Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко

Публикувано от trader 
Аз,не съм брокерче и разбрах какво ти казва човека,а ти confused smiley
Вече обясних - не, не съм разбрал, обясни ми като на тъп брокер.
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
19-09-2008 - 01:20:19
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> ЗА СДЕЛКИ БЕЗ "БРОКЕРИ" И ДИРЕКТЕН КОНТАКТ С
> ПРОДАВАЧА
> МНОГО ХОРА ИЗГОРЕХА ОТ БРОКЕРИТЕ С ГОЛЕМИ СУМИ


КАК ДА НЕ ИЗГОРЯТ КАТО В МНОГО СЛУЧАИ ПЛАЩАТ КОМИСИОННИ КАЧЕНИ ВЪРХУ ЦЕНАТА ОТГОРЕ -ВЕДНЪЖ ПЛАЩАТ ПО-ВИСОКА ЦЕНА И 2 ПЪТ КОМИСИОННА..........НАЗДРАВЕ И ЧЕСТИТО
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
19-09-2008 - 02:06:40
avatar
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> dodo2, излиза, че за толкова години аз не съм
> разбрал, че взимам 6,2 % от продавача, били ми
> обяснил, щото нали съм "малоумно брокерче", не ми
> е ясно ?

Има за продажба имот. Продава се. Купувачът плаща 103000 EUR, продавачът получава 97000 (в случай, че се подхожда с баналните 3+3).
97*(100+x%)=103
x=6.185567%
За по-кратко 6.2%

Това е когато една агенция нахалства да вземе двойната комисиона. Отделно купувачът си плаща колкото реши на собствен адвокат, защото никой нормален не би се доверил на "агенцията" на продавача, но това няма общо с дискусията.

И така, който продава имот, да прецени дали за сумата, която дава на агенцията, няма да му е по-изгодно сам да си пусне обяви и да наеме адвокат професионалист, който взима обикновено 1%, вместо да дава на "агенции" 6.2% (в повечето случаи лакомии непрофесионалисти, както се вижда от дебилните им изказвания в този форум, някои от които са на нивото от детската градина, илюстрирани с жълти човечета).

За примера по-горе продавачът би имал бюджет 9835 лева (след приспадане на адвокатската услуга), за половината пари може да облепи София с плакати ако иска, да си наеме някой, който да показва имота на който се обади и какво ли още не.

От написаното е очевидна лакомията. И имайте предвид, че никой "не ви гледа в паничката", а просто се набляга на наглостта да си пробутвате непрофесионалните "услуги" и на купувача, който няма ама никаква нужда от тях в повечето случаи (а и е желателно да не ги ползва предвид конфликта на интереси, който все отричате).

И последно към продавачите - аз не бих се доверил на агенция, която е посредник и на купувача, особено при дискусия на цената (която в 100% от случаите е налице), по очевидни причини.

Трябва със закон да ви забранят да сте посредници и на двете страни, както е при други съсловия, така че да мирясате веднъж завинаги. Или да ви поосъдят потърпевши страни, което ще има същия ефект.
От имоти слабо разбирам,но има два закона,които претендирам да знам по-добре от юристите във фирмата.И до сега не е имало случай да не се окажа прав.Те за обществените поръчки и Търговския.Та значи като отвориш последния...намери какво пише за търговския посредник.С никоя друга законово уредена фигура не мога да ги свържа тия брокери.Ничии представители не са.Посредника е напълно самостоятелен търговец,чиято работа е да докара нещата до там,че други два субекта да сключат сделка.Толкоз.От къде въобще ги взехте тия представители...За какво ми е посредника да ме представлява?Неговата работа е съвсем друга...
Това е когато една агенция нахалства да вземе двойната комисиона. Отделно купувачът си плаща колкото реши на собствен адвокат, защото никой нормален не би се доверил на "агенцията" на продавача, но това няма общо с дискусията.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>..

: dodo2, има една група хора тук, които пишат простотии, та се късат - ти, николасчо, дъвката, все хора мразещи брокерите и нищо не разбиращи ог имоти ! Първо, обиждаш хората, които са се доверили на агенцията и са си купили апартамент чрез нас - "никой нормален ", второ, да те попитам аз - ти би ли отказал комисионна от двете страни, ако те нямат нищо против да ти я платят ?
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Това е когато една агенция нахалства да вземе
> двойната комисиона. Отделно купувачът си плаща
> колкото реши на собствен адвокат, защото никой
> нормален не би се доверил на "агенцията" на
> продавача, но това няма общо с дискусията.
> >>>>>>>>>>>>&g
> t;>>>>>>>>>>>>
> >>>>>>>>>>>>&g
> t;>>>>>>>>>>>>
> >>>>>>>..
>
> : dodo2, има една група хора тук, които пишат
> простотии, та се късат - ти, николасчо, дъвката,
> все хора мразещи брокерите и нищо не разбиращи ог
> имоти ! Първо, обиждаш хората, които са се
> доверили на агенцията и са си купили апартамент
> чрез нас - "никой нормален ", второ, да те
> попитам аз - ти би ли отказал комисионна от двете
> страни, ако те нямат нищо против да ти я платят ?

Ти ако си балама да се доверяваш изцяло на продавача и неговия брокер си е твоя работа и за твоя сметка
Недей обаче да караш и другите хора да бъдат като теб! Всеки има право да защитава личния си интерес както прецени за най-добре.
Стига да не нарушава закона разбрира се smiling smiley

Ти ако си балама да се доверяваш изцяло на продавача и неговия брокер си е твоя работа и за твоя сметка
Недей обаче да караш и другите хора да бъдат като теб! Всеки има право да защитава личния си интерес както прецени за най-добре.
Стига да не нарушава закона разбрира се
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Ало, Huba-Buba, ало всезнаещия, пак обиждаш хората, които смятат за нормално да си купят имот чрез агенция пак ще попитам кой си ти да съдиш ? И никого насила нищо не карам, въпрос на избор. За разлика от теб, аз не давам никакви определения на хората, които искат сами да си търсят имот, парите са си техни, решението - също.
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> От имоти слабо разбирам,но има два закона,които
> претендирам да знам по-добре от юристите във
> фирмата.И до сега не е имало случай да не се окажа
> прав.Те за обществените поръчки и Търговския.Та
> значи като отвориш последния...намери какво пише
> за търговския посредник.С никоя друга законово
> уредена фигура не мога да ги свържа тия
> брокери.Ничии представители не са.Посредника е
> напълно самостоятелен търговец,чиято работа е да
> докара нещата до там,че други два субекта да
> сключат сделка.Толкоз.От къде въобще ги взехте тия
> представители...За какво ми е посредника да ме
> представлява?Неговата работа е съвсем друга...


Когати посредник сключи договор с продавач да му рекламира имота знеш че се влиза в едни отношения. В този случай брокерите отиват в сферата на Търговския представител.
"Търговският представител е лице, което самостоятелно и по занятие сътрудничи на друг търговец при извършване на търговската му дейност."

Случая с посредника го разбирам така - купувача и продавача отиват при посредника за да може обективна страна да спомогне за договаряне на продажбата.
Тук се подразбира, че купувача и продавача вече се познават и ТЕ избират при кой посредник да отидат за да се договорят!

Такъв случай аз лично не съм чувал до сега да е имало.

"Такъв случай аз лично не съм чувал до сега да е имало" - казва Дъвката, как ще чуеш, като нямаш представа от тази работа ?
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.