Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Панически срив на цените в София

Публикувано от ivo_1 
Re: Панически срив на цените в София
23-01-2009 - 23:57:25
Цените рухвали... хайде сега страшни работи... Недейте така! За да имате цена, първо трябва да имате сделка, тоест купувач. Продавачите са бол... Онези приказки, дето едни хора познавали някакви други хора, които чули от съседката на братовчеда на шурито на един строител от Варна, как тихом-мълком бил нещо направил, а ние сме изтървали да се усетим... и прочие гъзмъкнежи, уважаеми, си ги запазете за разговор на 4 очи - там идиотията не личи толкова.
Себестойност!!! Това е моята скромна прогноза. Цените скоро ще се наричат себестойност. Нямам представа в София, Надежда, каква е себестойността, но предполагам, че е мнооооого под 700Е. Дори под 700 лв. е...

Кой какво точно е казал - аз да не съм стенграф на този форум... Имаше мения, че около 30% от ап. в новите сгради са населени, а останалите са с ... инвестиционни намерения, каквото и да означава това. Около мен са населени по-малко от 20%, а в квартала има сгради, в които нито един прозрец не свети. Може да пестят ток... де да знам. В моята сграда сме 5 сем. и се смятаме за гъсто населени - почти по едно сем. на етаж...

Не зная точно кой от списващите тука е лелка или се индетифицира като лелка - аз пиша за обобщения образ на брокер на НИ. Естествено е да има и страхотни мацки... дай Боже, но като цяло брокерската армия може да се обобщи в образа на лелка с патологични проблеми, говореща на прекалено развален икономически език и дълбко вярваща в продажбената стратегия, макар и никога да не е чувала за нея.

По повод далаверата... вчера ми предложиха в Банско на 400Е, а в края на сезона се очаквт масови саморазправи на банскалии с онези, дето им обещали обезщетение на база 2000Е на кв. м. и те така. Който познава жив банскалия, той знае колко сериозна приказка ви казвам. Обаче кой какво чул и какво му казали... несериозно е. Икономиката все пак е наука и процесите са познати. Пак по една сентенция от този форум, логиката у нас е обратна - точно брокерите на НИ са най-зле с теорията. Но те са прави за себе си - по лесно е да се пребориш с глупостта си, отколкото със съвестта си. Аз не съм измамил човек дори с една стотинка през живота си и не мога да си представя какво ли е да си идеен патрон на стотици сделки, които ще са животосъсипващи за хората. И пак - точно обратно на логиката, тези съсипани хора са ... клиентите им.

И преди някой пак да се наежи - говоря обобщено. Всеки от участниците в този форум може съвсем сериозно да се смята за изключение. Това е само мнение.
Re: Панически срив на цените в София
24-01-2009 - 00:03:43
avatar
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> Цените рухвали... хайде сега страшни работи...
> Недейте така! За да имате цена, първо трябва да
> имате сделка, тоест купувач. Продавачите са бол...
> Онези приказки, дето едни хора познавали някакви
> други хора, които чули от съседката на братовчеда
> на шурито на един строител от Варна, как
> тихом-мълком бил нещо направил, а ние сме
> изтървали да се усетим... и прочие гъзмъкнежи,
> уважаеми, си ги запазете за разговор на 4 очи -
> там идиотията не личи толкова.
> Себестойност!!! Това е моята скромна прогноза.
> Цените скоро ще се наричат себестойност. Нямам
> представа в София, Надежда, каква е
> себестойността, но предполагам, че е мнооооого под
> 700Е. Дори под 700 лв. е...
>
> Кой какво точно е казал - аз да не съм стенграф на
> този форум... Имаше мения, че около 30% от ап. в
> новите сгради са населени, а останалите са с ...
> инвестиционни намерения, каквото и да означава
> това. Около мен са населени по-малко от 20%, а в
> квартала има сгради, в които нито един прозрец не
> свети. Може да пестят ток... де да знам. В моята
> сграда сме 5 сем. и се смятаме за гъсто населени -
> почти по едно сем. на етаж...
>
> Не зная точно кой от списващите тука е лелка или
> се индетифицира като лелка - аз пиша за обобщения
> образ на брокер на НИ. Естествено е да има и
> страхотни мацки... дай Боже, но като цяло
> брокерската армия може да се обобщи в образа на
> лелка с патологични проблеми, говореща на
> прекалено развален икономически език и дълбко
> вярваща в продажбената стратегия, макар и никога
> да не е чувала за нея.
>
> По повод далаверата... вчера ми предложиха в
> Банско на 400Е, а в края на сезона се очаквт
> масови саморазправи на банскалии с онези, дето им
> обещали обезщетение на база 2000Е на кв. м. и те
> така. Който познава жив банскалия, той знае колко
> сериозна приказка ви казвам. Обаче кой какво чул и
> какво му казали... несериозно е. Икономиката все
> пак е наука и процесите са познати. Пак по една
> сентенция от този форум, логиката у нас е обратна
> - точно брокерите на НИ са най-зле с теорията. Но
> те са прави за себе си - по лесно е да се пребориш
> с глупостта си, отколкото със съвестта си. Аз не
> съм измамил човек дори с една стотинка през живота
> си и не мога да си представя какво ли е да си
> идеен патрон на стотици сделки, които ще са
> животосъсипващи за хората. И пак - точно обратно
> на логиката, тези съсипани хора са ... клиентите
> им.
>
> И преди някой пак да се наежи - говоря обобщено.
> Всеки от участниците в този форум може съвсем
> сериозно да се смята за изключение. Това е само
> мнение.


*ok* *drink1* *drink1* *drink1*
Re: Панически срив на цените в София
24-01-2009 - 00:04:23
По повод далаверата... вчера ми предложиха в Банско на 400Е, а в края на сезона се очаквт масови саморазправи на банскалии с онези, дето им обещали обезщетение на база 2000Е на кв. м. и те така.

Дай офертата.
Re: Панически срив на цените в София
24-01-2009 - 00:11:31
На мен ми предлагат на 500 евро ново в овчакупел и ми викат-само за наши хора :] ако вземш ателиенад 120кв. ще ти дам голяма тераса бонус.
Re: Панически срив на цените в София
24-01-2009 - 00:17:00
те се имат за патриоти хората завличайки стотици баламурници с парите им. а ние сме предатели че ги предупреждаваме за измамата.
Re: Панически срив на цените в София
24-01-2009 - 00:18:29
Иди в Банско, търси Николай с бетоновъзела. И хотели има без пари. И работещи хотели ще има скоро, ако 50 човека на сезон се брои за работа...
В Пловдив обяви 450Е има по фасадите. Огромни обяви! Цялата фасада! В Центъра. И познайте какъв е интереса в цифри? Нула. Не ми се рови в този сектантски сайт, но едва ли ще намеря в П-в нещо под 680Е... Вчера гледам във вестник някакъв - 881Е... и прочие. Е как пък го сметнаха до единицата?? От коя служба взеха цифрите? Да позная ли пак? От офертите "продава" в един сайт. И пак се връщаме на мойта Лада... 20 каймета ще й зема, иначе изобщо няма да я дам...
Само дето мойта Лада е измислен герой, а вързаните хилядарки са реален кошмар. Ипотеката - башка...
Единствено древната еснафска същност на българина и полезният навик да се дават на децата апартаменти може да спаси пазара на НИ от Армагедон. Щото булгар е лалугер - ако не може да му вземе парите, които е дал, ще се закопае доживот, но няма да го даде. Чукайте на дърво българинът да не вземе да поумнее... или да не изпадне в безизходица, щото тогава вече... състезанието ще е въпрос на дни, а не на години, сезони или месеци.
Re: Панически срив на цените в София
24-01-2009 - 00:25:15
възможността идиотски инвеститорски идеи да просъществуват в една отворена световна икономика не е голяма. както и способността на глупаци да изкарват пари в този отворен свят е сведена до нула.

така че аз не бих заложил на глупостта на българина да плаща като поп, просто такива хора не могат да изкарат вече парите които се изкат от тях.
Re: Панически срив на цените в София
24-01-2009 - 00:28:09
Зимните курорти са трудни, но 400 е цена която заслужава. Продават собствениците дето са взели по много апартаменти, но цената е добра. Проблемът там е поддръжката и най-вече това, което приеха сега за общото съгласие за даване на времемен наем.
Re: Панически срив на цените в София
24-01-2009 - 00:30:41
цената от 400Е е добра за кого?
Re: Панически срив на цените в София
24-01-2009 - 00:38:59
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> цената от 400Е е добра за кого?
>

За инвеститори, които искат да печелят при липса на други алтернативи, като борса например и за купувачи от средната класа, които изкарват парите си с труд. Мисля че при доход от 3-4000 лева на домакинство и цена от 400 евро смейтвото може дори и кредит да си позволи, ако паднат лихвите, разбира се.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход