Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
30-09-2008 - 15:51:56
Цитат: Но, никой уважаващ труда си човек, не би работил двойно, за да получи "единично" заплащане.

Как се работи двойно по една сделка :} :} :} eye popping smiley
Ей това ,че на някой от вас им минават тарикатските номера, е защото повечето хора веднъж в живота си правят такава сделка с недвижим имот.
Re: Брокерите да отговорят моля
30-09-2008 - 16:05:49
avatar
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат: Но, никой уважаващ труда си човек, не би
> работил двойно, за да получи "единично"
> заплащане.
>
> Как се работи двойно по една сделка
> Ей това ,че на някой от вас им минават
> тарикатските номера, е защото повечето хора веднъж
> в живота си правят такава сделка с недвижим имот.

Да и този един път им е достатъчен да разберат за какво иде реч. Има и такива, които не са правили нито една сделка, което не им пречи, когато нещо не им е ясно, да прочетат и да осмислят.
Ти си от третите- ни приемаш, ни предаваш, но мреш да се изхвърлиш и да обидиш.
Re: Брокерите да отговорят моля
30-09-2008 - 16:27:41
Нали знаете лафа на БГ хитреца.
Не ме гледай какво правя, слушай ме какво ти говоря!
Re: Брокерите да отговорят моля
30-09-2008 - 16:36:21
Колкото и да са ми диаметрално противоположни позициите по повечето въпроси с Камелия, няма как да не призная че по темата е права.
Но винаги ще се намери някой Фло, който да цитира закони които да опровергават твърденията му. Не мога да разбера, до там ли се е смъкнало интелектуалното равнище в България.
Законът:
Чл. 51. Търговският посредник има право на възнаграждение, което се дължи от едната или от двете страни съобразно уговорката им. Ако няма уговорка, дължи се обичайното възнаграждение за този вид дейност според случая и от двете страни.
Тълкованието или, за да бъда честен - глупостите на Фло:
Ако няма такава уговорка посредника гледа да вземе от двете страни ,притискайки ги с предварително обвързване
Фло, къде точно те притисна, някой брокер под дулото на пистолета с предварително обвързване. Или и ти като Хуба Буба искаш някой да стане от стола си да те разкарва безплатно напред назад, само защото е пуснал обявление и те е информирал "че се продават", или да ти даде и допълнителна информация, защото се бил "рекламирал" нелоялно.
Фло, тук много от колегите няма да те притискат, да подписваш нищо. Но купиш ли имот, или твоите роднини купят имот, който са ти показали ще платиш именно "обичайния" в този случай комисион - ако си подписал, т.е. ако подходиш като нормален клиент, имаш възможността за голяма сделка да договориш и по-нисък процент - "обичайния" не подлежи на договаряне. Има опастност и съда да те третира като измамник!
Същото е и в Германия. Същото е и в Испания. Предполагам, че е така и в другите нормални страни и слава Богу, че ако закона не даваше възможност да натиснеш наглеците и негодниците спечелили пари да си купят имот, а нямащи възможност да си платят разходите по сделката, щяхме да сме по зле и от Бангладеш.
Всъщност, господа, щом смятате, че АНИ пускат нелоялни обявления и ви изнудват - съдете ги. Ако смятате, че българското правосъдие не може да ви помогне - обърнете се към немското, гръцкото, албанското - обявите на АНИ са навсякъде в същия стил - в мрежата са - достъпно е - погледнете!.
Re: Брокерите да отговорят моля
30-09-2008 - 16:58:08
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
Ти си от третите- ни приемаш, ни предаваш, но мреш
> да се изхвърлиш и да обидиш.
>


Могат ли двойните процентаджии-мошенници да се обиждат,да имат морал и клиента да им има доверие?!Не,няма такъв филм!Дали не е време за един кодекс на посредниците в търговията с НИ?
Re: Брокерите да отговорят моля
30-09-2008 - 17:08:27
avatar
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> Ти си от третите- ни приемаш, ни
> предаваш, но мреш
> > да се изхвърлиш и да обидиш.
> >
>
>
> Могат ли двойните процентаджии-мошенници да се
> обиждат,да имат морал и клиента да им има
> доверие?!Не,няма такъв филм!Дали не е време за
> един кодекс на посредниците в търговията с НИ?


Re: Брокерите да отговорят моля
30-09-2008 - 17:12:45
Не се карайте драги
Скоро НСНИ ще прокара предложение в Народното събрание за Приложение "Хуба буба" към ЗЗП-Как да се чете и тълкува закона от закостенели мозъци. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Брокерите да отговорят моля
30-09-2008 - 17:21:35
sluchaino popadnah na temata. Ne sum ia chel cialata no edna chats. Iskam purvno da otbeleja che avtorkata na temata ne e pisala poslednite 10 stranici. Intresno dali si e promenila mnenieto?

Vtoro nedvijimite imoti i posrednichestvoto pri sdelki s nedvijimi imoti si e predi vsichko biznes i kato takuv v edna pazarna ikonomika, toi ima kraina cel pechalba. Zakoni ima izgotveni i tiahnata cel e da predpaziat obiknovennia potrebitel i da dadat osnovni linii na rabota. Tova e zakon v edna demokratichna strana s pazarna ikonomika. Predi imashe planova ikonomika i tam zakona beshe drug, kakto i procedurata po zakupuvan /poluchavane na imot.

Otnovo se obrushtam kum avtorkata na temata. Takiva prosti selianki, koito ne uvajavat chujdia trud dal gospod. Za sujalenie borbata s tiah e mnogo trudna. Za poreden put sedi niakoi i smiata kolko pecheli drugia. Tova e kato nacionalen sport. Kato smetkata raboti po slednia nachin. Toi kupuva na tolkova i prodava na tolkova , sledovatelno pecheli tolkova. Predi godini si spomniam kak edin diado iskashe obiasnenie zashto tikvishkite sa 50 stotinki, a po televiziata kazali che v petrich na borsata sa 8. :] Prodavasha togava go prati kum avtogarata i avtobusa kum Petrich.

Komisionnata e takava , zashtoto az ia opredeliam kato takava i po tozi nachin ne narushavam zakona. Kato govorim za neinata stoinost, za primer Germania. komisionnata koiato plashta kupuvacha stiga do 6,25 procenta. V dobri sluchai se iska i poveche. Shte kajesh normalni li sa tezi. Shte dam vtori primer. V bulgaria imashe edin period kogato stroitelite mojeha da si slojat po 50 % procenta marj. Sega ima malko poveche novo stroitelstvo i nomera ne stava, no pak sa prilichni.

Kakvo e reshenieto za takiva kato teb poli_pocket. Ne iskam da Vi stavam klient, iskam samo da vidia tozi apartament. Ok niama problem. Plashtash mi edna suma predvaritelno da kajem 200 leva i ti davam edin spisuk s 10 obekta i kontakti na sobstvenicite. Ot tam natatuk dori ne ti vdigam telefona. Shte kajesh pak ot kude na kude. Ami az dokato si sedia i si gledam sapunkata sledobed i si choplia v nosa , niakoi mi se obajda i mi vika " brato iskash li edin apartament da ti dam , da mi prodadesh" . Moiata rabota e da posrednicha. Moiata rabota e da subiram oferti, i da poddurjam bazata danni. Sled tova reklamiram, poddurjam ofisi , koli i uristi. Krainata cel e uslugata koiato predlagam. Predlagam uslugata pokupko-prodajba. Predlagam spokoistvie na klientite i dobra sdelka.
A ako problema ti e v trite procenta i ne mojesh da razberesh ot kude puk 3 + 3 , moje napravo 6 ot prodavacha . Prodavacha choveka kazva ok toga shte digna cenata. Tova naprimer v momenta se nalaga kato praktika pri novite imoti i otdavaneto pod naem.
A ti kato iskash da pestish i imash svobodno vreme si tursi sama. Nikoi ne te zaduljava da tursish kakvoto i da e . Spomenta che si urist , iavno mnogo kaduren sled kato imash tolkova mnogo svobodno vreme i se zaiajdash za niakolko hil. evro meseci nared winking smiley

P.S. Izviniavam se za kirilicata
Re: Брокерите да отговорят моля
30-09-2008 - 17:28:24
Ама какъв хубав отбор заформихте - дъвка, фло, кикимора, николасчо, голям купон е да се четат творбите на цялата група, толкова злоба има, че чак се хващам да ми харесва как злобеете, за пореден път ще кажа - нека ви е, тя злобата разяжда вас ! А иначе ни от имоти разбирате, ни от закони !
Re: Брокерите да отговорят моля
30-09-2008 - 17:30:54
didodido Написал:
-------------------------------------------------------
> Не се карайте драги
> Скоро НСНИ ще прокара предложение в Народното
> събрание за Приложение "Хуба буба" към ЗЗП-Как да
> се чете и тълкува закона от закостенели мозъци.


Това е много добре ако стане.
Само една малка забележка. Скоро време може да прикарате и закон и за въвеждане на изходни визи, че май баламите плащащи на разни тарикати съвсем ще изчезнат и тогава ще си лапкате едни голееееми ......
Сещате се нали?
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.