Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
28-09-2008 - 18:20:53
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------

> То е ясно, че цената е офертна. Аз ти коментирам
> втората цена (на услугата), който не е указана в
> офертната. С нея нарушаваш закона.
> Явно не схващаш смисъла на закона, щом твърдиш
> подобни неща. Но трябва да знаеш, че незнанието на
> закона не може да се ползва като оправдание при
> установено нарушение.
>

Спирам да обяснявам. Явно, нямаш желание да разбереш. Не съм длъжна да окажа цената на услугата си в реклама по медиите. Пак по същата причина- подлежи на договаряне. Цената на имота се пише за улеснение на клиента- да прецени дали има смисъл да се свърже с фирмата. Както много пъти съм писала- още в разговора по телефона той получава информацията. В офиса също. Знам закона, не се оправдавам- опитвам се да те накарам да помислиш. Не искаш, защото предварително си решил, че не харесваш съществуването на АНИ.
Мисля, че този въпрос се изчерпа.
Откровено казано, ако обявявахме някакъв % за услугата ни, щеше да се хванеш и за него- защо е така, защо ще го искаме от купувача, защото той можел и сам да си свърши работата; защото продавачът бил вече платил и т. н................прочети всичко, което си написал за работата ти.........




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-28 18:40 от камелия.
Re: Брокерите да отговорят моля
28-09-2008 - 18:28:35
Дъвка, от 5-ти септември, на 61 страници е описано и разказано всичко, касаещо отношенията брокери - клиенти, с едничката цел да се успокоиш, ти пазителю на законите, защитникът на бедните, нещастни и онеправдани клиенти на АНИ. Докато това се случваше аз слава богу не спрях да работя, не спрях да получавам комисионни, в повечето случаи от двете страни, отново ще кажа - всичките дадени ми с удоволствие и усмивка, а ти си като изтъркана грамофонна плоча, как пък едно - едничко нещо не ти влезе в главата ! По тази причина аз призовавам Камелия, Турбозол и останалите, с които сме в един отбор /демек по интелигентните/ да спрем да обсъждаме с теб каквото и да било, свързано с недвижимите имоти, защото ти нямаш грам от понятие от това !
Re: Брокерите да отговорят моля
28-09-2008 - 20:59:40
До сега съм мислел, че интелигентните хора в даден спор дават логични аргументи. Но май съм живял в грешка.
Според дичо, интелегентния човек дава квалификации и обяснява как той прави нещата. Т.е. препикава си територията.

За последен път ще му кажа, от толкова препикано държавата е станала като един голям КЕНЕФ!
Re: Брокерите да отговорят моля
29-09-2008 - 13:04:58
АНИ не нарушават законите!Противниците на написаното нямат НИТО ЕДИН СМИСЛЕНО ВИЗИРАН И ДОКАЗАН АРГУМЕНТ!!!
Re: Брокерите да отговорят моля
29-09-2008 - 13:57:24
avatar
турбозол,

не съди по себе си и за останалите. И да престанем от частното да правим изводи за съвкупността.

Това, че ти и твоята АНИ не нaрушавате законите, не означава, че е валидно за всички за АНИ.

Дори, само набирателните, неактуални и "преувеличени" обяви са подвеждаща реклама, което нарушава закона.

Доказването става пред компетентните институции, ако някой има вяра в тях, време и интерес.

Блондинка по душа



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-29 14:20 от evgenia.
Re: Брокерите да отговорят моля
29-09-2008 - 14:41:54
evgenia Написал:
------------------------------------------------------

>
> Доказването става пред компетентните институции,
> ако някой има вяра в тях, време и интерес.



- и ако е убеден,че аргументите и претенциите му, биха издържали в съда.


winking smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
29-09-2008 - 15:19:18
avatar
Компетентни институции не са само съдебните. Има и други институции за дискутираната тема.

Аз съм убедена в аргументите си, относно тулкуване на посочения член от ЗЗП.

Но за да не дискутираме безкрайно и напразно, бих желала "да разиграем" казуса с някоя АНИ.

Писмено ще поискам като частно лице да видя рекламиран от тях имот (на техен клиент-собственик на имота) с цел покупката му/наемането му . Съответната АНИ ще ми отговори писмено, че това е възможно, единствено и само, ако засължително закупя и посредническата услуга.

Разменените писма ще изпратим в Комисията за защита на потребителите и ще поискаме становище дали това е нелоялна търговска практика.

Каквото каже комисията - аз лично ще приема за вярно. И ако решението е в полза на АНИ ще поискам форумно извинение и ще си посипя главата с виртуален прах. Ще изпратя и извинения на ЛС до всички брокери, писали в тази тема.

Ако решението потвърди, че е нелоялна практика, ще помоля порталът да го оповести за месец като закована тема.

Аз приключвам с напразните дебати.

Блондинка по душа
Re: Брокерите да отговорят моля
29-09-2008 - 19:29:30
Помислих,че отново плашиш със съд,както обикновено.
Брокерите са ангажирани хора,затова,вместо да им губиш времето в "заигравки",изпрати си жалбата или запитването до КЗП,и след като получиш тяхното становище, по ТВОЯ "казус",го качи във форума.Да не забравиш,обаче,да качиш и това,което си им изпратила. Щом ТИ хвърляш обвиненията в нелоялна практика и неспазване на закона,съответно е редно , и ТИ да го докажеш?
smoking smiley
Чакаме часът на истината!
Re: Брокерите да отговорят моля
29-09-2008 - 21:25:53
e-e-e не се впрягайте де брътчеди!
а вижте товаhttp://evropa.dnevnik.bg/show/?storyid=556879]бравос[/url] clap: clap: clap:
Re: Брокерите да отговорят моля
29-09-2008 - 22:03:28
С въвеждането на стандартите се цели да се уеднакви терминологията при сделките с имоти в цяла Европа, да има общи правила и изисквания за квалификацията на брокерите. Освен това е разписано какви права имат купувачите и продавачите, както и каква информация трябва да получат. От агентите се изискват многостранни познания - за основните строителни технологии, за енергийната ефективност, да могат да разчитат архитектурни проекти, кадастрални и топографски карти, устройствени планове на населени места.

Правилата предвиждат брокерите да избягват конфликт на интереси. Те ще са длъжни да уведомят клиента за всички тежести върху имота, както и за недостатъците на собствеността. Освен това агентът не трябва да прави подвеждащи и преувеличени изявления за пазара. Предвижда се и професионална застраховка.


Олееее след тези промени ще отпаднат над 60% от брокерите.Един от първите ще е турбозол.За сделки без посредници-наздраве
spinning smiley sticking its tongue out
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.