Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната

Публикувано от Dundy 
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
17-02-2009 - 18:11:49
Naskata,

Защо си мислиш, че валутният борд, който приехме под зоркото око на МВФ, ще бъде свален от дневен ред от същата институция?

Не знам какво очакваш от МВФ...

Не знам и какво очакваш от доларовите си позиции, особено в Държава като нашата, в която, според апокалиптичните прогнози, всичко ще рухне. Готов ли си за заплати от 10 долара? Или си викаш, аз имам долари, все ще ми стигнат да преживея 2-3 години от кризата...А не очакваш ли, че тази криза може съвсем да ти разклати основите. И да си с много малки приходи, или изобщо - никакви? Съгласен ли си да преживееш апокалипсиса, безработицата, отчаяните хора?
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
17-02-2009 - 18:20:52
global Написал:
-------------------------------------------------------
> Naskata,
>
> Защо си мислиш, че валутният борд, който приехме
> под зоркото око на МВФ, ще бъде свален от дневен
> ред от същата институция?
>
> Не знам какво очакваш от МВФ...
>
> Не знам и какво очакваш от доларовите си позиции,
> особено в Държава като нашата, в която, според
> апокалиптичните прогнози, всичко ще рухне. Готов
> ли си за заплати от 10 долара? Или си викаш, аз
> имам долари, все ще ми стигнат да преживея 2-3
> години от кризата...А не очакваш ли, че тази
> криза може съвсем да ти разклати основите. И да си
> с много малки приходи, или изобщо - никакви?
> Съгласен ли си да преживееш апокалипсиса,
> безработицата, отчаяните хора?


Глобъл, не знам защо си мислиш, че аз безметежно се лелея в облаците. Напротив-силно притеснен съм от цял куп неща...
Но пък, ако човек е подготвен, той може да поеме по-големи предизвикателства и да се справи сравнително по-успешно с тях...
А за МВФ-можем да минем и без парите им, но пък контрола над харчовете и то точно на това правителство е много важен сега според мен.
Разбира се, не налагам мнението си.
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
17-02-2009 - 18:25:53
По принцип не разбирам от икономика и от финанси, но ми стана интересно и отворих тази статия в "Дневник". Прочетох следното:

"Става скъпо да се произвежда с наемен труд в България, още повече - да се произвежда за износ"

Стига с тези глупости - БСК били казали, че трудът бил скъп и непродуктивен, че ръстът на заплатите изпреварвали ръстра на производителността на труда и т.н. Това мнение за мен е толкова обективно, колкото мнението на пенсионер за поскъпването на тока и ръста на пенсията му.
За останало нямам мнение, само исках да кажа, че БСК и техните рупори са голи офлюви smiling smiley
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
17-02-2009 - 18:28:54
Изобщо не си мисля, че се люлееш безметежно в облаците. Разбирам, че си силно притеснен. Само че, пак не разбрах-какво точно очакваш от МВФ?

Що се отнася до политиката, очаквам, че сега в предизборна обстановка, ще има яка атака срещу валутния борд, защото има хора, които имат силен интерес това да стане, и най-вече - относно техните неплатими дългове. На мен, въобще няма да ми бъде приятно, след 11 години пак аз да им плащам дълговете. Така че, по-леко с емоциите. Не разбираш ли, че те ни яхат в тяхната кола! Емоциите са лош спътник, особено тогава, когато те работят против нашия личен интерес.
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
17-02-2009 - 18:30:26
global Написал:
-------------------------------------------------------
> Naskata,
>
> Защо си мислиш, че валутният борд, който приехме
> под зоркото око на МВФ, ще бъде свален от дневен
> ред от същата институция?
>
> Не знам какво очакваш от МВФ...
>
> Не знам и какво очакваш от доларовите си позиции,
> особено в Държава като нашата, в която, според
> апокалиптичните прогнози, всичко ще рухне. Готов
> ли си за заплати от 10 долара? Или си викаш, аз
> имам долари, все ще ми стигнат да преживея 2-3
> години от кризата...А не очакваш ли, че тази
> криза може съвсем да ти разклати основите. И да си
> с много малки приходи, или изобщо - никакви?
> Съгласен ли си да преживееш апокалипсиса,
> безработицата, отчаяните хора?

Разбира се, че не е съгласен. Никой не е съгласен...ама никой не ни пита. The point of no-return...наясно си, че я минахме, поне да сме наясно какво следва!
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
17-02-2009 - 18:34:14
The point of known return - имаше песен на "Канзас" със подобно заглавие.
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
17-02-2009 - 18:35:57
Относно неплатимите дългове...този път забележи, банките не са български а са чужди...мисля, че аналогията с 1997 е коренно погрешна, както причината, така и развитието на процесите...само дето пак ще има неразбрали, недочули, незнаели и оправдания "ама една жена каза, че това е невъзможно"!
Никой няма да бута борда...просто ако така продължава да се топи фискалният резерв, той сам ще си падне! Все пак мисля, че ситуацията ще бъде устискана до изборите...ето и тайминг ти дадох!
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
17-02-2009 - 18:39:26
А не мислиш ли, че фискалният резерв "се топи" в личните сейфове?

Освен това, ако кредитът ми е в български лв., и хипотетично приемем, че едно евро ще се равянява на 4 лв. какво става с левовия кредит! Два пъти по-малка стойност дългове.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-17 18:40 от global.
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
17-02-2009 - 18:48:25
Ами не! Не става това, може би е най-добре да си прочетеш договора с банката! Ако питаш хипотетично, просто заемът ти ще бъде превалутиран...
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
17-02-2009 - 18:49:29
avatar
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво толкова ви харесваше на 1996-та,та искате
> пак в нея да се върнем,заличавайки напълно
> последните 13 години???

Ще ти кажа. Последните 2 години пълзеше един съвет- да се теглят кредити в лева, защото банките пак щели да се срутват. И както през 1996г., който има заделена валутка, ще си изплати жилището с 200Е.
Почвам да се питам, дали радетелите на падането на борда не са измежду теглилите левове? :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход