Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: хахаха скъсах се от смях
15-01-2009 - 23:34:59
Оноре Написал:
-------------------------------------------------------
> Дааа..., има хора за които обстановката в Бг. е
> хранителната им среда/нещо като бацилите/. Те се
> чустват комфортно и даже за мнозина това състояние
> на страната е жизнеопределящо.
> Други имат развалено обоняние и проблеми с очите,
> та не могат да усетят , това което усещат другите.
> И за тях е комфортно.

Драги Оноре,

Много мило, че се опитваш да ни обясниш колко нечувствителни сме станали. Сигурно е така. За много от хората, това е начин да надмогнат грозотата в живота ни. Нали си съгласен, че не може да се обезлюди цяла територия или да останат да живеят в нея само неподвижните, старите, болните и идиотите и други в този порядък?! В някои от темите мислещи хора се опитват да намерят решение на отвратителния проблем, поднасян ни дружно от псевдополитическия псевдоелит вече 20 години.
Очевидно е, че решението нито е лесно да се намери, нито лесно да се направи. Лесно е да унижаваш падналия. Защото страната ни е в калта. Народът е без яснен избор пред себе си. Отвратен е от просташката наглост и безхаберие на депутати, министри и други техни подобия по агенции, фондации и т.н. Нито вярва, че изборите могат да променят нещо - наглостта от купуването на гласовете допълни гротеската на екскурзиантите от съседни страни.
Накъде вървим....Днес студентите искат оставка, вече не искат да говорят. Говоренето стана метод за разтакаване на проблемите, за промиване на вниманието и да се приспиват мозъците. Страхувам се и от това след оставката. Кой отново ще опита да яхне изнемощелия кон на държавата? Защото не виждам неопетнена формация, подготвена за управление. Не отново да се учи да "прави политика". Това вече го изживяхме.
Съжалявам, че звучи остро. Остра е болката от пропиляното време.
Моля те още веднъж да ме извиниш, не е насочено срещу теб. *smiley_ahh*
Re: хахаха скъсах се от смях
16-01-2009 - 00:08:26
Благодаря за инфото на американците. Знам че май е супер но не мога и затова питам как е края на април.Добри съвети ми давате и ще реша къде да ида. Предполгам, че за 7 дни ше имам време за доста неща. Благодаря.
Re: хахаха скъсах се от смях
16-01-2009 - 06:23:19
Драги нино,
много се зарадвах на отговора ти и съвсем не ми се струва остър. Твоето мнение добре изразява и моите чувства и мисли.
Написах няколко реда по повод на това :
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Не е само от книгата, любимки мои, ами по два пъти
> годишно минавам през България за audit
> Но сигурно аз виждам нещата деформирано. Какво да
> правя - след 25 години АКТИВЕН живот в Париж човек
> си губи представите за "нормалност". Пък и като си
> помисли човек - за 20 години се свиква с всичко -
> вие си знаете с какво.
>
> Така и през 1996 година лятото, като си бъбрех в
> кафето с една бивша колежка, бивша и настояща
> партийна активистка, и тя ме погледна неразбиращо
> защо казах: "Ужасен съм от това, което виждам сега
> в България", и ми отговори учудена: "Че какво му е
> на положението?".


А отговорът на Joan:
"Защо ти постоянно ми пишеш, че трябвало да бъда недоволна и зле, щом съм в БГ? ...Ако не ти харесва как се развива старата ти родина, заповядай тук да я оправяш Но ако обичаш, не ми казвай на мен къде АЗ трябвало да живея и как АЗ трябвало да се чувствам."- !!!аз не виждам някой да и казва как тя лично трябва да се чувства!!!
В същност постинга ми беше за Joan. За нея" парите не миришат" а "целта оправдава средствата" . Казвала го е в този форум , когато е коментирала ситуацията у нас.

Нино , ти си казал
'' Защото страната ни е в калта. Народът е без яснен избор пред себе си. Отвратен е от просташката наглост и безхаберие на депутати, министри и други техни подобия по агенции, фондации и т.н."
Точно за тези хора "обстановката в Бг. е хранителната им среда/нещо като бацилите/. Те се чустват комфортно и даже за мнозина това състояние
на страната е жизнеопределящо. "
Ако не си от "бацилите" и се чувстваш комфортно то " развалено обоняние и проблеми с очите, та не могат да усетят , това което усещат другите. "

Пропуснал си последното изречение да го копираш:

"Радостното е , обаче, че все повече българи също не понасят миризмата. Остава да се поизчистим"
Надявам се вече да е ясно какво имам предвид. smiling smiley

ПП."Нали си съгласен, че не може да се обезлюди цяла територия или да останат да живеят в нея само неподвижните, старите, болните и идиотите и други в този порядък?!"
Това не разбрах кава връзка има с написаното от мен и за това не мога да му отговоря. Моето семейство и най-близките ми приятели всичките сме българи. Болшинството са в България, други зад граница, но всички еднакво милеем за Родината.
Re: хахаха скъсах се от смях
16-01-2009 - 08:51:29
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> баси къде е това глобално затопляне?

не е истина,в чикаго стана -27 целзий.......от 20 ноември,до сега сме имали само 2 дни с плюсова температура.

Тихия,ню йорк е последното място в сащ,където бих посъветвал някой да отиде.
ако не отиваш да видиш приятели или роднини,а си тръгнал на екскурзия,горещо те съветвам да избереш друго местенце-
лас вегас е добра дестинация с голям лукс без пари,отделно си на 3 часа път от лос анджлос и сан диего,на 2 часа път от финикс аризона,на 3 часа път от гранд каниона,на 5 часа път от сан франциско.
рентваш си една кола за една седмица и няма да съжаляваш.отделно април месец там си е лято.
Re: хахаха скъсах се от смях
16-01-2009 - 11:20:13
Благодаря ти Асене. Във Вегас ходих миналия май. Ходих и на Каньона. Незабравимо беше. Самолет дотам и въртолет до дъното. За Ню Йорк мисля, че си пристрастен. Поздрави на теб и глобалното затопляне.
Re: хахаха скъсах се от смях
16-01-2009 - 11:59:21
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> абе Иванов ...аз досега се въздържах ама ти
> наистина не си добре ...какво като е Добрич бе
> шматурок.....аз в София съм живял( и може би съм
> роден там
) това не засяга никого ....и какво от
> това
> знаеш ли че Варна, Търново, Добрич дори са много
> по добри за живеене - какви 350 км те гонят
> -какво чудо .....до онзи ден тук кв.м беше 650-700
> ....
> знаеш ли колко е богат раиона ...не знаеш нали
> ...не ти и трябва ...
> Говори каквото си искаш -уважавам мнението ти , но
> за този град гледаи да мълчиш защото нищщо не
> знаеш .......друг път ще ти обяснявам


Дивале имаш някъкви съмнения що ли, къде си роден. Това е шега надявам се да не се обидиш, иначе напълно подкрепям тезата че в провинцията се живее по-качественно отколкото в София - дано да го разберат някога това софиянци. На днешно време ми дайте само ноутбук с интернет ако ще да съм и в Мало Бучино или Зажопино, пак ще изкарам колкото ми трябва да живея сносно.

_________________
Re: хахаха скъсах се от смях
16-01-2009 - 12:12:39
Ивел, нямам комплески че живея в провинцията , защото съм живял и в столицата и извън държават...просто тук се оказа че има работа за нещата с които се занимаваме, спокоино е, много близо е до морето както и до Варна, детето ми учи на 5 мин от къщи и тн. и тн..... има си някакви предимства
неудобство за мен е отдаличеноста от София защото ми се налага да пътувам , но се свиква и не обръщаш внимание
Много кореняк софианци се преместиха някъде в провинцията , но за новите софиянци това е недупостимо (нимош ма върна на селу)
Човек живее там където се чувства добре, а и вече бизнса е толкова мобилен че може да се работи отвсякъде
Re: хахаха скъсах се от смях
16-01-2009 - 16:30:35
Оноре Написал:
-------------------------------------------------------
Пропуснал си последното изречение да го копираш:

"Радостното е , обаче, че все повече българи също не понасят миризмата. Остава да се поизчистим" .

Не съм го пропуснала. Просто знам, че тук останахме много от тези, които не понасят всичко това, което се случва. И не съм сигурна, че лесно ще стане "поизчистването". Иначе малко се поувлякох, заради написаното от иначе симпатичния, не само заради ника си, Барбарон, който минава на инспекция от време на време и намира за задължително да ни се "поскара". *pardon*
Re: хахаха скъсах се от смях
16-01-2009 - 17:16:53
nino Написал:
> ... Иначе малко се поувлякох, заради написаното от иначе симпатичния,
> не само заради ника си, Барбарон, който минава на инспекция от време на време и намира за
> задължително да ни се "поскара".

:cry: Сега пък в какво сбърках ? ::о
Приемам с благодарност всякаква критика. Само глупакът не си променя мнението *rose*
Re: хахаха скъсах се от смях
16-01-2009 - 23:26:38
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------


Не е само от книгата, любимки мои, ами по два пъти
годишно минавам през България за audit
Но сигурно аз виждам нещата деформирано. Какво да
правя - след 25 години АКТИВЕН живот в Париж човек
си губи представите за "нормалност". Пък и като си
помисли човек - за 20 години се свиква с всичко -
вие си знаете с какво.

Драги Барбароне,
Какво да направя, като с нищо от това, което е около нас не може да се свикне. Какво да направя, като израстна цяло поколение, което го приема за нормалност. Тези деца на площада са като последните мохикани и са единствената ни надежда. Но няма как да се справят-никой не ги подкрепи- един на работа, други - в чужбина, трети болни, четвърти-просто уморени... Това може да го почувства и разбере само който се е опитвал да живее тук - нормално и доколкото е възможно - достойно. Без да се превърне в някакъв вид гротеска на собствения си образ. Държавата, обаче го постигна. Не гротеска, ами ... думи не намирам. И затова не мога да се съглася уродливостта на управата да се прехвърля върху хората. На тази тема винаги съм много остра и сигурно ставам много лоша. :g:
С уважение и най-добри чувства :loveu:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход