Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната

Публикувано от Dundy 
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
16-12-2008 - 15:11:10
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------
> Май и аз ще си дам почивка.


Няма време за почивка! *yes*

Аз по-мога....smiling smiley
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
16-12-2008 - 15:25:04
Четох, четох 50 страници и нещо ми се губи. Ако приемем,че лева стане 3.50, то кой ще компенсира загубите на банките по левовите кредити? Някои договори имат клаузи за промяна при драстична промяна на курса, но повечето нямат. Банката да кажем ще вдигне лихвата-ще я направи 50%, но пак няма да я направи 200%, щото същата ще е и за депозитите или приблизителна. Кой ще компенсира банките за тези загуби?
И друго не разбирам. Как, след като всичко у нас се смята в евро, освен заплатите, ще се подпомоне износът? Ми нали кило домати е 1 лев или 0.5 евра от производителя. Като падне лева, то кило домати ще стане 2 лева( 0.5 евра по новия курс). Какво ще промени това в положителна посока? Като приемем, че лебното гладуване не е точно търсения резултат.
Не се заяждам с никого, наистина ми е трудно да разбера.
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
16-12-2008 - 15:38:56
Kolega sabakov. Predi desetina godini po vremeto na bankovite faliti mashe edna krilata fraza: "Kogato stane napecheno - dogovorite ne vazat! " Inache za iznositelite ste e super ako evroto e 3.5lv. Sega kato iznesat kilo domati za edno evro i go prodatat u nas poluchavat 1.95. V novia sluchai ste poluchavat 3.5lv. Nima ne ti e iasno koga sa po dobre?
Niamam nisto napreki Muzichke moia da si govorim kakvoto reshish. To i globalnoto zatopliane ima vrazka s imotnata kriza, no tazi tema ste ia zasegna v lekcia 64, toest po natatak.
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
17-12-2008 - 16:12:07
хм,Неджуилъс,са,като си чул сложни думички,без да знаеш кво реално значат,вземи провери кво значи това риск примиум,или ако си ме чел в инвестора,когато им обяснявах защо банката не може да иска повече от заложеното срещу ипотеката имущество,поради риск примиума,койтъо е заложен в лихвата и това прави конфискацията на допълнително имущество-правно неиздържана,добре си чел,ама пак нищо в г;лавата не ти е влезнало.
същото е с чуждите банки,финансиращи бгетовските-риск примиума е прекалено висок и ВЪОБЩЕ НЕ ГИ ФИНАНСИРАТ ВЕЧЕ.....
с други думи-и на 20% няма да дадат пари,защото знаят,че ще ги загубят.
съответно-лихвите в бг главоломно растат,защото бг банкерите(аборигените) са се сдухали за парички и постоянно вдигат лихвата,че някой бгетовец да се залакуми и държи парите си при тях.
как иначе ще си обясниш бруталната разлика между юрибор и софибор,а Неджулиъсе?
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
17-12-2008 - 16:32:15
Пълни глупости,Неджулиъс,пълни глупости-тва е рейтинга на държавните им книжа........
тва са държавни облигации,не на публични или частни компании.
имааааааааа разлика.......
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
17-12-2008 - 17:42:07
:]

Едно аватарче за НЕОбама.



Извинявайте за оф-топика, но някой път не ме сдържа.... :]
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
17-12-2008 - 18:20:33
ами знам,че има и това е защото там банковата им система е поднобна на нашата-НЕМЪ кредит вече-на същото дередже са.
дори някой банки до скоро даваха по високи лихви и от бгетовските,но наще професионалисти ги настигат с бързи темпова........
вече в латвия имаше изгълмяла банка-и те са в полуборд,горките.
и не си мисли,че сме по добре от тях,защото няма в бг още изтрещаля банка.
там цените на имотите вече падат от една година......просто бг върви по същите стъпки,но с 1 година закъснение.
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
16-02-2009 - 15:34:06
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
16-02-2009 - 15:49:13
avatar
Колкото по-бързо отвържат лева, толкова по-малко щети ще нанесе задаващата се криза... Рано или късно ще падне, въпроса в момента е да се спаси каквото все още може...
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
16-02-2009 - 16:17:57
Обаче има дефицит на толкова смели политици. Всъщност на нормални политици.
Така, че и солта, и тоягите ще изядем.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход