Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съотношение работа/материали груб строеж/довършителни

Публикувано от bogidar 
Съотношение работа/материали груб строеж/довършителни
14-08-2008 - 13:54:47
Предстои ми строеж на фамилна(малка) къща. Имам необходимата документация минала през общината и т.н. Разпитвам тук и там за изпълнители, цени и т.н. Интересува ме как е горе-долу съотношението на работата към материалите , както и на цената на грубия строеж(зидария и покрив - без дограми и мазилки) към довършителните работи(изолации, мазилки, дограми, Вик, Ел.....).
Re: Съотношение работа/материали груб строеж/довършителни
14-08-2008 - 14:21:29
Без да се видят кострустивните планове е доста трудно да се говори за цени.

Най- добре си ги ксерокопирай и ги раздай на няколко фирми .

Най-добрият вариан е техник на заплата независим от бригадата ,която ще изпълява строежа ,Уговорките със складовете за материали и сам можеш да си ги направиш и да ползваш добра отстъпка.

А бе я ме наеми мен за 3000 лв на месец идвам

spinning smiley sticking its tongue out
Re: Съотношение работа/материали груб строеж/довършителни
14-08-2008 - 16:38:39
Да това, което го казваш е така... Но според мен поне може да се каже в общия случай, кое е по-скъпо, труда или материалите, грубия строеж или довършването...




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-15 12:04 от bogidar.
Re: Съотношение работа/материали груб строеж/довършителни
14-08-2008 - 20:11:21
материалите определо ,както и довършителните работи

И не прави компромис с работниците, не ти ли харесат вън от обекта и това е.

Доколкото те разбирам ще строиш собствен дом ,така че с него компромиси небива за да не се проклинаш после цял живот winking smiley
Re: Съотношение работа/материали груб строеж/довършителни
15-08-2008 - 12:00:53
Къщата ще е за семейството ми. Работата е, че имам едни пари на куп и трябва да си направя добра сметка така, че да се вместя в тях. Поради тази причина и поради невъзможноста ми да тичам аз за материали ще се работи с фирма и смятам да си я откарат къщата от начало до край. Предполагам, че ще мога да пазаря по-добра цена а и смятам, че майсторите ще гледат да зидат право за да им е по лесно после с мазилки, дограми и т.н.
Re: Съотношение работа/материали груб строеж/довършителни
15-08-2008 - 12:23:54
майсторите ще гледат да зидат право за да им е по лесно после с мазилки, дограми и т.н.


На това не разчитай въобще.Подпиши си договора с допустими отклонения.
За материалите няма какво да тичаш, просто отделяш един ден да обиколиш складовете и да направиш нужните уговорки с тях.Ще спестиш поне 20% от материали гарантирам ти го .А на 50к не са малко пари
Преди две години имах обекти в Банкя и Божурище при положение че съм от Пловдив ми коствоше полвин ден да е свърша тази работа като на 2-та седмица ми пращаха материалите напред и изравнявахме в края на седмицата

Ако в момента парите не ти стигат за парно,слънчеви колектори прекарай поне тръбите и всякакъв вид инсталации за да не къртиш после .

И нали знаеш външна изолация мин.6см. дебела и в никакъв случай кнауф по стените иначе губиш акомолиращият ефект.Още при кофража залагаи и по 2см. фибран на колони,шайби и на плочата когато се налива също от всичките и страни

Успех ти пожелавам и дано има повече хора като теб усъзнали че къщата е истински дом
Re: Съотношение работа/материали груб строеж/довършителни
15-08-2008 - 13:00:23
къщата е истински дом в европа в българия е най-лесната миешна за многократни обири от роми и всеква друга измет!!!а вероятността да те оберат е в пряка зависимост на разстоянието от шератон до твоя имот!!!всеки 200 метра увеличение по 5 пъти вероятност или например Драгалевци - 10 километра - 50 по-голяма вероятност, банкя и иваняне са ги подкарали по дом по дом наред!!! :loveu: :loveu:
Re: Съотношение работа/материали груб строеж/довършителни
15-08-2008 - 13:18:29
Емилиано ми тогава му препоръчвам на човека да си построи и кули за часови winking smiley
Re: Съотношение работа/материали груб строеж/довършителни
15-08-2008 - 14:19:53
Абе така като го описваш, че един ден обикаляш за материали и това е, някакси не ми се вързва. Виж да ми докарат, бетона, тухлите и желязото - може. Едва ли е чак такъв зор, но дали е само това. Все се притеснявам, че ден през ден ще трябва да търча напред назад, я за пирони, я за пясък, я за греди, я за скеле, я някакви проблеми и се ще изниква нещо... Но за парите си прав...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-08-15 14:20 от bogidar.
Re: Съотношение работа/материали груб строеж/довършителни
16-08-2008 - 21:10:02
божидаре направи си уговорката така че да поръчваш по тела ,а на мен не ми се вярва да дадеш карт бланш на фирмата да ти избира цвят на фасада вид фаянс или гранитогрес и квото и да било от довършителните работи

без търчане няма да минеш но поне да е за нещо smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход