Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

края на комисионните на АНИ

Публикувано от emiliano 
Re: края на комисионните на АНИ
14-08-2008 - 22:55:22
avatar
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> Дивале щото и аз така бре. Къде що взимам парички
> без фактура не ми ги дават
> Давам им фактурата и не им се бъркам в манджата на
> хората
>
> Ками аз пък да ти кажа че мисля така.Запознавайки
> ме с продавача или куповача и получавайка си
> твоята комисионна за свършена работа /естествено
> състояща се не само в запознанството, а и в куп
> формалности около дадения имот/ нямаш никакво
> право да ми пресъстваш на сделката и да знаеш кви
> подробности описваме в договора .Това са
> взаимоотношения между двете страни ,ти си просто
> посредник
>
> Друг е въпроса вече ако ми подпише декларация за
> конфиденциялност и че гарантираш за изрядноста на
> имота и ,че при възникнали бъдещи проблеми
> причинени от некомпетентноста ти поемаш
> финансовите ущърби на която и да е от страните по
> договора то тогава заповядай

Малко смесваш нещата. Ти подписваш в мое присъствие предварителен договор, в който е написана истинската цена на сделката. И искаш от мен фактура върху нея. После отиваш на изповядване и лъжеш,че цената е с N брой пъти по- ниска. Не било моя работа, че ти лъжеш. Но, аз трябва да се изръся, защото ти така искаш. Този двоен аршин няма как да хареса на някого. И друго има- ако си платиш 20% ДДС, ще ти дам фактура. Но, няма да рискувам да обявя една цена на сделката, ти да обявиш друга.........
Що се отнася до втората част на писанието ти, няма да подпиша декларция за лъжа. То е доста различно от понятието "конфиденциалност". Във всеки договор са изброени задълженията на страните и ако има неизправна страна, то тя си носи отговрността и санкцията.
Виждаш ли кое ни пречи? Мерака да се надцака другарчето. winking smiley
Re: края на комисионните на АНИ
14-08-2008 - 22:57:22
за глупости спорите smiling smiley
Re: края на комисионните на АНИ
14-08-2008 - 23:20:00
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> за глупости спорите


Не мисля! Когато искаш от някого коректност и работа според законите, трябва да си готов и ти да действаш така. В противен случай, става като приказката на дядо поп:" Не ме гледай какви ги върша, а слушай какво говоря"! smoking smiley
Re: края на комисионните на АНИ
15-08-2008 - 11:09:36
Брокерът не издава фактура за продажбата на имота. Фактурира се САМО комисионната и й се начислява ДДС. Съответно се вписва нормално клиентът да иска фактура за комисионната и да си пише каквато си иска цена, особено че брокерът не носи никаква отговорност за изповяданата стойност. Виж, идеята да се плащат ДДС и данък печалба на доходите им плаши брокерите. Познати ми разправяха как при проблем с клиент- спор за комисионната, БАРЕТИ влизат в офис на АНИ и изземат тетрадки за ДВЕ СЕДМИЦИ с комисионните/Колко са за година?/. Укритото ДДС било нищо и никакви си 200 хил. лева/1000000 укрити приходи или 100000 данък печалба/. Говоря само за комисионни в агенция, която може би е голяма за региона си, но определено няма 1000 клона и т.н. Отдавна въпросът защо АНИ стопират всеки опит да се пусне имотен регистър с всички сделки, да се регулира бранша и т.н., за мен си има отговор- в мътни води печалбите са най-големи. Да, публично се говори срещу пускането на обяви на куп места, краденето на клиенти, работата без документи. Но реално просто всеки е доволен от статуквото. Даже купувачите и продавачите нямат интерес от това да знаят историята на цените на имота си, да виждат реален адрес на обявата, да знаят, че цената е една, а не 100 от 100 агенции, че обявата винаги е реална, да следят трендовете, защото това значи да бъдат натискани да изповядват реалната стойност на сделките.
При задаващата се криза/Цените ни са ниски, ако не сметнем 20-30% общи части, продажба на ш/з, а не на довършено жилище и т.н., когато реално се добавят поне 50% към цената и вече минаваме към високи за Източна Европа цени./ сигурно нещата ще се регулират. Дотогава просто ще гледаме сеира. Така или иначе вече индикаторите за проблем ги има- ниско търсене, намаляло кредитиране... Простата сметка за спад на обема на сделки с няколко стотин милиона при 20-30% по-високи цени вече дава ясна индикация, че сделките са по-малко като брой.
Темата за лошите брокери е добра. Аз лично не бих купувал без брокер. Нямам време да обикалям на 1000 места. Но... Истината е, че трябва най-накрая да се създадат регулации и комисионната да не е нещо заради хубавите ти очи, а да е заслужена с професионализъм- намираш най-доброто за клиента, съветваш го точно за него кое е изгодно, при проблем си първият, който му го казва, даже да е нещо, което няма да се види и 10 години напред. Сега как е? Преди 2-3 дни в една АНИ пред мен брокерите си говориха как така "тъп" нотариус не искал да изповяда сделка, докато не му дадат документите за имота за 10г назад и къде да ги търсели. Имали си удостоверение за тежест и това трябвало да е повече от достатъчно. Е, самите брокери просто са студенти, които са намерили работа различна от сервитьор. Ама защо се очаква хората да им плащат за нулев професионализъм?
Re: края на комисионните на АНИ
15-08-2008 - 11:21:16
ей брокерите какво се умълчахте, нали нямаше никога да свалите комисионната, всички клиенти за наеми и продажби настоявайте за 1% комисионна, това е максимума който АНИ заслужава!!!!

- Не само, че не свалям комисионната, продължавам да правя сделки и да си получавам паричките. Фактура издавам винаги, когато клиента поиска. А ти явно не можеш да разбереш, че имотите не са силната ти страна, множко ти е злобата и абсолютната некомпетентност.
Re: края на комисионните на АНИ
15-08-2008 - 11:46:32

- Не само, че не свалям комисионната, продължавам да правя сделки и да си получавам паричките. Фактура издавам винаги, когато клиента поиска. А ти явно не можеш да разбереш, че имотите не са силната ти страна, множко ти е злобата и абсолютната некомпетентност.


По закон фактура се издава ВИНАГИ до 5 работни дни от сделката. Не е злоба да се говори за съблюдаване на законите и плащане на данъци. Иначе размерът на комисионната не е проблем, ако брокерското съсловие си беше изградило имидж. Реално по света се работи с АНИ, защото се е доказало, че спестява време, гарантира се добра сделка и за двете страни чрез носене на отговорност и от посредника и т.н. В България се взимат пари за спам/Пускане и от твое име на чужда обява и дублиране по 100 пъти или просто пускане на супер оферти, които не са реални, а са капан да се върже клиент за агенцията, е далеч от качествена и добра работа./. Искам да вляза в сайт за НИ, да видя карта на имота, къде наблизо има транспорт, детски площадки, училища, полиция, реална квадратура, какви са били цените на близките имоти, да звънна за избран обект, да ми се даде още по-подробна информация, да сключа веднага договор. Най-често става, че намираш обзаведено жилище под наем за 400лв, като подобни са 500-600, звъниш и ти казват "Ама това го взеха вчера. Ела да ти покажем други.", а обявата и след месец стои и все е същото с предния ден. Същото е често и за продажбите. При това от 20 разглеждани съм стигал до 15 такива. Защо ми се губи времето? Да не говорим за куп огледи на "добри" за мен жилища, които са дупки. Все едно не съм казал каква цена търся, къде да е, какво да е? Признавам брокер, който ми дава 2-3 оферти и всяка от тях е близка до моите изисквания, а аз просто избирам някоя от тях. Без приказки, че утре ще има друг, без разкарване. Сега съм си харесал такъв- казвам му нещо, той ми казва, че ще потърси, след седмица-две да каже, че има нещо, то е наистина за мен. Но... Така ли е в повечето случаи?
Колко често виждаш 10 обяви на един адрес, еднаква квадратура, различна цена с разлика до 10-20%, които са един имот от 10 АНИ? Е, как хората да не са недоволни? И защо просто брокерите не се борите за доброто си име? Клиентите не са доволни явно от начина на работа на много от вас. Това съсипва името на цялото съсловие.
Re: края на комисионните на АНИ
15-08-2008 - 12:20:09
Колко често виждаш 10 обяви на един адрес, еднаква квадратура, различна цена с разлика до 10-20%, които са един имот от 10 АНИ?

- Този проблем не е създаден от АНИ, а от клиентите, които си мислят, че ако си обявят имота в повече агенции, ще го продадат по - лесно. Това е велика глупост, защото по този начин ги караш да влизат в някакво тъпо благородно соц. съревнование, оттам и разликите в начина за рекламиране, за които говориш. Колкото до това, че агенциите не съобщават точното местонахождение на имота, обяснявам - немалка част от клиентите знаейки точното място, забравят за агенцията. Т.е. пак опираме да манталитета на българина /справка - словоизлиянията на Emiliano например/. От друга страна ние в нашата агенция всеки път можем да посочим точният адрес на имота, който рекламираме, защото го няма никоя друга агенция и работим с постоянни клиенти, с които имаме подписани договори и сме се проверили взаимно през годините.
Re: края на комисионните на АНИ
15-08-2008 - 12:30:14
Брокерът не издава фактура за продажбата на имота. Фактурира се САМО комисионната и й се начислява ДДС. Съответно се вписва нормално клиентът да иска фактура за комисионната и да си пише каквато си иска цена, особено че брокерът не носи никаква отговорност


За това става въпрос но Камито май се позабравила и си мисли, че като е посредник може да определя правилата .
Re: края на комисионните на АНИ
15-08-2008 - 12:36:27
Брокерът не издава фактура за продажбата на имота. Фактурира се САМО комисионната и й се начислява ДДС. Съответно се вписва нормално клиентът да иска фактура за комисионната и да си пише каквато си иска цена, особено че брокерът не носи никаква отговорност


За това става въпрос но Камито май се позабравила и си мисли, че като е посредник може да определя правилата .


- Каква отговорност да носи брокер, който не съществува нито в предварителният договор, нито в нотариалният акт ? Там ясно са написани неустойки, срокове и всичко останало, а това са договори между продавач и купувач, къде е мястото на брокера в тези договори ?
Re: края на комисионните на АНИ
15-08-2008 - 12:46:22
Колкото до това, че агенциите не съобщават точното местонахождение на имота, обяснявам - немалка част от клиентите знаейки точното място, забравят за агенцията. Т.е. пак опираме да манталитета на българина /справка - словоизлиянията на Emiliano например/. di4o ти за мен не се притеснявай аз от торбата с хитрините имам 101 начина как да заобиколя агенция и скоро ще започна да ги популяризирам, а ти че работиш с проверени с годините хора е долна лъжа или е 3% от клиентската ти база данни!!мъчите се да прилапате всички имоти на пазара точно вие да ги продадете, но не сте познали!!! :loveu: :loveu: хайде че плажа ме зове!!! smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход