Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 21:22:22
avatar
опитах да намеря средна месечна вноска-никъде не излиза такова животно.Най - вероятно поради големия брои видове и размери ипотеки,както и най-вече поради факта,че след изтичането на периода на фиксирания лихвен процент банката може да го променя както си иска-преди ОЛП беше 2,25 %,сега е 5 %,лихвите разбира се са повече.На един познат от 660 се вдигна на около 800 паунда на месец.
Предполагам,че скоро и на повечето българи с ипотеки ще им изтече фиксирания период,а ОЛП се вдигна пак наскоро и едва ли ще падне поне половин-една година.
Това съвпада със зимен период,инфлация на цени на храна и горива и т.н.
Скоро ще има неприятни изненади.
Мисля,че следващите 2-3 до 5 години навсякъде ще е гадно за живеене,както в Бг,така и извън нея.
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 22:49:36
доколкото се сещам за hоusing affordability index-а ако е над 3 като цена на къща спрямо брутен годишен доход на домакинство се води unafordable а всичко над 5 е severely unafordable. В Бг е от порядъка на 10 или 15 и банките продължават да раздават заеми.... като се има впредвид стандарта и колко от дохода ти отива за елементарни потреби - храна и прочее.... работата е мноооооого осрана.

аз имам теория според която може да се съди по простотията на една нация имайки впредвид точно гореспоменатия показател. колкото е по-голям коефициента, толкова е по-прост народа. като се има и впредвид че в Бг народа живее предимно а апартаменти а не в къщи положението става още по-сериозно.

като вземе в предив и странични фактори като липсата на ресурси, огромен дефицит в търговията, огромно задлъжняване, демографска криза, липса на квалифицирана работна ръка, липса на инфраструктура, намаляване на инвестициите... работата е много мнооооооого зле.

да не забравите за 300-те евро.

Джулиус, между слушане и чуване има разлика.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-08 22:52 от kuku987.
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 22:54:15
гампер, в БГ НЯМА фиксиран размер на лихвата по заемите (заключване) , всички ипотеки са на плаващ лихвен процент.
който сега се вдига....

Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 22:55:24
Здравеи Куку , радвам се да те видя
Може ли сега да ми дадеш един имот в София на 300 евро на кв. метър - моля
заплащането става веднага smiling smiley




пс. Симпатяги ...заприлича ми на ''Тука има -тука нема"
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 23:05:47
avatar
банковата система в Бг не искам да коментирам.Докато не влязат HSBC ще е батак.Те са специалисти по рискови държави.Щом и те не са влезли даже...
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 23:05:49
аз не ти казвам че цената е сега 300, казвам ти че ще бъде 300.

ти би ли изкарал родителите си под наем за да продадеш апартамента (незакупен със спекулативна цел ин фърст плейс за разлика от 300 и не знам си колко хилядите обяви продава само на този сайт) за печалба?
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 23:14:37
Куку, маитапя се бе човек :}
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 23:16:25
avatar
Има един начин да се свали на подобна цена и всички да са доволни.Просто трябва да се заложи изцяло на сухото строителство,даже и за външните стени,не само преградните.половината колеги от фирмата са бивши зидари,преквалифицирани в монтажници на системи сухо строителство.от началото на годината не сам виждал тухла или блокче по строежите.
Предполагм скоро и големите в БГ ще се сетят.така тук докараха апартаменти до 42000 паунда за гарсониера.манчестър не е София или Варна все пак.
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 23:29:46
не, аз съм просто един изтървал далаверата да закупи 20 апартамента на времето и сега ме е яд.....
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 23:30:33
он секънд тоут, защо да ме е яд като все ше скачат? все един кенеф ще купя с парите от пиците и след нула време съм милионер.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.