Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се манипулират глупаците

Публикувано от др. Иванов 
Re: Как се манипулират глупаците
02-02-2009 - 12:50:48
др. Иванов Написал:
> Кредити не съм теглил нито в чужбина, нито тук. По точно тук ми е теглила фирма 2 кредита през 1991 и 1994 г.

Това тогава не се ли наричаха "кредити на кредитните милионери" ? sad smiley

> Мошенници са навсякъде.

Особено в някои държави eye popping smiley
Re: Как се манипулират глупаците
02-02-2009 - 13:01:59
Това тогава не се ли наричаха "кредити на кредитните милионери" ?

Не, не се наричаха така. Първият ми беше за 300 хил. лв./10 хил марки/. С него направих първата сделка на стоковата борса за 5 тона захар, записано е в историята. Кредитът беше с 80% лихва. С тази особеност, че левът тогава беше стабилен или взех 10 хил. марки, а върнах 18 хиляди марки, за една година. При вторият, към краят лихвите станаха 200-300%, но и левът се обезценяваше, та там не помня дали загубих или спечелих.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-02 21:59 от др. Иванов.
Re: Как се манипулират глупаците
02-02-2009 - 13:20:26
RE : NACHEFF
---------------------
извадка :Тази голяма криза, която ни гони напоследък и която практически още не е дошла, а просто е "модерно" да се говори за нея, та тя няма нищо общо с нашата си перманентна Бг криза, която в нито един момент не е отслабвала хватката си.
----------------------------------
Начев,
има някакво недоразумение - вероятно заслугата е и моя!
идеята на репликата беше САМО и единствено базирана на цитираната по-горе твоя извадка ...........за модерното говорене , лишено според мен от проста,бакалска логика - изразих някаква солидарност с написаното , макар и не с твоите изразни средства.
Моята теза беше,че няма криза или поне не след 12.07.(след върховете) , както се изразява един уважаван от мен човек днес-това са остатъчни леки трусове,крайните концентрични кръгове след хвърляне на камък във водата.
аз си позволих малко по-друга метафора , която намира потвърждение в днешните новини от пресата ! Вместо "криза"-предложих: разумна инвестиция на малко хора с много опит върху много хора с малко опит !



написал съм го в репликата , сега пак ще ти повторя-ако си заинтересована страна от цените на имотите-тогава писането ми за втори път се обезсмисля!
--------
прозренията ти за "народни артисти,сценаристи,статисти , истории н афоруми и пр..."................не съм в темата , не ме касае ! Не разбирам обаче едно !!!
защо търсиш реплика от 15-стр. (т.е. ДЕВЕТ стр. Назад) на темата - очаквал си да те репликирам точно аз или считаш,че след всеки твой пост следват аплаузи ?!?!
Истината,уважаеми Начев не е в учебниците по икономика , тя е в пресата , в ТВ
истината не е в числата-тя е в главите на тези,за които пише Авторът на темата !
никъде НЕ продават успехи - продават се провали !

.......................................................................
Който се смее последен......... *ok* *angel*
как беше продължението ??????
--------------------------------------------------------
Re: Как се манипулират глупаците
02-02-2009 - 14:27:28
миклухо маклай при папуасите Написал:
> касае ! Не разбирам обаче едно !!!
> защо търсиш реплика от 15-стр. (т.е. ДЕВЕТ стр.
> Назад) на темата - очаквал си да те репликирам
> точно аз или считаш,че след всеки твой пост
> следват аплаузи ?!?!

Миклухо, от тебе не очаквам абсолютно нищо! Е, не съвсем ! Ако най-накрая си избереш един ник и си пишеш каквото там намериш за добре, ще бъде чудесно !

Аз се опитвам просто да се държа нормално.
Бях "на смяна" :-)))))) във форума до към събота на обяд. След това ходих на гости и нямах нет. Днес влизам и намирам твой въпрос към мене.
Не ми хареса особено, но все пак реших да ти отговоря.
Просто много сте работили в уйкенда и сте написали цели 8 стр. Това беше причината да се върна на мястото, където ви оставих в събота.

Не е критика, но споделям, че ми е трудно да следя мисълта ти. Няма нищо страшно. И аз савмият получавам критики, че понякога се изразявам твърде символично и неясно.
Ако общуването ни е трудно, можем да го ограничим. Всички опции са открити.

Re: Как се манипулират глупаците
02-02-2009 - 14:46:28
nacheff Написал:
-------------------------------------------------------
> миклухо маклай при папуасите Написал:
> > касае ! Не разбирам обаче едно !!!
> > защо търсиш реплика от 15-стр. (т.е. ДЕВЕТ
> стр.
> > Назад) на темата - очаквал си да те
> репликирам
> > точно аз или считаш,че след всеки твой пост
> > следват аплаузи ?!?!
>
> Миклухо, от тебе не очаквам абсолютно нищо! Е, не
> съвсем ! Ако най-накрая си избереш един ник и си
> пишеш каквото там намериш за добре, ще бъде
> чудесно !
>
> Аз се опитвам просто да се държа нормално.
> Бях "на смяна" :-)))))) във форума до към събота
> на обяд. След това ходих на гости и нямах нет.
> Днес влизам и намирам твой въпрос към мене.
> Не ми хареса особено, но все пак реших да ти
> отговоря.
> Просто много сте работили в уйкенда и сте написали
> цели 8 стр. Това беше причината да се върна на
> мястото, където ви оставих в събота.
>
> Не е критика, но споделям, че ми е трудно да следя
> мисълта ти. Няма нищо страшно. И аз савмият
> получавам критики, че понякога се изразявам твърде
> символично и неясно.
> Ако общуването ни е трудно, можем да го ограничим.
> Всички опции са открити.
>

--------------------------------
Начев,
не го приемай лично- още повече не сме "общували" , продължително - няма "наслагвания" - виждам ,че бързаш да репликираш - с недобре прикрита активност .......... не ме касае мнението ти (но не мога да те лиша от него) , опциите ти....
имаш право на мнение точно толкова,колкото и всеки другг.., в т.ч. и аз.......АЗ не виждам проблем - ако за теб има..става твой !
без противоположни мнения няма пазар
- винаги групите са две (официалните) и винаги Пазарът е арбитър..........така че ако аз съм изгубил-мога само да съжалявам за пропуснатите ползи
всъщност...........на кой му пука за .........мен ,а ???


.......................................................................
Който се смее последен......... *ok* *angel*
как беше продължението ??????
--------------------------------------------------------
Re: Как се манипулират глупаците
02-02-2009 - 16:11:07

Миклухо Маклай при папуасите написал:

>.... има ли нови мнения за аватара ми? <

Аватара ти показава реалната печалба на закупилите с инвестиционна цел в Банско и Пампорово преди 2 и повече години и закупилите акции на на борсата от същия период.

Като сериозни хора , а не папуаси , говорим с факти. За Банско и Пампорово те са очевидни дори за папуас.

А иначе добре си го измислил. Има синхрон и грация в движението.
А и внушението е ясно и еднозначно
Re: Как се манипулират глупаците
02-02-2009 - 16:29:43
Аз също съм на мнение че до средата, най-късно до края на годината лихвите по кредити ще се нормализират. Дали ще се нормализира кредитирането е друг въпрос. Дали ще се обърне пак тенденцията при цените на НИ е трети, съвсем различен въпрос.
Лавината тръгна, на другарите Иванов и Маклай - пожелавам успех, че май са застанали срещу нея. Е те са държеливи момчета (поне така казват) та сигурно ще устискат. Ама да я спрат ...
Re: Как се манипулират глупаците
02-02-2009 - 16:41:08
Panther1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз също съм на мнение че до средата, най-късно до
> края на годината лихвите по кредити ще се
> нормализират. Дали ще се нормализира кредитирането
> е друг въпрос. Дали ще се обърне пак тенденцията
> при цените на НИ е трети, съвсем различен въпрос.
> Лавината тръгна, на другарите Иванов и Маклай -
> пожелавам успех, че май са застанали срещу нея. Е
> те са държеливи момчета (поне така казват) та
> сигурно ще устискат. Ама да я спрат ...
-----------------------------------------------------------
липсата на острота не е добро качество , но ти проявяваш желание да се пребориш с него-поздравления !
използваш думата ЛАВИНА - сакрално слово за пазара !
Лавината тръгва от една снежинка както по посока на ПОНИЖЕНИЕ,така и ОБРАТНО !
НЕ сме сами с др.Иванов , всичките сте "тарикати" и като ви сработят стоповете , а те вървят към сработване (тази лихва за какво говори ?)- ще тръгнете да купувате зорлем - нали знаеш,че който не купува долу-купува по средата-вие чакахте,излъгаха ви и сега ???
срещу Банката си загубен - тя прави лавината защото ПЕЧЕЛИ от нея


.......................................................................
Който се смее последен......... *ok* *angel*
как беше продължението ??????
--------------------------------------------------------
Re: Как се манипулират глупаците
02-02-2009 - 16:53:52

Маклайчо ,
непромокаемата ти вяра в правата кауза (така , както ти я виждаш) е по силите само на следовниците на Павел Корчагин. Убеден съм че си един от тях.
Дали съм си сложил RAM ли?
Не, но ако се наложи,( да пази господ, но медицината имплантира мозъчни чиповев ) не мисля че ще е проблем. За твоята кратуна обаче(не ти го пожелавам) не е измислен още флекс , който ще може да я отвори.
Как беше :

... и ти си права , когато съгрешиш дори....
Re: Как се манипулират глупаците
02-02-2009 - 21:35:49
avatar
Др.Иванов написал:

А в чужбина изненадващо получих по пощата, без даже да съм кандидатствал и въобще говорил с някой, златни карти на Ситибанк. Така и не разбрах от къде ми имат имената и адреса. Подозирам, че слухтят по службите по вписвания и големите магазини. Мошенници са навсякъде.

Ако някой възроди в."Септемврийче",това трябва да се помести в рубриката "Всички се засмяха".

Др.Иванов написал:
С него направих първата сделка на фондовата борса за 5 тона захар, записано е в историята.
После защо се сринал Софикса?Ами основите са му нездрави.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход