Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ide li?

Публикувано от rage_against 
Re: Ide li?
15-08-2008 - 19:27:14
Джулиус

Ай за къщите недей. Един от най-близките ми хора беше на бригада под Атлантик сити. И беше на квартира в къщата на едни пенсионери. Значи хората са се установили там от свадбата си и са си бачкали в курорта. Тоест преди около 40 години и къщата им е била в страхотно състояние. Не съм 100% сигурен дали това е общият случай, нито колко пъти е ремонтирана, но все пак е показателно. Дано поживеем още 40 години и да видим новите кооперациийки дали ще изтраят.....
Re: Ide li?
15-08-2008 - 19:33:42
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> В случая какво общо има държавата?
>
> Аз си застраховам имуществото в частни
> застрахователни компании... ако чаках на
> държавата!?


Ако няма общо за какво ни е тогава?

я виж тоя талашит в чикаго
[www.rubloff.com]
само стаите са му 100 квадрата - гаража и 4-те парко места не ги смятаме

и това апартаментче
[www.imoti.net]продажба-Двустаен-апартамент-София-Манастирски-Ливади--enno-1128209.html
90 кв с общи части
Пък после ми приказвай за цените в балканското гето.
Re: Ide li?
15-08-2008 - 19:45:40
avatar
Няма да ми пипате гипсокартона и ватата.Преди няколко месеца работих на комплекс от 3 блока-един на 18 етаха и 3 по-малко-на по 7-8.Бетонни плочи между етажите и другото сухо строителство.Едва ли карилион,шепърт и алфред макалпаин щяха да наливат стотици милиони да построят нещо нетрайно и некачествено.
И болницата,в която работя сега е по подобна технология.Ако всичко се прави както трябва в ок.Дали е така и в Бг-не знам.Абе,къде е батко? eye popping smiley
Re: Ide li?
15-08-2008 - 19:46:38
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> bender, моля ти се... един познат се беше навил
> преди време да си прави тук такава - американски
> тип къща.
>
> Като ги гледахме за какво става дума...
>
> Ако ще е сглобяема къща - най-добри са финландския
> тип - от цели дървета. Има построени мострени на
> околовръстното и над Горна Баня една на някакъв
> човек.
> Не знам как са като цени, но като
> термо/звуко-изолация, като дълготрайност - нямат
> равни.
>
> И най-важното е, че се строят от възобновяем
> ресурс и не са фрашкани с изолации и облицовки
> дето са 100% синтетика, дето нито се знае колко е
> безвредна, нито колко е дълготрайна.


Вай вай - а тоя талашит от преди 25 години

[www.rubloff.com]

струва колкото кочинката показана преди малко
Re: Ide li?
15-08-2008 - 19:46:47
джилуис, много ще те помоля да не се изказваш неподготвен.

т.нат дървени къщи имат:
1. облицовка между вътрешните и външните стени (влаго, шумо, топло изолираща).
2. външна облизовка с тухли.

в резултат:
1. са много по-удобни от каквото и да е строителство включая тухлата, облегни си главата на тухла и после на дърво и направи разликата
2. са много по-добре изолирани в резултат на което моята сметка за газ за отопление е наполовината на тази за парно на един скапан панел в Младост, при това ми е много по-топло.
3. влизал съм в сто годишни дървени къщи, изглеждат много по-добре от каквато и да е 30+ годишна къща (тухла...) в Бг.

при това дървояд не съм чувал никъде, за ралика от паркета който изхвърлих като си правих на времето ремонта в Бг.

разбирам желанието ти да смениш темата.
ти панел ли си купил бе човек, след 12 години рентване в Бг?
моите съболезнования.

дървени къщи не се правят последните 30 години, това е англюсйския стил в строителството, иди до Лондон да видиш 200 годишни къщи строени по същия начин.

Имам колежка - има тухлена къща (да и такива има тука), все се оплаква колко е студено у тях.


Re: Ide li?
15-08-2008 - 19:54:42
не, очаква се да стане 10 000 така че не си се минал.

поздравления.
иначе как е - теч, мухъл или успя да санираш?
ако не виждаш отвътре как съседа ти огроре си светва лампата е постижение.
как е арматурата в ъглите, виждат ли се железата?
Re: Ide li?
15-08-2008 - 19:55:58
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Huba-Buba, именно!
>
> Точно за такива ти говорех...
>
> Който му харесва - да отива и да си я купува...
>
> п.с.
> Става дума за 1-вия линк... гледам че и втори си
> пуснал.
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 08/15/08
> 07:50PM от Julius.



да де, то твойте думи знаеш ли как звучат - като не искаш да те обират джепчийки недей излиза на улицата - щото държавата не си е свършила работата със присвоените от хората пари...
Значи ако някой престъпва закона не трябва да сме против него а да си обираме крушите...
еми то излиза, че сме в един разбойнически стан и и това е...
който не му харесва да се маха - важното е да не казва нещата с истинските им имена!
Re: Ide li?
15-08-2008 - 20:51:02
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> dragula Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Хуба,
> > Точно обратното. Ако нямаше корупция и
> престъпност
> > и всеки добросъвестно работеше в полза на
> > България, трите власти и бизнеса, то
> икономиката
> > щеше да се е развила толкова добре и доходите
> да
> > са толкова високи, че цените щяха да са
> много
> > по-високи. Имам предвид целия преход от 1989
> > досега.
> >
>
>
> В голяма грешка си. Помисли си само дали би
> инвестирал изкараните с много труд пари в подобни
> кочини или би ги инвестирал в нещо качествено.
> Само мръсни пари принадлежащи на малоумен чиновник
> може да се харчат за подобни кочини. Лесни пари се
> харчат лесно. Пък и просташката гъзария не прощава
> никому.

Май не проследи внимателно мисълта ми.
Ако всички в държавата са съвестни, и власт, и бизнес и работници, то икономиката щеше да е много напред и доходите да са много високи и съответно и цените на имотите.
С ниски данъчни ставки бюджетът щеше да е достатъчен и за чистота и за инфраструктурата.
Чиновците щяха да спазват предписанията на закона и нямаше да има сгради навряни една в друга, а то и самите строители нямаше да се стремят към това.
Така че новите сгради щяха да са качествено построени с хубави разпредления, изложения и отстояния.
А старите сгради, дори и панелни, щяха да са в много добро състояние, тъй като живеещите в тях щяха да имат средства за поддръжката им.
Нямаше да ги има безумно големите и кичозни палати на престъпниците. Били те мафиоти, политици, магистрати, митничари. Това, което го има в момента и което ти имаш в предвид. Те сега и за друго си дават парите, не само за имоти. Има и яхти, и скъпи коли, и самолети, и бижута и курви.
При една такава идеализирана ситуация, нямаше да има екстравагантно високи цени, но като цяло средните цени щяха да са доста по-високи.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-15 20:53 от dragula.
Re: Ide li?
15-08-2008 - 21:39:52
Privet na vsichki ...kirilicata vse taka ya nyama...imam ochte posechteniya i novini za "realnite" ceni na apartamenite v Lozenec. Chte vi gi napicha kogato opravya klaviaturata...pak i sam vakanciya dyavol da go vzeme winking smiley

PS barba, kade kazvach me citirat v "Nauchnata" chast na foruma ?
Re: Ide li?
15-08-2008 - 22:14:21
Куку,една торба глупости и лъжи си написал пак eye popping smiley
истината е това което е факт и нищо друго
като те слушам с тези 300 евро искам да са такива цените , но о лудост където посегна все са по високи...защо ли?
Дрънкат се разни глупости във форума -само от наблюдатели
питаи някои които се занимава да ти разкаже
Тази седмица по неволя присъствах на няколко сделки без да съм страна....чак се уплаших от сумите ...и като гледах купувачите изобщо не даваха вид че не разбират какво правят ..още повече че бяха международни компании които си водиха какви ли не специалисти с по 20 -25 години стаж -средно.......
Тъпи ли са , луди ли са или са пияни , че успяват да видят неща за които сме слепи
След като закупиха каквото им трябваше имаше работна вечеря в съсем тесен кръг и там споделиха намеренията си и мотивите за инвестицията...приятно се изненадах от начина им на мислене и проектите за които ставаше въпрос ...е какво стана ? confused smiley eye popping smiley smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход