Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за дъното на цените на НИ .

Публикувано от filmatoplo 
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 21:02:04
avatar
Оунърчо, не е лесно, но не е и трудно има си мн начини бях отворил цяла тема по въпроса, но брокерското лоби във форума я цензурира. Така че споко, аз мн добре знам как да прескоча брокера и ще го направя с голям кеф. smiling smiley
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 21:03:12
avatar
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Оунърчо, не е лесно, но не е и трудно има си мн
> начини бях отворил цяла тема по въпроса, но
> брокерското лоби във форума я цензурира. Така че
> споко, аз мн добре знам как да прескоча брокера и
> ще го направя с голям кеф.

Бе пухльо, откога сандвичите с брокери ги продават.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 21:05:23
Представете си че пусна 10 фалшиви обяви за панелки в некакъв квартал на София със снимки и други данни които за майтапа ще ги направя достоверни от наистина съществуващи имоти на приятели и познати и им лепна цена от 1500евра на квадрат и ги препишат тези обави от агенции по десетина пъти отговорете ми дали цените на имоти се покачват.Това може и да се хареса на Пундю и Иванов ,но реално ли е.Реално е като да ви кажа че слетобед съм пил кафе на Марс.Не са важни обявите,важна е реалната търговия тя определа цените на пазара.Рекламата не определя цената ,тя я манипулира.Ами на някой от изкопите ако опъна траспарант 300 евро на квадрати като дойдат да купуват кажа че тези са продадени на 250евро но ако искат следващта ще е на 300 евро направо никой няма да се загледа в цени от 400 евро.Много от хората не могат да си отговорят на въпроса кое колко струва и от заблуждението и неграмотноста на банките се стига до положението кръв ще се сере.Честито на продавачите на превръзки ,памперси и тоалетна хартия.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 21:05:35
avatar
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 21:10:40
Според мен в разгара на кризата ще има сделки и под себестоността на имотите. В такива времена стратегията не е максимизиране на печалбата, а минимизиране на загубите. А на камелия ще кажа, че крахът на пазара на имоти не е апокалипсис. Това е нещо прекрасно за обикновения човек, който не е ламтял за бърза печалба и честно е изкарвал парите си с труд.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 21:10:41
Честно казано аз споделях тезата на повечето тук, че катастрофата за нас е неизбежна. С времето обаче си коригирах прогнозата. Само глупавия не се променя.Да има спад. Той се вижда.Но все повече се убеждавам, че спада ще е регулиран а не панически.Цени от 100–200 евро са нереални. Съчувствам на тези които ги очакват. И времето ще отсъди дали съм бил прав.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 21:11:23
avatar
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Оунърчо чети тук: Как да прескочим брокера и да
> спестим 3% от цената на имота !!!

Абе Симпатяго, ти изпити нямаш ли, некоя козичка наоколо да се намира да я попасеш, изобщо нещо смислено да свършиш.Кой ще учиш как се мами, не мога да разбера.Трите процента не са проблем ако имаш другите 97%.Ама ги немаш и това ти е големия проблем. *smiley_ahh*
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 21:14:16
Здравейте,

много отдавна чета форума, но до сега никога не съм писал. Моето мнение, както на всички трезво мислещи е, че цените във всички сектори на НИ в следващите 2-3 години ще спадат. И все пак, на всеки е ясно, че съществуват конкретни ниши, на определени места в България (не само София), където въпреки кризата, няма да се получи нито срив, нито толкова значителен спад на цените, тъй като съществува достатъчно голям интерес от страна на купувачи дори и при настоящите условия и цени.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 21:15:12
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> съгласен съм с всички ваши мнения , обяснете ми
> обаче защо в обявите цените са си същите - няма
> сделки , но цените стоят
=============================================================
Дивале,прави разлика между цени на база мечти и цени,кавито реално няма.
когато няма сделки,това означава,че няма цени,а не че цените са такива,каквито са били отпреди 3 месеца!
същото е със софибор-тримесечния казват,че е 6%,но банките дават 9% лихви по депозити.
тва значи,че реално няма сделки и са останали индексите от времето,когато са били сключвани последните сделки.
същото е и с имотите-останали са обявите с предишните цени,но в момента се сключват на съвсем други нива,от обявените.
ако си сериозен,мога да те "уредя" със апартамент в почти всеки софийски квартал на 600 евро.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 21:16:25
Тарикатите, които предвиждат цени по 300Е/кв.м., не биха си продали сега собствените апартаменти и за 2000Е/кв.м.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход