Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

края на комисионните на АНИ

Публикувано от emiliano 
Re: края на комисионните на АНИ
14-08-2008 - 21:26:22
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> > на спечелилите честито


Quote

Успешно издържалите проверката ще придобиват квалификация “оператор на недвижима собственост”.

а НЕиздържалите вероятно ще бъдат лесно преквалифицирани в "оператор на биологична единица" . то ученото си е учено ...... :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-14 21:27 от dedepene.
Re: края на комисионните на АНИ
14-08-2008 - 21:32:54
краино време е нещо да се направи,че напоследък всеки станал недвижими имоти
Re: края на комисионните на АНИ
14-08-2008 - 21:57:43
Аз си искам фактурата бееееееееее с ДДС ъфкорс spinning smiley sticking its tongue out
Re: края на комисионните на АНИ
14-08-2008 - 22:04:55
от мен имаш фактура (макар да не съм АНИ) за моита си деиност си давам smoking smiley
Re: края на комисионните на АНИ
14-08-2008 - 22:08:52
avatar
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> Язе да попитам оти съм млад и глупав
> Те тия ми ти агинции ако им посакаш фактура ке ти
> я дадат ли бре?
> Или ке се направят на недочули

Аз пък, ще ти отговоря. Нищо, че си маке! smiling smiley
Когато подпишеш договор с мен, в който са изброени всичките ни задължения и когато изповядаш сделката пред нотариуса на истинската й цена, ще ти дам фактура. С 20% ДДС.
Но, ако искаш в нотариалния акт да пише цена на данъчна оценка, ще ти дам само ордерче. Защо ти да скриеш истинската цена и да не платиш истинските такси на общината, държавата и нотариуса, а аз да платя истинските данъци? Защо мислиш, че си богопомазан? confused smiley
Re: края на комисионните на АНИ
14-08-2008 - 22:13:49
ками, ай сега от девет дерета вода ще ми носиш

В крайна сметка на мен закона ми позволява да пиша като цена данъчната оценка ,докато на теб ти забраняа да прибираш парички без да издаваш дъкимент winking smiley winking smiley

Все пак сме правова страна ,нъл тъй
Re: края на комисионните на АНИ
14-08-2008 - 22:18:17
avatar
А така,ще въвеждат изпит за правото да посредничиш при продажба на имоти.
[www.trud.bg]
Съчетано с намаляващия брой на сделките,доста хора ще трябва да се преквалифицират.Дотук добре,ама какво да правят?
Намирисва на нова емигрантска вълна,сега ще се пръкнат и българи с табелка "Работя за 3,50 паунда на час".Пфууууууу! sad smiley

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
Re: края на комисионните на АНИ
14-08-2008 - 22:19:28
avatar
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> ками, ай сега от девет дерета вода ще ми носиш
>
> В крайна сметка на мен закона ми позволява да пиша
> като цена данъчната оценка ,докато на теб ти
> забраняа да прибираш парички без да издаваш
> дъкимент
>
> Все пак сме правова страна ,нъл тъй


Да, ма не! Правова сме, когато на някого му изнася. Да ти припомня, че законът позволява да пишеш данъчна оценка като цена, когато и продажната е такава. Защото, при Нотариуса, ти попълваш декларация, в която с подписа си удостоверяваш, че обявената от теб цена е действителната и за верността на думите си носиш наказателна отговорност по чл. 313 от НК.
Та, приказката: "Преди да видиш сламката в окото на другия, виж гредата в собственото си", не е случайна. winking smiley
Re: края на комисионните на АНИ
14-08-2008 - 22:21:52
то като няма за друго за фактури се захваща народа , аз пък да ви кажа за деиноста си давам фактура и данъци плащам и хич не ми дреме...даже сега продавам едно мое имотче и ако искате вярваите давам 10% комисион и ексклузивни права върху офертата...е да има уловка ...тези 10 % се дават ако сделката стане до някои си септември smoking smiley
Като са в час, като знаят какво правят -защо да не бачкат и да не вземат комисион ?
Аз съм против онези -другата категория с мазния тефтер и със съмнително образование....разправях ли ви как щях да си купувам двустаен и брокера ми показава - една стая, две стаи .....а питам къде е кухнята? и тои пак една стая , две стаи -ужас щях да го набия....а знаете ли че една агенция офиса и беше в пробната кабинка на магизин за дрехи ......ох много са... като вицове ги разказвам....обаче маи на такива цървули им връзва защото още стоят на пазара ....друг е момента че и българина толкова разбира и става заварката....
а иначе покраи сухото и суровото и всички ани са маскари.....................
Re: края на комисионните на АНИ
14-08-2008 - 22:33:56
Дивале щото и аз така бре. Къде що взимам парички без фактура не ми ги дават
Давам им фактурата и не им се бъркам в манджата на хората

Ками аз пък да ти кажа че мисля така.Запознавайки ме с продавача или куповача и получавайка си твоята комисионна за свършена работа /естествено състояща се не само в запознанството, а и в куп формалности около дадения имот/ нямаш никакво право да ми пресъстваш на сделката и да знаеш кви подробности описваме в договора .Това са взаимоотношения между двете страни ,ти си просто посредник

Друг е въпроса вече ако ми подпише декларация за конфиденциялност и че гарантираш за изрядноста на имота и ,че при възникнали бъдещи проблеми причинени от некомпетентноста ти поемаш финансовите ущърби на която и да е от страните по договора то тогава заповядай confused smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-14 22:35 от igra4.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход