Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко

Публикувано от trader 
Искам да попитам камелия, продавач и други брокери тук във форума не са ли започнали някакви действия, вътрешнобраншови, да има някакво сито.

Не знам колко от пишещите срещу брокерите тук имат свободно време, но моето е равно почти на нула. Нямам проблем да си платя комисионна, нито бих гледала в канчето на брокера, колко е изкарал, ако аз съм доволна. След изцепки ходя с колата и преговарям със строители, но като се тегли черта,след покупката може да съм на загуба от това вместо да си гледам работата, да обикалям София...

Но безмислени огледи /не са виждали имота преди огледа/, лъжи, опити за манипулиране...ме навеждат на мисълта, че все пак трябва да си жертвам от времето, което много, ама много не искам да правя.
И не заради спесряване на комисионна - тук мога ясно да се разгранича от пишещите, че комисионната е голяма. Такава е, ако не е свършена съвестно работата, но аз и не бих стигнала до сделка с недобросъвестен посредник, ако само ще врътне 2-3 телефона кактобеше писано..

Кажете, имате ли идея да правите нещо по въпроса...сериозните хора.

От няколко агенции с които съм си имала работа съм доволна от 1 само, това е около 10% сигурно, а пък изобщо не съм труден тип клиент, дори напротив /не мое мнение, иначе не би имало смисъл да го казвам/.

НАПРАВЕТЕ НЕщО.
kikito83 Написал:
-------------------------------------------------------
> Виж сега Ками,архитект звучи гордо ,защото за да
> стане едно лице архитект е необходими много, не
> всеки го приемат в специалност архитектура,а също
> в последствие се изискват и специални
> умения,докато от друга страна като се замислим
> всеки може да стане брокер,доказано е че почти
> всеки безработен се цани за брокер,то учители,то
> продавачки,то баничарки,то вестникари,то
> пожарникари и с една дума всички хора на които не
> им е провървяло в друго поприще,да не говорим че
> това вече е и начин за препитание за много
> пенсионери,не че искам да ги обиждам напротив
> много уважавам възрастните хора,но за съжаление
> ситуацията в България етакава,че и на тях им се
> налага да работят въпреки,че са работили цял
> живот,такаче ти си направи сама преценка и оценка
> коя е по-престижна и уважавана професия.Не всеки
> може да прави проекти за тях се изискват специални
> умения и знания,които се придобиват в
> университета. А брокерите придобиват уменията си
> и знанията си по кафетата,по пейките,говорят
> цинично,обръщат се към клиентите с какви ли не
> обращения като душа,скъпа,мило и т.н.,нямат
> елементарна култура,нямат правилен изказ,пишат с
> правописни грешки.....
> За мен брокер звучи тъпо ,като се има в предвид
> какви екземпляри съм срещала,някои от тях
> изглеждат все едно сега идват от нивата с пръсти
> едри и груби като кебапчета,обличат се
> смотано,говорят по селски,разбира се има и брокери
> на ниво,обаче за съжаление образа на брокера"Бай
> Ганъо' преобладава.Надявам се в скоро време да
> виждаме само брокери на ниво и да е удоволствие да
> се работи с тях ,а не човек да чувства неприазъм
> към това съсловие от нашето общество!
>
>
>
> Редактирано 3 пъти, последният път 08/13/08
> 11:25PM от kikito83.


Кике, би ли изброила всички правописни грешки в поста по-горе?Погледни от къде започва и свършва изречението ти и тогава,ако имаш все още същата наглост, да поговорим за "елементарната култура,правилния изказ,правописните грешки" и какво ли още не?И да знаеш,права си!До кога шъ ми са "обличат смотано" и шъ ми "говорят по селски"? Дошли ми "от нивата с пръсти едри и груби" и Кикето тряа да чувства "неприазъМ" към туй "съсловие от нашето общество"дето няма и "ниво"!
Хайде де!


ДО КЪДЕ Я ДОКАРАХМЕ? Самочувствието на жабата-накиснала се в калта и кряка ли,кряка!!!!
:g: :g: :g:
"Кике, би ли изброила всички правописни грешки в поста по-горе?Погледни от къде започва и свършва изречението ти и тогава,ако имаш все още същата наглост, да поговорим за "елементарната култура,правилния изказ,правописните грешки" и какво ли още не?И да знаеш,права си!До кога шъ ми са "обличат смотано" и шъ ми "говорят по селски"? Дошли ми "от нивата с пръсти едри и груби" и Кикето тряа да чувства "неприазъМ" към туй "съсловие от нашето общество"дето няма и "ниво"!
Хайде де!


ДО КЪДЕ Я ДОКАРАХМЕ? Самочувствието на жабата-накиснала се в калта и кряка ли,кряка!!!! "


clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap:
Повечето брокери в този форум започнаха да ми приличат на т.нар. проф.Вучков/зрител съм на "Господари на ефира",не на Вучков,важно уточнение/!Ако едно изказване не ги устройва по някакъв начин,изсипват кофи с помия върху човек,който не е искал нищо друго,освен да сподели преживяното!
Да,всеки прави грешки,дори и писмени,особено след като е чул сумата,от която може да го втресе!
И понеже подобното се лекува с подобно,клин-клин избива и т.н.трябва да разберете,че Нашето поведение е резултат от Вашето!
Хайде сега ми бройте правописните гршки,другарки брокерки!
А дребният тарикатлък, дето е единственият начин за препитание на населението в БГ територията, всъщност излиза много скъпо впоследствие.
za kogo izliza mnogo skupo, mnogo si e gotin bulgarskia tarikatluk - toi ti pozvoliava oficialno da se vodish ce vzimash 200 leva a realno da si na 2000!!! tarikatluka pozvoliava da si lelia pensionerka uj s 67 leva pensia a samoletite do tyrcia sega sled 12.sep kogato cenite padat drastichno da sa full s pensioneri - emigrant4e kaji mi kude v USA go ima tova???? clap: clap: clap: TARIKATLUKA SI E NESHTO CUDESNO I TOVA 4E NIAKOI SI MISLI CE MY IZLIZAL SKYPO E DULBOKA ZABLUDA!!
Искам да питам някой компетентен по въпроса, на ръка ли се дава комисионната на брокера или е редно да се преведе по банков път? Голяма сума е -над 10 000 EURO и ми се вижда редно да е по банков път,а фирмата я иска в брой. Коментар относно компетентността на някои брокери с които се сблъсках напослед не искам да правя, но наистина има и професионалисти и хора алчни за пари.Искам само да споделя, че имота го намерих сама в интернет, отидох и го видях сама, но за да стигна до продавача се наложи да се свържа с агенцията. Тогава вече видях къщата и от вътре, говорим за къща с двор.Бяхме решили вече, че това е което търси, така че работата на агенцията се сведе до минимум:еднократно показване на имота, подписване на предварителен договор,подготовка на документите и прехвърляне на имота пред нотариус. Три срещи и само от мен хонорарът е е двегодишна заплата много над средната в страната и то без да се облага с данъци. А и продавачът също им дължи комисионна!!!Дай боже всекиму да изкарва пари с такава леснина!!!
"Логиката" ти е обратна. Умните хора никога не биха прекарали скъпоценния си живот в такава дупка. Така че всъщност оставащите в България са ограничени и страхливи твари, които не могат или не смеят да се реализират на нормално място. А дребният тарикатлък, дето е единственият начин за препитание на населението в БГ територията, всъщност излиза много скъпо впоследствие.

ха-ха-ха, поредният емигрант, каква дупка е България бе пич, че всяка втора кола по улиците е за по 100 000 лв, че ти знаеш ли мойто момче, че в Щатите 90 % от хората 100 $ на цяло са виждали само по телевизията, и че масово карат таратайки за по 20 000 $ НА ЛИЗИНГ за трийсетина години примерно, прави ли ти впечатление примерно, че в България се работи по 4-5 часа на ден и кръчмите и заведенията са пълни постоянно, а в Щатите как е: по 16 часа на ден на тръстиката, включително и събота, забавление - никакво, бачкат тапаците като роби и не могат да си покрият и кредитите даже, щото на мен като " една страхлива българска твар " колите ми са платени в брой, имотите са ми платени в брой и ми дреме на оная работа за поредния тъп емигрант или американец, на който и презервативите му са на изплащане
ха, сега остани си със здраве, реализирал се на нормално място с 16 Часов работен ден, заплата от по 3-4000 $, от които 5000 са ти вноските по къщата, колата, дрехите, храната и т.н., и ако някога реши да се върнеш в България, но след 20 години в Щатите все още ме можеш да си позволиш 500 Е за билет до България, вземи си кредит, купи си го и си ела
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
14-08-2008 - 15:30:45
avatar
kikito83 Написал:
-------------------------------------------------------
> Виж сега Ками,архитект звучи гордо ,защото за да
> стане едно лице архитект е необходими много, не
> всеки го приемат в специалност архитектура,а също
> в последствие се изискват и специални
> умения,докато от друга страна като се замислим
> всеки може да стане брокер,доказано е че почти
> всеки безработен се цани за брокер,то учители,то
> продавачки,то баничарки,то вестникари,то
> пожарникари и с една дума всички хора на които не
> им е провървяло в друго поприще,да не говорим че
> това вече е и начин за препитание за много
> пенсионери,не че искам да ги обиждам напротив
> много уважавам възрастните хора,но за съжаление
> ситуацията в България етакава,че и на тях им се
> налага да работят въпреки,че са работили цял
> живот,такаче ти си направи сама преценка и оценка
> коя е по-престижна и уважавана професия.Не всеки
> може да прави проекти за тях се изискват специални
> умения и знания,които се придобиват в
> университета. А брокерите придобиват уменията си
> и знанията си по кафетата,по пейките,говорят
> цинично,обръщат се към клиентите с какви ли не
> обращения като душа,скъпа,мило и т.н.,нямат
> елементарна култура,нямат правилен изказ,пишат с
> правописни грешки.....
> За мен брокер звучи тъпо ,като се има в предвид
> какви екземпляри съм срещала,някои от тях
> изглеждат все едно сега идват от нивата с пръсти
> едри и груби като кебапчета,обличат се
> смотано,говорят по селски,разбира се има и брокери
> на ниво,обаче за съжаление образа на брокера"Бай
> Ганъо' преобладава.Надявам се в скоро време да
> виждаме само брокери на ниво и да е удоволствие да
> се работи с тях ,а не човек да чувства неприазъм
> към това съсловие от нашето общество!

Хайде поред! Архитект е просто професия. За която се учи много и която е престижна "по принцип". Когато се упражнява от некадърник, престижът и помътнява. Така е с всички професии. Тук въобще не мерим престижността на професиите. Прочети пак какво съм написала, за да не се повтарям.
Тъпи екземпляри се срещат във всички професии. Кажи ми ти какво работиш и дай възможност да споделим впечатления. Дали ще ти е все едно, че ще те сложим под общ знаменател с всички мърльовци, които сме срещали?
Всеки клиент има право да избере с кого да работи. Важи за всяка една сфера, изключая работата с общинските и държавните служители.
Докато има хора, съгласни да работят с каквото им се изпречи на пътя, нещата няма да се променят.

Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
14-08-2008 - 15:47:25
avatar
mindi Написал:
-------------------------------------------------------
> Искам да попитам камелия, продавач и други брокери
> тук във форума не са ли започнали някакви
> действия, вътрешнобраншови, да има някакво сито.
>
> Не знам колко от пишещите срещу брокерите тук имат
> свободно време, но моето е равно почти на нула.
> Нямам проблем да си платя комисионна, нито бих
> гледала в канчето на брокера, колко е изкарал, ако
> аз съм доволна. След изцепки ходя с колата и
> преговарям със строители, но като се тегли
> черта,след покупката може да съм на загуба от
> това вместо да си гледам работата, да обикалям
> София...
>
> Но безмислени огледи /не са виждали имота преди
> огледа/, лъжи, опити за манипулиране...ме навеждат
> на мисълта, че все пак трябва да си жертвам от
> времето, което много, ама много не искам да правя.
>
> И не заради спесряване на комисионна - тук мога
> ясно да се разгранича от пишещите, че комисионната
> е голяма. Такава е, ако не е свършена съвестно
> работата, но аз и не бих стигнала до сделка с
> недобросъвестен посредник, ако само ще врътне 2-3
> телефона кактобеше писано..
>
> Кажете, имате ли идея да правите нещо по
> въпроса...сериозните хора.
>
> От няколко агенции с които съм си имала работа съм
> доволна от 1 само, това е около 10% сигурно, а пък
> изобщо не съм труден тип клиент, дори напротив /не
> мое мнение, иначе не би имало смисъл да го
> казвам/.
>
> НАПРАВЕТЕ НЕщО.

Разбирам възмущението ти, но със силови мерки нищо не се постига. Трябва пазарът да изхвърли мърлячите. А може да стане само ако клиентите малко се образоват, знаят какво искат и настояват да го получат.
Първо си намираш АНИ, с която да си свършиш работата. Може да се наложи да звъннеш и на 10 преди да се спреш на "твоята". Достатъчно е да ги разпиташ подробно за офертата, за да разбереш дали си заслужава да им възложиш поръчката. Ако са гледали имота, ще ти го разкажат в подробности. Ако е ново строителство, трябва да знаят чистата квадратура, % на ид. ч. и подробности за строителя. Тези първоначални данни, плюс впечатлението от начина на изразяване на брокера, могат да ти бъдат ориентир.
Когато решиш и ги посетиш, ще дооформиш решението си. Ако брокерът знае, че само той ти търси жилище, че няма да продължиш да звъниш по списъка и да ходиш с другите агенции да гледаш, ще направи всичко възможно да намери това, което ти е нужно.
Разбира се, предварително ще си изяснила ангажиментите на АНИ към теб в хода на сделката. Аз, например, вървя с клиентите, докато си прехвърлят парите в банката. След това се обаждаме заедно на нотариуса, за да придвижи акта за вписване.

Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
14-08-2008 - 16:03:10
avatar
ngears Написал:
-------------------------------------------------------
> Искам да питам някой компетентен по въпроса, на
> ръка ли се дава комисионната на брокера или е
> редно да се преведе по банков път? Голяма сума е
> -над 10 000 EURO и ми се вижда редно да е по
> банков път,а фирмата я иска в брой. Коментар
> относно компетентността на някои брокери с които
> се сблъсках напослед не искам да правя, но
> наистина има и професионалисти и хора алчни за
> пари.Искам само да споделя, че имота го намерих
> сама в интернет, отидох и го видях сама, но за да
> стигна до продавача се наложи да се свържа с
> агенцията. Тогава вече видях къщата и от вътре,
> говорим за къща с двор.Бяхме решили вече, че това
> е което търси, така че работата на агенцията се
> сведе до минимум:еднократно показване на имота,
> подписване на предварителен договор,подготовка на
> документите и прехвърляне на имота пред нотариус.
> Три срещи и само от мен хонорарът е е двегодишна
> заплата много над средната в страната и то без да
> се облага с данъци. А и продавачът също им дължи
> комисионна!!!Дай боже всекиму да изкарва пари с
> такава леснина!!!

"Намирам" не е точната дума. Тази обява е била подадена от някого на точното място, за теб, затова си я видял. Подала я е фирмата. Не само в Интернет, а на куп други места. Т.е., давала е пари за реклама, за заплати, за консумативи......... Предполагам, че са били с ключ, затова са написали точното местоположение на къщата. Това, че сама си отишла да я видиш, е плод на твоето решение. Не разбирам, дали биха си заслужили комисиона, според теб, ако те бяха водили на 5 огледа, например? Защото и това го има- един по един да огледат всички от родата.........
Сега да те попитам, ако трябва да гледам в твоето канче, как ли си изкарала парите за тази къща? Колко средни за страната заплати струва? И какъв ли "труден" труд може да изкара такава сума?
Ако искаш сподели, на истинската цена ли изповядахте сделката или на данъчна оценка? winking smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.