора - ужас! Пак добре, че не се ограничи само до един тип...

В света, в който живееш Ти, верятно има само два типа хора. Твъръде е възможно те да са такива, каквито Муза ги е съчинила набързо, а може и да са напълно различни, но ти да не правиш разлика - важно е да са два, щото е по-лесно. Не знам как е при теб - аз живея в нормалния свят.

А в нормалния свят има повечко типове... smiling smiley Описани са в учебните програми на поне 20 дисциплини, а и в художествената литература се срещат доста... Ама кой да ги учи тия работи... кой? Пък и кой да чете... smiling smiley Много ви е трудно значи... да отворите една книжка, да прочетете... smiling smiley А знаете ли колко ви личи? Да позная ли, че идеята за притчата е от Шоуто на Слави?
И ти да не си мислиш, че като ми праснеш някаква оценка и като изтипосаш някакъв съвет за успеха - тип лозунг - ще кажеш нещо умно? На мен оценки ми дават ежедневно моите клиенти, акционери, колеги и близки - та твоята оценка е някъде зад ъгъла... Пък и моите способности далеч надхвърлят твоето въображение, за да ми даваш съвети за успех. Балансът... лелеее... Колко ти личи - просто не е истина...
Re: НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА !
17-02-2009 - 11:51:30
Муза е окъсала точно толкова, колкото Асен, Куку, Барбарон, Грийнбул.... winking smiley

Много силна ме изкара - окъсала съм, и затова казвам на другите - горе главата! Дано!
Не мога да се погледна отстрани, за да си направя преценка.

Общото - казвахме, предупреждавахме, сега си трошете главите.

Моето допълнение - оправяйте се сами, носете си последствията, но не губете присъствие на духа.

Ако това е грешно и неправилно....

Книгите... Винаги, всичко се свежда до много простички неща, които трябва да се осъзнаят и почувстват. Не се ли случи това, книгите не помагат. Още по-малко оценките на когото и да е било. smiling smiley
Re: НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА !
17-02-2009 - 16:01:28
И ти да не си мислиш, че като ми праснеш някаква оценка и като изтипосаш някакъв съвет за успеха - тип лозунг - ще кажеш нещо умно? На мен оценки ми дават ежедневно моите клиенти, акционери, колеги и близки - та твоята оценка е някъде зад ъгъла... Пък и моите способности далеч надхвърлят твоето въображение, за да ми даваш съвети за успех. Балансът... лелеее... Колко ти личи - просто не е истина...

Не разбирам защо се нервиш. По полека. Животът е много кратък. Тук влизаме не за да си даваме оценки, а да споделяме какво ни вълнува. По умния винаги прави крачка назад. Или почти винаги.
Re: НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА !
17-02-2009 - 16:53:21
Муза е окъсала точно толкова, колкото Асен, Куку, Барбарон, Грийнбул....

Муза никога не може да го окъса колкото Асен, Куку, Барбарон и Гринбул, защото:
първо има акъл в главата;
второ и по важно - може да разчита на др. Иванов.
Re: НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА !
17-02-2009 - 18:24:08
Муза никога не може да го окъса колкото Асен, Куку, Барбарон и Гринбул, защото:
първо има акъл в главата;


Бре ! Ще почна да се издигам в собствените си очи и ще започна да се вземам на сериозно...:]

второ и по важно - може да разчита на др. Иванов.

Не ти вярвам! Лъжиш мЪ... :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход