Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко

Публикувано от trader 
Don
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
14-08-2008 - 17:18:37
Клипче с брокер на НИ:



Не съм активен, не съм преглеждал подробно писанията на "форумистите", но чета и откривам точно 90 % грешки в констатацията: " Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко ". Изобщо само един "некомпетентен" кибик може да генерализира по подобен начин. И от тук идва първата загадка за мен: некомпетентни говорят за "некомпетентни".
Първо тук се говори за "брокери" сякаш това е една установена професия, с традиции, някакво нормално явление за Българския пазар. Няма начин. Такава професия не съществува - няма нормативна рамка, нито писани правила, нито академично изучаване...има някакъв етичен кодекс на дружина агенции, които "стискат" ръце само на когото им изнася. Къде, аджеба се подготвят брокери и КАК може да им се търси отговорност, че те формирали цени и вампирясвали като видели клиент. Ние говорим за АНИ. Повтарям за "недвижими имоти", пак повтарям - "НЕДВИЖИМИ ИМОТИ", в колко закона за собственост или устройствени НА го има това понятие. Моля, пишете не съм от най-големите всезанйковци. Еми след като говорим за невдвижими имоти, а не за недвижими вещи и недвижима собственост...каква ОТГОВОРНОСТ търсите от "брокера"...Какво искате от чиляка, който не е длъжен по никой "параграф" да Ви проверява имота, и да ви дава "компетентна" вещноправна консултация, да обяснява защо икономико-техническите показатели на имота са толкова ниски, и защо подяволите тъщата има наследствени права, след като тя не е човешко същество...От адвоката знаеш какво да очакваш, има си китап, има си тарифа, па и закон си има, да не говорим за образование, специализации, йерархия...всичко, вярно и много труд.....Може да го обвиниш ако е некомпетентен...А да се каже: брокера формира цени...това пък е най-великия идиотизъм за тях който съм чувал. Излиза, че след като: брокера (каквато професия няма), от името на АНИ (което е неправилно, сиреч трябва да е АНС), извършва несвойствени за него неща и на добра воля - Формира цени. Мисля, че е неприлично интелигентни форумисти да си смучат от пръстите по такъв начин, това си е типична народна черта - давай да лумпенизираме и очерним всичко.
Ние имаме големи очаквания от една "доброволна длъжност", която на този етап не е нищо повече от обикновено посредничество, което не е формализирано и има голяма доза относителност. Кой раздава тук компетенциите на АНИ (АНС) да дават консултации и да са всекомпетентни...естествено, че те могат да си правят каквото си поискат, нали за свобода се борим...ама май не се борим ами я измисляме. Сега като сме решили да припечелим от имотче някое евро, щото не стига да надмина комшията по кола, жена, дограма, кенеф - АНИ ми е винован, че ми е формирала висока цена и ми иска комисион над моята, а и кръвопиец брокера, че издевателства над продавача и купувача. Та, моля ви се, то дори заплати няма в тази професия...ами от къде идва мотива в тази кучешка цивилизация - в комисиона. Тя е като кокал...100 % съм убеден, че тези които лаят срещу брокерите са 100 пъти по-големи дебелосерници от самите тях.
1. Правете разлика между професия и длъжност
2. Забравете за понятието "брокер", агент, маклер и прочие чужди заемки, докато някой не го напише на хартия, такова същество няма. Тук има посредник или изпълнител на услуга
3. На пазара се предлага недвижима собственост и всички вещни права които съпътстват имота. Когато напишат на хартия (но с достатъчно голяма тежест) на "брокера", че може да прави това и това , тогава ми говорете за формиране на цени и отговорности. Брокера може да бъде лоялен и нелоялен спрямо клиент, но не и отговорен.
4. В България няма нито един труд теоретична постановка за Посредничеството в недвижимата собственост. А един "брокер" трябва да е вещ и по трите аспекта на собствеността - правен, технически и икономически. На този етап това което има като рутина българския посредник е нищо повече от - практика, която върви заедно с неопитността на новоприетите на такава длъжност.

Айде стига с послвичното ни плюене. То и депутата може да има 20 дипломи, ама се го храчим. Какво остава за бедното "брокерче"....
4.
4.
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
14-08-2008 - 18:41:20
Не, напротив, не би трябвало да е така... За голяма част от купувачите това е изключително важна стъпка, обвързана поне с 20-годишно финансово задлъжняване, затова и изборът е много важен, обхващайки важни момнет като: бъдеща инфраструктура на мястото, развитие на региона, стабилност на строителството и т.н. И всичко това неспециалистите-купувачи трябва да научат от брокерите- ЕТО ЗАТОВА ИМА ПЛАЩАМЕ, не да ми въртят телефони, а като видят мястото да ми кажат: "не струва, лощо строителство; или страхотно място- след 5 години тук щр минава метрото, ще има мол- т.е цената ще му с екачи двойно!"ЕТО ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ТЕЗИ 2.5 ИЛИ 3%- за ПОФЕСИОНАЛНО КОМПЕТЕНТО МНЕНИЕ НА СПЕЦИАЛИСТ ПО ИМОТИ...И когато някакво момиченце на 18 години ме води на оглед като ми повтаря колко са скъпи и луксозни вратите на апартамента- но не знае, нито се интересува, какво ще строят до блока(понеже има изкоп) или дали е обезапасена теарсата или ми казав (гледайки си схемата) че квадратурата е 46, а аз я меря и е 35!!! ето това вече е непростимо, ето това вече СРАМ ЗА ПРОФЕСИЯТА БРОКЕР. не отричам има и добри, но в това болшинство от НЕСПЕЦИАЛИСТИ, НЕПРОФЕСИОНАЛСТИ те просто ще страдат и ще потъват ...
Докато не се създаде " цедка" в този бранш- изисквания, критерии, които да се покрият, дотогава ще има повече и повече такива теми, и вс еповече недовални клиенти..и ще се прескачат по всеки възможен начин АНИ.
така , че уважаеми професионалсити в посредничеството на пазара на нимоти- направрте сами нещо, ние , клиентите, не можем да ви различим от непрофесионалистите и псевдоброкерите, самоорганизирайте се, подпишете си кодекс, има толкова начини,
И НАЙ ВАЖНОТО ПОМНЕТЕ,ЧЕ ДА ОСТАВИТЕ ДОВОЛЕН КЛИЕНТ Е ПО-ДОБРЕ ОТКОЛКОТО ДА СИ ВЗЕМЕТЕ %-ТА.. Мислете в перспектива и по-глобално,... не е най-важното да си вземете @-та проценат, по-важно е репутацията, ако искате и за вбъдеще да сте на този пазар и да имате клиенти. така че не подценявайте НИКОЙ
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
14-08-2008 - 18:58:07
avatar
savet.bg,
Няма начин да разбереш каквото и да ти се обяснява, ако предварително не си решил какво те интересува! И няма как да избегнеш некомпетентен служител, ако сам се тикаш в ръцете му. Или имай изисквания и ги отстоявай, или вечно ще си недоволен. В страната има хиляди агенции. На пръсти се броят тези, които имат изключителни права върху някоя продажба. Продавачите имат грижата да раздадат поръчката си на куп АНИ. Защото оферирането им е безплатно. Та, имаш възможност да избереш посредник, който да отговаря на изискванията ти. Така тези, които не работят добре, няма да имат клиенти и ще фалират.
С тия призиви- че било по- добре доволен клиент, който не плаща, отколкото недоволен, но платил- до никъде няма да стигнем. Всеки работи, за да се издържа. Ако мърлявата му работа не пречи на клиентите и те продължават да го търсят, коя сила ще го накара да се промени? smoking smiley
ето пример за още една малка, жалка и досадна брокерска свинщинка. отварям си преди малко пощенската кутия и изхвърлям натрупали се глупости наред. иде реч за класическата пощенска кутия във входа на блока winking smiley едно лайненце обаче си запазих:

Quote

ТЪРСЯ ДА КУПЯ!
жилище в района

тел: 02/ хххх
ГСМ: 088/ хххх


(оригиналната пунктуация запазена)

набих веднага ГСМ номера в гугъл и ето какво изленза:

ЯВЛЕНА София - Офис ул. Ген. Гурко
Даниела Стаменова
0889915940

E-mail: d.stamenova@yavlena.com


та, от що се срами госпожицата да напише, че е посредник и тъси за трето лице (може би):

а. срам я е да афишира, че е брокер
б. всъщност няма клиент и си търси такъв със спам по кутиите
в. няма идея от къде изгрява слънцето
г. всички от изброените

confused smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-08-14 19:57 от dedepene.
прочети обявите 'купува' в българските вестници.
зад обяви от рода на:

италиански професор/австрийски писател, френски бизнесмен, австралийски художник, семейство руски професори, английски предпроемач, УС архитект
......
купува
......
спешно, веднага, на пожар (?!? кой купува спешно?)
......
апартамент (?а не къща) в ........
......
стоят точно такива агенции.
тези обяви се пускат от 6-7 години. и винаги (толкова им стига акъла на хорицата) са по една обява за всяка националност (т.е. не са двама френски бизнесмени например).

целта е да се създаде впечатление у народа че има интерес че току виж се излъгал някой да купи, те от това живеят хората, от комисионни.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-14 20:54 от kuku987.
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
>
> целта е да се създаде впечатление у народа че има
> интерес че току виж се излъгал някой да купи, те
> от това живеят хората, от комисионни.
>

абе не знам дали това е целта, но подобни приоми определено създават усещане за нещо крайно нечистоплътно.
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
14-08-2008 - 22:01:09
avatar
dedepene Написал:
-------------------------------------------------------
> ето пример за още една малка, жалка и досадна
> брокерска свинщинка. отварям си преди малко
> пощенската кутия и изхвърлям натрупали се глупости
> наред. иде реч за класическата пощенска кутия във
> входа на блока едно лайненце обаче си запазих:
>
> Цитат:ТЪРСЯ ДА КУПЯ!
> жилище в района
>
> тел: 02/ хххх
> ГСМ: 088/ хххх
>
>
> (оригиналната пунктуация запазена)
>
> набих веднага ГСМ номера в гугъл и ето какво
> изленза:
>
> ЯВЛЕНА София - Офис ул. Ген. Гурко
> Даниела Стаменова
> 0889915940
>
> E-mail:
> d.stamen
> 1;va@yavle
> 10;a.com
>
>
> та, от що се срами госпожицата да напише, че е
> посредник и тъси за трето лице (може би):
>
> а. срам я е да афишира, че е брокер
> б. всъщност няма клиент и си търси такъв със спам
> по кутиите
> в. няма идея от къде изгрява слънцето
> г. всички от изброените
Искам да те попитам, защо благородното ти възмущение не се насочи равнопосочно към всичкия спам, който всеки ден пълни кутията ти? Защо само брокерското спамче ти направи впечатление? То е било с най-малкия размер- като тези на ключарите, водопроводчиците. И е пуснато инцидентно. За разлика от другите, които се пускат на ден по два пъти. Защо не коментираш брошурите на хипермаркетите, които директно те лъжат с промоциите и качеството? А, да, защото темата не е за тях. И е добре дошла възможността да оплюеш един бранш,
а. защото си намерил отдушник за всичко, което те дразни в нашата действителност.
б. защото си намерил отдушник за всичко, което те дразни в нашата действителност.
в. защото си намерил отдушник за всичко, което те дразни в нашата действителност.
г. защото си намерил отдушник за всичко, което те дразни в нашата действителност.
И защото е най- лесно да плюеш някого, скрит зад анонимността.
Защо не напишеш какво работиш? Или не смееш, за да не разбереш мнението на хората за теб и колегите ти?
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
14-08-2008 - 22:03:18
shayhiri Написал:
-------------------------------------------------------
> ПОМОЩ - МТЕЛ Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > айде моля ви само, един емигрант да
> коментира
> > пазара на имоти и брокерите, това вече е
> върха, не
> > брокерите са отишли да бачкат на майната си
> за да
> > могат да си изкарват хляба, щото са толкова
> тъпи и
> > не са могли да се реализират в България
>
> "Логиката" ти е обратна. Умните хора никога не
> биха прекарали скъпоценния си живот в такава
> дупка. Така че всъщност оставащите в България са
> ограничени и страхливи твари, които не могат или
> не смеят да се реализират на нормално място. А
> дребният тарикатлък, дето е единственият начин за
> препитание на населението в БГ територията,
> всъщност излиза много скъпо впоследствие.

Поредния "умник" ....Значи ако ти си живееш в някаква дупка назапад и висиш пред луксозни витрини с пръст в устата..аз например си живея в доволно просторно жилище в бг...обикновенно събота и неделя съм на морето -или на плаж или за риба или на яхта сприятели.Колкото до реализацията на българите -повярваи познавам много хора аиде и себе си ще включа и съм сигурен че имат в пъти по голям дохот от твоя.Всъшност не знам как ти се събра в устата да наречеш всички останали в бг твари издържащи се от дребен тарикатлък-а гледам ползваш кирилица -странно
Като си излязъл навън си нещо по добро ли ...нещо вип ли си станал...да не акаш златни мъниста и розови листенца ....Да ти кажа които си може и в бг си може ...и не всичко е далавера има много деиности които са достатъчно доходни ...гледам и коли хубави карат хората, на почивки ходят-гърция-турция и тн..... влизам в кауфланд - пълен, влизам в метро- пълно, била-същата работа...технополис , техномаркет -аха позна пак пълни
Проблема на такива като теб е че са забегнали и сега няколко години по късно няма място за тях нито навън нито в бг ...вече двама мои познати се завръщат окончателно -имат си планове....а в чужбина си господин никои и цял живот си оставаш господин никои...на такива като теб маината им....даже не си струва да споря с някои които го блъска комплекса и решил да се прави на знаещ в някои бг форум..и какво направи в чужбина ? наи много от този въпрос те е страх ..нали ?
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
14-08-2008 - 22:19:41
Дивале ми недей така ги сиктирдосва хората бе

Че сме дупка,дупка сме.Ама пък и тях не ги оправдавам така да плюят по България

Аз лично познавам много хора които имаха добро образование тук и заминаха за ЮК там също учиха но 6-та година вече са си чистачи или бояджии confused smiley confused smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.