Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 17:37:44
avatar
gamper Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Камелия,тези 18 900 примера за 6 месеца достатачни
> ли са ти.Населението на УК е 4 пъти по-малко от
> УСА.
> Нали няма да ме караш да превеждам?

Не, нека не я мъчим Ками с английски smiling smiley Ето я статията на български:

Броят на отнетите жилища във Великобритания скочи с 41%
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 18:03:38
avatar
Cheers,mate! clap:
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 20:08:30
avatar
gamper Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Камелия,тези 18 900 примера за 6 месеца достатачни
> ли са ти.Населението на УК е 4 пъти по-малко от
> УСА.
> Нали няма да ме караш да превеждам?


За какво да са ми достатъчно?
Ако си спомняш, призивът ми беше да се даде пример с цифри на средностатистически закъсал с ипотека клиент в САЩ, защото по общо мнение на предвещаващите апокалипсис тук, там хората са икономически грамотни, държавата е стабилна, икономистите им- най- добрите. Е, нещото, наречено "срив" се случи там. Толкова много ли искам- само един пример. И така да направим опит за сравнение с нещата тук.......
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 20:15:26
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------

> Не, нека не я мъчим Ками с английски Ето я
> статията на български:
>
> Броят на отнетите жилища във Великобритания скочи
> с 41%

Прочела съм я. Както и всички други, касаещи темата. Също и за фалиралите банки. И теб пак ще помоля- дай ми някакви цифри, съвсем усредени, които да очертаят профила на клиента, загубил жилището си. Ще ти помогна:
- среден доход
- средна цена на жилището
- средна сума на месечната вноска
- основно или второ жилище / съответно ипотека/.
Тогава ще можем да се пробваме в прогнозите.
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 20:19:20
камелия Написал:
Е, нещото, наречено
> "срив" се случи там. Толкова много ли искам- само
> един пример. И така да направим опит за сравнение
> с нещата тук.......
>


Е ние тук в БГ-то сме по-по-най.
Какви са тия сривове, какви са тез игрички ....

При нас ако няма катастрофа няма да сме си ние....

Нъмбър уан сме си ние. Две мнения по въпроса няма.
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 20:19:50
avatar
Чакай малко.
Аз само се опитах да помогна със статията.
Въобще нямам намерение да правя прогнози, пък и не ми се спори с тебе...
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 20:47:54
avatar
Да започнем с размера на мортгича-ипотеката.Тук се счита,че заем надвишаващ 7 пъти годишния доход на човека е вече в графа рисков.Някои банки даваха преди 1-2 години до 10 пъти ,но вече това го няма,броя на новите заеми е намалял наполови на спрямо предната година .Задължително застраховка на заема ,застраховка живот на получателя.
Има данни,че средния заем в БГ в около 50 000 евро и го разделим на 7,получаваме около 7150 евро на година,т.е толкова се счита приход,при които заема не е рисков.Дано по скоро всьички българи получават поне по толкова.
Храна и ток и газ са по-ефтини от БГ,само транспорта и бензина е по-скъп.
Средно на семейство има по 3 деца.Жената обикновенно не работи докато децата тръгнат на училище или работи почасово. Средна заплата около 300 паунда на седмица след таксите,ако не работиш по строежи-там са повече парите,но и риска да останеш без работа по-голям-допълнително оскъпяване на заема заради застраховката.
Аз не познавам човек,закъсал с ипотеката,но аз работя по строежи,който остане без работа и закъса,няма начин да го срещна. Но пък почти всички колеги не ходиха на почивка това лято-преди по 2 пъти ходиха,казват,че не могат да си позволят.Имай предвид,че са със стари ипотеки,поне 7-8 години са изплащали-т.е по-малки месечни вноски вече.Спряха и да излизат по пъбове петък вечер.Сега вдигат газта с 35%,зимата ще се усети яко.
Истината е ,че пазара на имоти в нормални държави се контролира от банките.При къщи,където имам по-голям опит,всяка 4-та къща излиза чиста печалба за строителя,т.е около 30-35 % печалба.Толкова ли е в БГ?
От началото на 2008 работа по къщи и апартаменти няма,довършват започнатото и толкова,нови обекти няма.Съкратиха близо 10 000 души-говоря за Sales-girls и мениджери,строителите не се броят,на тях просто им казват,че няма работа и толкова-самонаети.Поне 10 пъти по толкова.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-08 20:48 от gamper.
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 20:55:34
avatar
[news.bbc.co.uk]

Ето ти средни цени,можеш да си ги проверяваш по региони.
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 21:04:30
avatar
Накратко-средна цена на жилище(3 стайна къща) около 200 000.средна заплата 23 000 преди данъци.Имай предвид ,че повече от половината жени не работят.Съотношение цена : заплата 8,6:1
[www.telegraph.co.uk]
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 21:13:13
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.