Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

хахаха скъсах се от смях

Публикувано от kuku987 
Re: хахаха скъсах се от смях
14-01-2009 - 18:30:29
Sorry, налага се да се повторя и тук smiling smiley

Joan Написал:
> ... За съжаление, и Куку ми прави подобно впчеталение, и то доста отдавна. Затова и
> смисълът да си говоря с вас е точно колкото с някоя червена бабичка - тоест, никакъв.
> Криза може и да има, но за момента не виждам в София да се усеща такава - все пак помня
> 1996-1997. Така че за колко души не мога да ти кажа - това са лични впечатления. Не знам ти
> откъде си черпиш информацията за БГ.

камелия Написала:
> Черпи я от настолната си "книга" на Хан Крум. И
> нищо, което не е написано там, или не звучи
> апокалиптично, за барбарона не е истина.

Не е само от книгата, любимки мои, ами по два пъти годишно минавам през България за audit smiling smiley
Но сигурно аз виждам нещата деформирано. Какво да правя - след 25 години АКТИВЕН живот в Париж човек си губи представите за "нормалност". Пък и като си помисли човек - за 20 години се свиква с всичко - вие си знаете с какво.

Така и през 1996 година лятото, като си бъбрех в кафето с една бивша колежка, бивша и настояща партийна активистка, и тя ме погледна неразбиращо защо казах: "Ужасен съм от това, което виждам сега в България", и ми отговори учудена: "Че какво му е на положението?".
Re: хахаха скъсах се от смях
14-01-2009 - 18:50:11
като говорим за централна и източна европа е добре да погледнем по-точно става там. например в Литва цените паднаха с 40 процента. като за начало.

да кажеш да Бг е в по-важен район от чехия и унгария значи че нещо ти хлопа дъската.

като стана дума за обремененост от соц-а:
статии в горния стил са точно като преписани от работнически дело, много думи, никаква аргументация, идеологическа промивка а не арументирана позиция.
Re: хахаха скъсах се от смях
14-01-2009 - 18:52:45
Иванов, статията друго казва, че се стррои много...:

Голяма част от строителните фирми строят непрекъснато. Проектантите на жилищно стротелство са натоварени с работа и поръчки , така че ако купувачите не могат да вземат кредит от банките , те ще го потърсят другаде. Логично е строителни фирми , които работят със собствени средства да започнат продажба на имоти на изплащане по една или друга лизингова схема.
Re: хахаха скъсах се от смях
14-01-2009 - 19:21:41
Те вече го правят, дават на лизинг. Но не строят непрекъснато, което се вижда. Просто навреме спряха. Затова и никой не е хукнал да продава.

Балтийските република са измислени и ситуацията там си е характерно тяхна. Това са "държави" със средното население на София. Строителството се купуваше заради алкохола, който се продава свободно за разлика от Скандинавия и Финландия и заради богатите руснаци, които ги бяха превърнали във вилна зона на Петербург, Питроград или както са кръстили Ленинград. След конфликта с паметника руснаците се изнесоха от Естония и цялата страна рухна. От +7-8% ръст само за 8 месеца паднаха на нула. Още по-зле е Латвия, съвсем издала багажа. Литва и тя. Защото пияндетата не са много. В смисъл те са много като процент но държавите им са малобройни. И кой купил по 3500Е/м2 купил. А го е купил защото му е по-евтино да преспи две-три вечери, отколкото с жена си да плаща по 300Е на вечер. От други страни интереса е нулев, защото в тях алкохол се продава свободно.

Чехия и Унгария са в средата на Европа и там трафикът е огромен, сигурно имат по над 10-12 млн. само транзитни. Но за разлика от Чехия Унгария е много зле. Ама много зле. В България ситуацията е друга, няма толкова народ около нас, но имаме топло море и планини. И няколко строни, които сега се спират от визи, но са потенциални клиенти.
Re: хахаха скъсах се от смях
14-01-2009 - 19:28:38
Аз гледам блокчето отсреща. Пътво беше обвито с плакати продава, сега с надписи "отдава под наем" но си е все така празно. Ако всички инвеститори минат на тази стратегия ще стане интересно с наемите, особено при жилищата втора употреба.
Re: хахаха скъсах се от смях
14-01-2009 - 19:34:50
др Иванов писал:
>Затова и никой не е хукнал да продава.

420 000 само на този сайт.

спри да дрънкаш глупости.
Re: хахаха скъсах се от смях
14-01-2009 - 19:46:10
ти др. Иванов усещаш ли си изобщо колко с смешен? Даваш за пример че много по-развити държави от Бг са в криза и после изтърсваш: нас това не ни засяга.

само дето ни засяга. и то много. защото сме много по-зле от тях. и като икономика и като демография и като географско положение и като инфраструктура.

гледайки такива експерти като теб и господа министрите на икономиката, финаснсите, шефовете на БНБ изобщо нсе се учудвам че всичко дето можеше да се осере в Бг се осра и то до степен каквато човек трудно може да си представи.

как не се умориха тези хора все грешни решения да вземат.. не знам.. то е защото сме уникални...



Re: хахаха скъсах се от смях
14-01-2009 - 19:52:30
как в времето в София? В Торонто е здрав студ. в чикаго как е?
Re: хахаха скъсах се от смях
14-01-2009 - 20:00:10
Барбарон,

Покрай твоята колежка се сетих за един стар виц.

Двама болни при лекаря. Единият нервен, а другият с много силно стомашно разстройство.

Първият:
-Докторе, много съм зле с нервите, не ме свърта на едно място.

Вторият:
-Голям проблем, докторе, не мога да изляза от тоалетната.

Докторът им написал рецептите, но без да иска, ги разменил. Казал им да дойдат след една седмица пак на преглед.

След една седмица:

Първият (нервния):
-Много съм добре, докторе, по цял ден седя в тоалетната и чакам...

Вторият:
--Аааа, докторе, много съм добре! По цял ден си стоя в л......та и хич не ми пука.

smiling smiley

Re: хахаха скъсах се от смях
14-01-2009 - 20:26:27
Куку,
Когато човек се роди глупав това е завинаги.

гледайки такива експерти като теб и господа министрите на икономиката, финаснсите, шефовете на БНБ изобщо нсе се учудвам че всичко дето можеше да се осере в Бг се осра и то до степен каквато човек трудно може да си представи.

Как разбра, че всичко се е осрало от Канада? Всеки един, който пише тук има с пъти повече от средният канадец. Аз си кореспндирах на лични с хора с имоти за по над милион, с такива готови да инвестират в 9 къщи по 160-180 хил всяка/350м2, доколкото си спомням/. Хора с по-няколко бизнеса. А едва ли има и един, който за разлика от над половината канадци да живее под наем и да е без собствено жилище.

Вчера четох Дойче веле. Държавният/не на ФРГермания, а държавно гарантирания/ им дълг в близките месеци ще стигне 60 млрд. евро или по 750Е на шваба. В България е 330Е на плачко.

Като стана дума за Тайланд се оказа, че няма човек дето не е ходил, и то по най добрите им места. Само дето Музичка ме прати да живея в индустриалната зона на Бонгког, но младите не са това което бяха, не уважават началството. Питай си шефа в колко държави си е карал почивката и ще се окаже, че пътува по-малко от пенсиите от квартала.

А за обявите. Поне половината са за незапочнати сгради. Ат другата половина има един и същ апартамент публикуван от 6-7 фирми. Снощи подскочих, като видях един мой комплекс, който съм спрял от 3 години да се продава точно тук. Но не това е важното. Важното е, че тези обекти вече са публикувани и върху тези апартаменти, при това предлагане цените падат съвсем умерено за кризата, която е по света. А нови не идват. Няма кое да промени много ситуацията, тя е такава, каквато си съществува и досега.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-14 20:31 от др. Иванов.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход