Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имам една мечта

Публикувано от OwnerBG 
Re: Имам една мечта
27-01-2009 - 00:13:12
да, има вариант (при еврото над 10, 20, 30 лева и световна депресия който изобщо не е невероятен) при който и 248 евро ще са много и ще си мечтаеш да продадеш на такава цена.

депресията е реален вариант пред УС и Бг (в пъти по-вероятен от УС).

сега очаквам хулите и оплюванията както винаги.
ще си говорим пак след време.

проблемът е че никой в Бг не може да си представи какво ни чака с тези икономически показатели, хората приемат кризата като събитие от вестниците.

благодарение на валутния резерв който смело източваме засега кризата е само от спирането на кредитирането. намаляването на доходите в пъти, инфлирането на лева, безработицата и спиралното свиване на икономиката предстоят.
затова има и все още толкова оптимисти по форумите.

не искам да плаша никого, нокато гледам какво става в УС аз се плаша. а те ще го изживеят най-бързо. тук един вариант със страхотен срив на икономиката и стагнация в продължелние на 10-15 години изобщо не е излючен.
най-страшното е външното задължение и виртуалната икономика предимно около туризма и строителството - отрасли който най-страдат по време на криза.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-27 00:14 от kuku987.
Re: Имам една мечта
27-01-2009 - 00:16:02
започвам да чета много интересни статии по БГ вестниците, някой постнал тук днес отчета на стопанската камара ли беше, страхотия за четене.

много по-черна от моите прогнози преди година-две.

а също и за проблемите на банките инвестирали в източна и централна европа. предупреждението идва от самите европейци и американците. говорят за 1500 милярда в невъзвращаеми кредити. 9 пъти повече от капитала на банките.
зашо им разрешиха да си изтеглят задължителните резерви? за да покрият задълженията си към централите на запад естетвено, на кого му дреме за българския спестител. на БНБ или на министъра на финансите ли?





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-27 00:18 от kuku987.
Re: Имам една мечта
27-01-2009 - 00:20:59
avatar
Куку, не се превръщай в убиец на мечти eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley
Re: Имам една мечта
27-01-2009 - 00:21:18
Тука трябва да се отчетат "приходите" от куфарната търговия(вноса на ментета от Турция), като основен дял в икономиката ни :] И да не забравяме че българина забогатява ежедневно-ех, може би не всички но митничарите и собствениците на автобусни линии до Турция.
Re: Имам една мечта
27-01-2009 - 00:26:44
едно се моля - да се окажа прекалено черноглед.
в случаите с Бг винаги се оказвам умерен оптимист за съжаление.
Re: Имам една мечта
27-01-2009 - 00:42:30
Че защо да те хулим, разчитаме да ни продадеш твоят апартамент, даже като на наше момче ще платя с 30Е отгоре.
Re: Имам една мечта
27-01-2009 - 00:47:07
avatar
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Че защо да те хулим, разчитаме да ни продадеш
> твоят апартамент, даже като на наше момче ще платя
> с 30Е отгоре.

Ама много си бърз.
Първи по време, първи по право
Давам 35Е отгоре. winking smiley
Re: Имам една мечта
27-01-2009 - 00:47:39
ами аз не съм закъсал да продавам. чакам да скочат още...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-27 00:48 от kuku987.
Re: Имам една мечта
27-01-2009 - 00:54:45
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> ами аз не съм закъсал да продавам. чакам да скочат
> още...
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 01/27/09
> 12:48AM от kuku987.


Къде да скочат при тази криза.Продавай докато е време.Ти прогнози не четеш ли.Двама купувачи те обикалят, а ти не та не.Ще съжаляваш eye popping smiley
Re: Имам една мечта
27-01-2009 - 00:57:32
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход