Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Панически срив на цените в София

Публикувано от ivo_1 
Re: Панически срив на цените в София
17-01-2009 - 23:50:56
avatar
Ама такива като вас лятото ми се заклеваха, че цени в София под 1200 евро на квадрат, никога (в целия ми лайф тайм няма да видя), а аз видях съвсем наскоро 350ев/квадрата ново стройтелство в Обеля 1, защото стройтеля имал спешна нужда от пари. Това е потвърдена информация дори от брокери. Това какво пише на сайта и какво става в действителност са две много различни неща, тази обява е от вестник от 14.01.2009, обадете се и питайте !!! Аз ония ден се обаждах за един етаж от къща и още по телефона брокера ми каза, че собственика е навит да смъкне 20% и то това в квартал изток в София, по телефона 20%та надолу. Така че това което виждате като обяви не са цени на които се сключват сделки, но това го знаете по-добре от мен.

Пробвайте с медитация, йогата казат, че помагала... :]
Re: Панически срив на цените в София
17-01-2009 - 23:58:20
avatar
Ами ако си поредният строител с фира, ела пак след няколко месеца и кажи, дали все още мислиш по стария начин.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 00:01:32
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Ама такива като вас лятото ми се заклеваха, че
> цени в София под 1200 евро на квадрат, никога (в
> целия ми лайф тайм няма да видя), а аз видях
> съвсем наскоро 350ев/квадрата ново стройтелство в
> Обеля 1, защото стройтеля имал спешна нужда от
> пари. Това е потвърдена информация дори от
> брокери. Това какво пише на сайта и какво става в
> действителност са две много различни неща, тази
> обява е от вестник от 14.01.2009, обадете се и
> питайте !!! Аз ония ден се обаждах за един етаж от
> къща и още по телефона брокера ми каза, че
> собственика е навит да смъкне 20% и то това в
> квартал изток в София, по телефона 20%та надолу.
> Така че това което виждате като обяви не са цени
> на които се сключват сделки, но това го знаете
> по-добре от мен.
>
> Пробвайте с медитация, йогата казат, че
> помагала...

Опааа кои са такива като нас не стана ясно.Това за Обеля що не го взе като е на далаверка.Има една група хора която ходи по лъскави магазини, пита за цените на бижута, часовници и други хубави неща.Води статистика на отстъпки и цени, НО знае че НИКОГА няма да може да си ги купи.Та като просветлени дали ще се познаети.

Извинавай за тона но е крайно време да престанете с прогнози захранващи лични надежди. :}

Където свършва логиката, започва БЪЛГАРИЯ
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 00:12:47
avatar
Сори че отговарям вместо него, ама тук по-скоро ти и един другар сте с "прогнози захранващи лични надежди". А и по последните два отговора е очевидно, че си афектиран от фактите, които няма как да бъдат пропуснати от всеки, който не е сляп.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 00:13:03
avatar
Такива като вас са другаря, пунди-мунди и останалите чугуни от форума, ако превъртиш малко темите ще ги намериш, само че те се покриха и не пишат вече, сигурно са в някоя от фазите, а за брокерите питай химичката какви мъдри съвети раздаваше само допреди 2 месеца. Не купувам защото имам достатачно имоти в София и никога няма да ида да живея в Обеля, а най-вероятно същото важи и за България. Просто примера е показателен, че се появяват НИ, на цени които само допреди месеци, се смятаха за абсолютно невъзможни. И тук хора се обявяваха за луди, ако предположат само че ще има цени под 1000 евро/кв в София или на сънито.

Освен това според брокерите и стройтелите (по данни от преди 6 месеца), в момента цените в София тябваше да са околко 3000ев./кв., а април да минат границата от 3500.

Досега не съм видя от теб нито един аргумент, защо цените няма да падат. Ти като специалист, можеш ли да кажеш колко струва средно един квадратен метър ново стройтрелство без парцела (себестойност), според експерти е околко 150-250 евро на квадрат. Може и др. Иванов да каже, мнението си по въпроса.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-18 00:17 от gekko.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 00:14:19
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами ако си поредният строител с фира, ела пак след
> няколко месеца и кажи, дали все още мислиш по
> стария начин.


Додо2и200 ами ако си не можах да го разбера Ама Хич

Начина по който мисля не е от скоро и той е свързан с малко приети от мен неща.
Не се изказвай компетентно!!! за неща които не познаваш
Не разпространявай подочути неща защото може да навредиш

Съобрази се поне с едно и ще ти олекне *ok*

Където свършва логиката, започва БЪЛГАРИЯ
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 00:22:44
avatar
Аз нямам никакви лични надежди, още по малко към сънито, боже опази,просто гледам обективно на нещата. И по 100 евро да станат пак няма да си купя, защото не бих почивал там, а да се занимавам с наематели и глупости за жълти стотинки, не мерси.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 00:27:49
Цени под 1000Е в София и на Сънито е имало и то масово през всички години.

Случаят с цената от 315Е в Обеля го изчерпахме около Ново Година, оказа се менте. Даже ви предложих да ви продам същите апартаменти по 115Е/м2, така и вие щяхте да спечелите по 200Е на квадрат и аз да взема по 115, защото и в двата случая апартаменти няма да видите.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 00:34:30
avatar
Не, не се оказа менте цената беше 350 евро не 315, пуснале е няколко апартамента, на тази цена защото е имал нужда от пари (става дума за стройтеля). Изобщо не е менте !!! В интерес на истина в момента цената на там е около 450 и доколкото разбрах, след 1.02 пак ще я вдигне.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 00:35:53
Ей неуморими сте.
Не купувате щото е гадно.
Не продавате щото нямате.
Останало ви е да прогнозирате и да събирате оферти ако спечелите от тото някое си.
Абе немате ли на кой или къде да се доказвате та се дърляте с глупости.
Тези от които зависи пазара още не са се прибрали в БГ и не могат да прочетат бисерите. :]

Където свършва логиката, започва БЪЛГАРИЯ
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход