Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко

Публикувано от trader 
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
14-08-2008 - 22:32:34
Аиде няма да го сиктирдосвам , ама бива ли всички в бг да са шматки някакви и ако направят някои лев задължително нещо да е далавера...и аз имам авери навън...да не ти разправям...аиде онзи ден си тръгна единия за англия и твърдо се връща за коледа и остава тук -макар там да бачка добра работа -компютри и тн....
20 дни стоя , ходи в софия , варна , златни , кранево , албена пловдив, бургас .....и категоричен връща се
и сега ...извини ме играч...нищо лошо ама да се плюнчи някои тук и да обяснява колко са тъпи българите а обесненията да са написани на кирилица...нали.....
нямам против хората навън -имам против че като излязат и после сякаш са хванали някои за шушляка...
вярно от една страна бг е дупка ...но не е лоша страната -управлението е зле ...една държава я правят хората, а наистина аз виждам нмого хора да се стараят да правят живота си по добър , а българина си подрежда собствения двор и така малко по малко може и нещо да става ...е има и цигания -уффф болната ми тема аиде няма да почвам че ще ме изкарат расист
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> dedepene Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > ето пример за още една малка, жалка и
> досадна
> > брокерска свинщинка. отварям си преди малко

> Искам да те попитам, защо благородното ти
> възмущение не се насочи равнопосочно към всичкия
> спам, който всеки ден пълни кутията ти? Защо само
> брокерското спамче ти направи впечатление? То е
> било с най-малкия размер- като тези на ключарите,
> водопроводчиците. И е пуснато инцидентно. За
> разлика от другите, които се пускат на ден по два
> пъти. Защо не коментираш брошурите на
> хипермаркетите, които директно те лъжат с
> промоциите и качеството? А, да, защото темата не е
> за тях. И е добре дошла възможността да оплюеш
> един бранш,
> а. защото си намерил отдушник за всичко, което те
> дразни в нашата действителност.
> б. защото си намерил отдушник за всичко, което те
> дразни в нашата действителност.
> в. защото си намерил отдушник за всичко, което те
> дразни в нашата действителност.
> г. защото си намерил отдушник за всичко, което те
> дразни в нашата действителност.
> И защото е най- лесно да плюеш някого, скрит зад
> анонимността.
> Защо не напишеш какво работиш? Или не смееш, за да
> не разбереш мнението на хората за теб и колегите
> ти?


елементарно, Уотсън.

нямам нищо против листчетата на ключарите - като им звъннеш и се оказва, че наистина са ключари и ще ти свършат ключарска работа. нищо против брошурките на супермаркета - никога не съм ги хващал в лъжа, но ако ментосват си има закони - иди ги съди за подвеждаща реклама.

примерът който дадох е друг случай. на листчето пише "търся да купя!", че и с възторг smiling smiley проблема е, че АНИ не купува, както и не продава. не е много ясно какво прави, но със сигурност не купува. значи това неканено съобщение е подвеждащо и некоректно на всичкото отгоре. капииш?

да уточня още малко. не бих коментирал ако на същата хартийка пишеше нещо като "агенция за НИ с фокус и познания за вашия квартал търси клиенти." няма лошо - заминава в "кръглата папка" с другите. ама селски тарикатлъци - на село, моля.

Камелия, ти все пак ще коментираш ли по същество защо в тези рекламни материали не си казват, че са агенции? ако моите шаблонни отговори не те уреждат си впиши твой. winking smiley



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-08-14 23:06 от dedepene.
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
14-08-2008 - 23:01:44
обявите "купувам" са такава измислица на ани , че думи нямам
аз под купувам разбирам - раоини,цени и тн....
обаждаш се идват гледат умуват и купуват
а какво се получава , обаждат се -гледат и евентуално да вземем имота да го рекламираме и тем подобни глупости....клиента като пусне обява "продавам" не вика ани за да се запознава с тях нали? winking smiley
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
14-08-2008 - 23:06:38
avatar
dedepene Написал:
-------------------------------------------------------
> елементарно, Уотсън.
>
> нямам нищо против листчетата на ключарите - като
> им звъннеш и се оказва, че наистина са ключари и
> ще ти свършат ключарска работа. нищо против
> брошурките на супермаркета - никога не съм ги
> хващал в лъжа, но ако ментосват си има закони -
> иди ги съди за подвеждаща реклама.
>
> примерът който дадох е друг случай. на листчето
> пише "търся да купя!", че и с възторг проблема е,
> че АНИ не купува, както и не продава. не е много
> ясно какво прави но със сигурност не купува. значи
> това неканено съобщение е подвеждащо и некоректно.
> капииш?


М, да, елементарно!
И точно обяснено- не съм хващал другите в лъжа, нищо че всеки друг ги е хващал. Ако не ти изнася- съди ги. Но, за листчето на брокера- аршинът е друг. Той заблуждава, защото в същото това листче, не е написал за кого точно купува. Е, че ако искаш да продадеш и се обадиш, ще ти разясни всичко- няма значение.Виновен е, че се е родил. Капииш? winking smiley
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
14-08-2008 - 23:28:37
avatar
Камелия,хората не мразят брокерите защото съществуват.Дразнят се,че не е урегулирано кой може да е брокер и кой не,какви изисквания трябва да покрива за да е такъв и кой определя това.
Сама казваш,че не се занимаваш с ново строителство,защото мамят с квадратурата и качеството не е добро.Права си,така е.Ами има и такива брокери с дребни номерца и некомпетентност,само че тях не ги отричаш.Двоен аршин.
Сигурно ще те подразни примера ми,но в Нормална държава даже и да метеш стаи в строеж и да носищ тухли се иска сертификат,че си издържал изпит по безопастност на работа на строеж-т.е. не си опасен за себе си и за околните.
А при съсловието на посредници с покупко- пподажби на НИ поне досега в БГ няма такова нещо.Не искам пазара да определя кой става за такъв и кой не,искам да знам,че като вляза при някой тои е компетентен и ако не съм доволен от услугите му основателно да има къде да потърся отговорност.както е с лекари,адвокати и т.н.
Или утре бай Иван решава ,че е хурург и да оставим пазара да реши дали става и дали не?

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-14 23:40 от gamper.
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
15-08-2008 - 00:01:01
avatar
gamper Написал:
-------------------------------------------------------

> Сама казваш,че не се занимаваш с ново
> строителство,защото мамят с квадратурата и
> качеството не е добро.Права си,така е.Ами има и
> такива брокери с дребни номерца и
> некомпетентност,само че тях не ги отричаш.Двоен
> аршин.

Нищо подобно! Отричам ги и още как! Защо , според теб, непрекъснато повтарям, че клиентите трябва да се образоват, да знаят какво искат и да гонят до дупка интересите си? Защо разказвам какво би трябвало да ги ориентира кои АНИ са читави?

> Сигурно ще те подразни примера ми,но в Нормална
> държава даже и да метеш стаи в строеж и да носищ
> тухли се иска сертификат,че си издържал изпит по
> безопастност на работа на строеж-т.е. не си опасен
> за себе си и за околните.

Не ме дразни. Дразни ме друго- че когато се определя кой става за дадена работа в другите държави, се гледа тапията. И препоръките, но дали работи качествено- може само да се молим да е така. Искаш ли да ти разкажа одисеята на няколко смени дипломати- британски, които не можаха години наред да се отърват от домашната си помощничка, която за нищо не ставаше? Само защото всеки заминаващ си й даваше отлична препоръка- за да не падне в очите на другите, че се е минал и наел некомпетентен човек. Голям смях за нас беше, а за тях- жива трагедия....

> А при съсловието на посредници с покупко-
> пподажби на НИ поне досега в БГ няма такова
> нещо.Не искам пазара да определя кой става за
> такъв и кой не,искам да знам,че като вляза при
> някой тои е компетентен и ако не съм доволен от
> услугите му основателно да има къде да потърся
> отговорност.както е с лекари,адвокати и т.н.
> Или утре бай Иван решава ,че е хурург и да
> оставим пазара да реши дали става и дали не?

Пазарът винаги определя кой за какво става! И е жалко, ако мислиш, че притежанието на тапия решава нещата. Чичко ти Сталин беше казал, че кадрите решават всичко. И беше прав! Некадърникът си остава такъв с или без тапия.......
А това, че ти не искаш да определиш този, който да ти свърши работата добре, ......просто нямам думи....... confused smiley
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
15-08-2008 - 00:17:40
avatar
Искам при който и да вляза да знам,че има 99% вероятност работата да се свърши добре.Елементарно!че е цитирам:"читав".Който не отговаря на базисните изисквания да е на пазара не трябва да е там.
Би ли искала да те оперира лекар без тапия?Или отиваш при лекар с адвокат и подписваш 1250 странчен договор с него преди да те прегледа?Ами и такав "лекар" без кфалификация по твоите думи има право да се пусне на пазара да провери дали става и дали не. eye popping smiley
Пък че от един несъществуващ пример-този за дипломатите(или ти си тази чистачка?) се опитваш да правиш изводи-дано не е професионална деформация!
ОК,защо не пуснеш тема с отличителните белези на читавите АНИ?

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
15-08-2008 - 12:00:49
avatar
gamper Написал:
-------------------------------------------------------

> Би ли искала да те оперира лекар без тапия?Или
> отиваш при лекар с адвокат и подписваш 1250
> странчен договор с него преди да те прегледа?Ами и
> такав "лекар" без кфалификация по твоите думи има
> право да се пусне на пазара да провери дали става
> и дали не.
> Пък че от един несъществуващ пример-този за
> дипломатите(или ти си тази чистачка?) се опитваш
> да правиш изводи-дано не е професионална
> деформация!
> ОК,защо не пуснеш тема с отличителните белези на
> читавите АНИ?
>
> I am here JUST to PIST YOU OFF!

Няма място за сравнение между професии, за които се изисква висше образование по специалността и такива, за които е достатъчно надграждане, побиращо се в един курс.
Опитите ти персонално да ме засегнеш, щом нямаш аргументи, не са твой патент. Така че, криворазбраното тълкуване на историята, която ти разказах.........си остава криворазбрано.
Ще ми се да те питам нещо, тъй като обичам да се уча:

I am here JUST to PISS YOU OFF! знам какво значи.
Но PIST нещо ми бяга.....
winking smiley
ето примерче:
брутална работа, най вероятно апартамента струва 90000 EUR ...
3-СТАЕН 92000 EUR

и

3-СТАЕН 97000 EUR

7 бонки за масрафа на сарафа
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
15-08-2008 - 16:57:02
avatar
камелия:
Няма място за сравнение между професии, за които се изисква висше образование по специалността и такива, за които е достатъчно надграждане, побиращо се в един курс.

Камелия,общото е,че една грешна преценка (или недобросъвестна) може да има сериозни и дълготрайни последици върху качеството на живота на пациента(клиента).Дано повечето брокери на НИ не гледат толкова лекомислено на професията си като теб-вземаме нещо(не е задължително с добро качество),малко надграждаме и опаааа-БРОКЕР.Съвсем се изложи вече.Ако имахте професионална колегия да са те изритали за уронване престижа на професията.

Колкото до второто:

камелия:
I am here JUST to PISS YOU OFF! знам какво значи.
Но PIST нещо ми бяга.....

не само това ти бяга.Пробва ли да напишеш pist me off в www.google.co.uk.Жаргон,няма го в безплатно сваленото ти речниче. spinning smiley sticking its tongue out Или питай британците,с които си общуваш често.
Айде,стига спамене.Модератора това ще го остави,а смислените ми съобщения ги трие.Ама те си се сбъдват и без това. Само че това не ме радва,искам БГ да е добро място за живеене,не както е сега.

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-15 19:22 от gamper.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.