Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЦЕНИ В САЩ!!!!!НИЕ ЛУДИ ЛИ СМЕ ?!?!

Публикувано от sisi_dim 
Re: ЦЕНИ В САЩ!!!!!НИЕ ЛУДИ ЛИ СМЕ ?!?!
20-01-2009 - 18:51:32
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Ей, заради тези снимки едва не се изложих.
> Колегите се насъбраха и ме питат:
> - Ама в тези блокове хора ли живеят?
> - Необитаеми са сега.
> - А защо има коли пред тях?
> - Емиии, снимат филм за епохата на реалния
> социализъм в България.
> - А защо някои коли са от следващата епоха ?
> - ... ...
> Помощ, казвайте какво да ги лъжа за колите !

Пробвай с "ирационален поглед/подход на режисьора".

smiling smiley
Re: ЦЕНИ В САЩ!!!!!НИЕ ЛУДИ ЛИ СМЕ ?!?!
20-01-2009 - 19:27:27
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> цени от 2000 евро плюс за скапани панелки в
> чайка?
>
> това е индикативно за безумията на пазара на НИ в
> Бг и за това което предстои да се случи.
>
> това кварталче е блок до блока, (панел до панела),
> никаква зеленина или градинки, сравнително далече
> от центъра на Варна. транспорта е ужасен.
>
> 'естествено' и 'нормално' е да струва 3-4 пъти
> повече на квадрат от аналогична къща във флорида
> (с двор, басейн и зеленина).
>
> моят таргет за подобни боклуци ако въобще има кой
> да ги купи е 100-150 евро макс.
>

Куку, абе 2000 Е на м2 на панелките в Чайка не им искат чак, но и това, което им искат им е много.

Иначе кварталчето (по БГ стандарта, разбира се) е едно от най-добрите в страната, разстоянията м-у блоковете са по-големи от много други места, мнооого е близо до центъра (кара се по магистрала без сфетофари и задръствания и се стига до ВИНС-а за 4 мин. с кола). Градинки все още има (е, не като преди 20 години, позастроиха ги), но пък Морската Градина е на 2 крачки (не, че и нея не я позастроиха). Ако сравняваш обаче с който и да е друг квартал/комплекс във Варна или другаде в БГ, Чайка е добре. Може би имам сантимент, там съм израснал.

Относно цените, че са надути, 2 мнения няма, както навсякъде в БГ...
Re: ЦЕНИ В САЩ!!!!!НИЕ ЛУДИ ЛИ СМЕ ?!?!
20-01-2009 - 19:51:42
за мен Варна е района около партийния дом, нептун, от пощата в посока към операта и хотел черно море, гръзката махала както си бяха преди 20 години. оттгогава всичко се засра.

там е трагедията че това (чайка) е един от топ районите на бг сега. ужас.

между другото доста подухва зимата. е не е кайсиева градина но вятърът изобщо не е приятен през зимата. (ходих веднъж в командировка през зимата)



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2009-01-20 19:57 от kuku987.
Re: ЦЕНИ В САЩ!!!!!НИЕ ЛУДИ ЛИ СМЕ ?!?!
20-01-2009 - 19:58:17
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> за мен Варна е района около партийния дом, нептун,
> от пощата в посока към операта и хотел черно море,
> гръзката махала както си бяха преди 20 години.
> оттгогава всичко се засра.
>
> там е трагедията че това са топ районите на бг
> сега. ужас.

Абе тези райони са ужас бе човек...няма къде да паркираш... за мен Варна единственно съществува от ВИНС-а по магистралата (покрай Морската градина) до сп. Почивка и то на не повече от 200-300 метра от магистралата (градината)... Там що-годе прилича на нормален град...Иначе другото е само път от летището до тези райони...
Re: ЦЕНИ В САЩ!!!!!НИЕ ЛУДИ ЛИ СМЕ ?!?!
20-01-2009 - 20:03:41
Понеже нашенеца вярва наи-много на битивиту, точно по тази телевизия казаха че има спад с 30-35% само за два-три месеца и въпреки това пазара е замръзнал
След подобни нивини очаквам още утре - 20% и въпреки това никакво раздвижване
Re: ЦЕНИ В САЩ!!!!!НИЕ ЛУДИ ЛИ СМЕ ?!?!
20-01-2009 - 20:19:01
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Понеже нашенеца вярва наи-много на битивиту, точно
> по тази телевизия казаха че има спад с 30-35% само
> за два-три месеца и въпреки това пазара е
> замръзнал
> След подобни нивини очаквам още утре - 20% и
> въпреки това никакво раздвижване

Въпросът с раздвижването стои по следния начин:Нашенецът до последно се надява независимо от кризата, че ще се намери глупак купувач за имота му на безумно висока цена/"защото аз съм тарикат"/,а когато ножът опре до кокал ще продава на безценица и ще псува,че ето на, кризата го изненадала и никой не го бил предупредил.На запад цените поне слизаха по-плавно.У нас поради гореизложеното всичко ще се срине наведнъж ище бъде страшно.Искренно се надявам да греша в прогнозата си!!!!!!!
За съжаление повечето от лошите ми прогнози се сбъдват-почти 100%! Де да бях толкова добра и в добите щях да съм поне Бил Гейтс !!!
sad smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-20 20:20 от sisi_dim.
Re: ЦЕНИ В САЩ!!!!!НИЕ ЛУДИ ЛИ СМЕ ?!?!
20-01-2009 - 20:23:02
сега са ужас, преди 20 години не бяха. имам спомени от Варна отпреди 30 години, съвсем друг град беше.
Re: ЦЕНИ В САЩ!!!!!НИЕ ЛУДИ ЛИ СМЕ ?!?!
20-01-2009 - 20:37:34
Аз лично очаквам корекции вече не в месеци а в дни....
Днес имах интересни преживявания с банка , после една позната ми разказа за "паднали" имоти в друга банка - и как никои не ги купувал въпреки уникално ниската цена........
знаете ли -само информативно да ви кажа че коли 2-ра употреба не се купуват .... нито се купуваха в традиционно силният Декември.........
НАРОДА НЕ ДАВА 5 БОНА ЗА ЕДНА ТАРАТАИКА ....А ТУК ИМА ЧАКАЩИ НЯКОИ ДА ИМ ДАДЕ 50 БОНА -ЧЕ И ЕВРА ЗА ПАНЕЛКА .....дааааа интересна тема се очертава

професоре, вашето мнение ???
Re: ЦЕНИ В САЩ!!!!!НИЕ ЛУДИ ЛИ СМЕ ?!?!
20-01-2009 - 20:50:05
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> сега са ужас, преди 20 години не бяха. имам
> спомени от Варна отпреди 30 години, съвсем друг
> град беше.

Ами така е Куку, аз пък дълги години си имах носталгия към София - студенство, кино панорами, театри, концерти... Ама сега като гледам града на какво прилича... Само сменям на летището и то ако не намеря изгоден полет до Варна директно. Това не ти е Торонто или Монреал, където ако не по-хубаво поне не става по-лошо (като градове де). Ти в Торонто в коя част си? Не съм стоял там повече от седмица, но съм ходил много пъти...
Re: ЦЕНИ В САЩ!!!!!НИЕ ЛУДИ ЛИ СМЕ ?!?!
20-01-2009 - 21:46:08
Сега сън няма да ме хване докато не измисля какво да каже барбарон на колегите си. Предложението на Муза е оригинално. ФИлм на абсурда. Или прекрасната френска думичка - сюрреализъм. Смесване на епохи за да се подсили посланието на автора. Мани мани. Съм не ме лови.Ако измисля нещо ще свирна. Сега измислих само това:

Ухаят ти краката в мрака,

изпълват цялото купе,

а влакът тихичко си трака,

на мене малко ми е зле.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход