Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЦЕНИ В САЩ!!!!!НИЕ ЛУДИ ЛИ СМЕ ?!?!

Публикувано от sisi_dim 
Re: ЦЕНИ В САЩ!!!!!НИЕ ЛУДИ ЛИ СМЕ ?!?!
20-01-2009 - 10:06:49
не бе , ти не си разбрал
то е гаден кашон забит м/у небостъргачите и ни слънце има, ни въздух...абе направо ужас.
Re: Ceni v USA!!!!!Nie ludi li sme ?!?!
20-01-2009 - 10:07:41
И още едно интересно мнение на Arokh smiling smiley

Това, че има финансов колапс и кризата дойде отвън, не го прави по-малко интересно smiling smiley

Quote

Re: Що така т'ва ново строителство поевтинява
Изпратено от: arokh (IP съхранено)
Дата: May 27, 2006 12:27PM


Конспиративната теория е следната:
Става въпрос за апартаментите в София, Варна, Бургас, Пловдив - Навсякъде, където цените са по-скъпи.
Основната причина за голямото поскъпване в София (Разбирай и другите градове) според мен се дължи на инвеститорски интерес с цел спекулативна печалба. Също последните 2 години се сблъсквам постоянно със хаотично строителство навсякъде. Идеята ми тук е че на пазара има множество дребни играчи (от двете страни), като едните реализираха добри печалби (всичко свързано със строителния бизнес). Другите, които купиха с цел по-скъпа продажба още нямат печалба - много пишман спекуланти не осъзнават факта, че за да си продадат имота трябва някой да им го купи.
С течение на времето дребните риби ще напуснат пазара. Некачествените строители и агенции ще фалират. Малките спекуланти ще продадат (евентуално) и ще насочат парите си към по-доходна инвестиция (земя, офиси, почивни комплекси през АДСИЦ).
По принцип този процес би трябвало да е плавен и доста дълъг (да речем 5-7 години).
Тук идва на ход конспирацията. Мощни финансови групировки решават, че не могат да чакат толкова време. Искат да си купят евтино каквото е построено досега и от тук нататък само те да строят. Тези групировки могат да бъдат чуждестранни или Български.
И в двата случая се минава през изпълнителната власт и организираната престъпност (която и сега има много инвестиции в имоти). Със пазарни и непазарни методи цените се сриват надолу. Силна медийна кампания, населението изпада в паника и продава масово на загуба. Наште хора изкупуват всичко на безценица и тихомълком вдигат цените. В същото време "анализатори" и "специалисти" обясняват ами на видите ли имаше балон, той се спука и сега цените ще падат още МНОГО надолу - ПРОДАВАЙТЕ.

Нямам НИКАКВИ доказателства за тази теория и не казвам, че ще се случи. Просто това е вариант който е ВЪЗМОЖЕН.

А ето и моят отговор - пак се самоцитирам, сори smiling smiley

Quote

Re: Що така т'ва ново строителство поевтинява
Изпратено от: Joan (IP съхранено)
Дата: May 27, 2006 03:43PM


Arokh,

Благодаря за отговора. Не споря - варинатът е възможен, и бих казала, даже доста вероятен. Вземайки предвид някои писания от сорта - на г-н Хърсев (навремето много го обсъждахме с колегата Начев и 4овек) и на г-н Петров (мисля). н еми се търсят линкове, общият смисъл и на двете беше - няма начин да се не спука и да не гръмне! Макар после г-н Хърсев малко по-друга песен да запя - за "лалугерите"

Както и да е - сори, че цитирам непознати за теб дискусии, отдавана бяха, но мисля, че "артилерийска подготовка" за този вид действия в БГ е налице (донякъде . А пък, това, което чета за Щатите, си е направо точно такава подготовка!!

Иначе аз все пак съм по-склонна да вярвам на теорията за "лалугерите" - вс епак огромна част от населението са собствници без ипотеки (казвала съм го вече, сори, че се повтарям) поради наследени особености от социализма. Те няма да се поддадат н апаника и да продават, спорд мен. Ще има и "паникьосани", но не мисля, че ще стигнат да направят "срив" на пазара (имам предвид над 30 % спад, да речем, от сегашниет нива). Мисля, че трябва да мине още време, преди да станат преобладаващи тези с ипотеките (така както е в развития свят) или поне да са близо до половината, за да стане реален такъв сценарий.

Всъщност, такъв срив вече имаше (96-97 г.) но той беше в кмбинация с масови банкови фалити и финансов колапс. Виж, ако такъв сценарий пак се разгирае в БГ, тогава сривът неизбежен.

Всичко това е писано май 2006, линк: [forum.imoti.net]

Всяка прилика с действителни лица и събития е случйна :]
Re: Ceni v USA!!!!!Nie ludi li sme ?!?!
20-01-2009 - 10:21:42
Не забравяйте,че дори и повечето хора да имат собствено жилище без ипотека,това не означава,че не са съкратени от работа или че нямат потребителски кредити които не могат да изплащат.Има и много с кредити към роднини и познати.Изходът е ясен-първо в заложната къща залагат дребни вещи ,после следва спешна продажба/сещате се на каква цена/ и смяна на жилището.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-20 10:23 от sisi_dim.
Re: Ceni v USA!!!!!Nie ludi li sme ?!?!
20-01-2009 - 10:25:19
sisi_dim Написал:
-------------------------------------------------------
> Не забравяйте,че дори и повечето хора да имат
> собствено жилище без ипотека,това не означава,че
> не са съкратени от работа или че нямат
> потребителски кредити които не могат да
> изплащат.Има и много с кредити към роднини и
> познати.Изходът е ясен-първо в заложната къща
> залагат дребни вещи ,после следва продажба и смяна
> на жилището.


Не съм юрист, но мисля, че ако не можеш да си плащаш потребителския кредит, просто не го плащаш. Слагаш си черна точка на кредитното досие и не помирисваш кредит за дълго време напред. Но никой не може да ти пипне жилището заради него, след като не е сужило за обезпечение при тегленето на кредита. И защо да си го продава тогава някой?

Най-големият идиотизъм, който съм чувала е някой заради потребителски кредит (4-5 хиляди лева) да си продаде жилище. Но пък може и такива да има - свят широк, хора всякакви....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-20 10:28 от Joan.
Re: Ceni v USA!!!!!Nie ludi li sme ?!?!
20-01-2009 - 10:34:42
Струва ми се ,че не си много в час.Ако не си платиш кредита ти пускат съдия изпълнител,който ще ти опише и продаде вещите.Не сам много сигурна ,че много хора ще желаят да живеят в ошушкан като пещера апартамент и още да им остава да дължат,вместо да го сменят с по-евтин.
Re: Ceni v USA!!!!!Nie ludi li sme ?!?!
20-01-2009 - 11:02:20
Може - за съдията изпълнител smiling smiley Вероятно за кредит с такива размери ще стигнат.

Но пък на мен ми се струва, че ще предпочетат да живеят в ошушкан, отколкото да тръгнат да продават в тези условия. А и всеки си свиква с имота, съседите, средата - не е толкова лесно да продадеш и отидеш другаде. Типичен пример са пенсионерите, обитаващи сами хубави тристайни жилища.

Ще поживеем, ще видим smiling smiley
Re: ЦЕНИ В САЩ!!!!!НИЕ ЛУДИ ЛИ СМЕ ?!?!
20-01-2009 - 11:24:45
Наи ме кефят орнаментите по терасата - някак по баровско е...много исках да видя и снимки на панелката отвътре , предполагам че ще има гипсови отливки по тавана
И все пак говорим за Люлин , ане за някакво си забутано място....
Дори забелязах климатик , което според мен неимоверно покачва цената :}
Re: ЦЕНИ В САЩ!!!!!НИЕ ЛУДИ ЛИ СМЕ ?!?!
20-01-2009 - 11:32:21
avatar
@greenbul, снимките са уникални браво !!!! Топ имота в Люлин в ренесансов стил обра точките. :] :] :] :] :} :} :}
Re: ЦЕНИ В САЩ!!!!!НИЕ ЛУДИ ЛИ СМЕ ?!?!
20-01-2009 - 11:44:23
dival Написал:
-------------------------------------------------------

Дивале, абе нещо не мога да ти видя постинга за трезорите на банките, които искали вече 30 лв. такса за достъп да трезора (да не са го изтрили/или пък не мога да го намеря аз) smiling smiley Моля, уточни за кои банки и клонове се отнася това. Ако наистина го има, то тогава е МНОГО показателно!!!
Re: Ceni v USA!!!!!Nie ludi li sme ?!?!
20-01-2009 - 11:49:55
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> barbaron: Американски кашон във Флорида за 1000
> евро/м2:
>
> ==================================================
> ==
>
> И за да не ме обвиниш в предубеденост ТОП-ИМОТ в
> Люлин:
>
>
>
> Редактирано 3 пъти, последният път 01/20/09
> 11:46AM от barbaron.


eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход