Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 13:28:17
avatar
gamper Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия,дали трябва да имаш дупе ,за да останеш в
> БГ или да излезеш е много тъп спор.И в двата
> случая губиш нещо и печелиш нещо.Въпрос на личен
> избор.

Да, така е. И не става въпрос за спор, а за демонстрацията на живеещите навън- че те са хванали Господ за шлифера, а всички останали тук, са некадърници и бунаци.
До този момент, няколко пъти предлагам да се даде пример с един средностатистически американски кредитополучател, потънал с ипотека. За да направим сравнение с тук, за да видим къде сме. Няма желаещи. По- лесно е плюенето........
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 13:48:07
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> r_stoma Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Иначе Бг. можеше да е много хубава страна,
> ако не
> > беше населена с толкова българи - тъмни
> балкански
> > субекти със отвратителен манталитет.
>
> Хи,хи! А ти, какъв си, душа? Да не би да си
> извънземен? Или Хамериканец?
> Или си единствения нетъмен балкански субект с
> неотвратителен манталитет?
> Жалка работа, ей!
>


1.За съжаление и аз съм от тоз народец, но се лаская да мисля, че манталитета ми е коренно различен. Самия факт, че се дразня от селенарията (не от селяните по произход, а по манталитет) и чалгарството е доказателство.
2. Голяма простотия е да наричаш някого, когото не познаваш "душа" - явен белег на манталитета от който се различавам.
3. Отричането на нелицеприятни истини (че сме далеч от европейсия манталитет) не променя нищо. Напротив - трябва да се набива в канчето на българина, че е време да попие малко култура и обноски. А човек с обноски никога не се изказва в стил "хи,хи" - просташко е. Приятен ден.
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 13:57:11
R STOMA KAYZATA TI E BEZNADEJDNA ZA SUJALENIE, IZRODI SA TUK V BG I TAKIVA SHTE SI OSTANAT SLED 15 POKOLENIA VSLEDSTVIE NA GLOBALIZACIATA MOJE DA SE E POIZTRILO NESHTO OT GADNIA BULGARIN NO 4AK TOGAVA!!! :}
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 14:33:32
emiliano, за съжаление си прав. Най-лошото е, че простака не съзнава че е простак и не иска да се промени. Опасявам се да не стане като във вица с шопа и лорда - пратили шопа в Англия да придобие обноски. След 6 месеца се получило писмо -"Узнете си шопо. Лордо"
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 15:13:13
avatar
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> От сайта на БНБ:
>
> M1 - 12.2007 (20.726 млрд. лв.); 06.2008 (20.326
> млрд. лв.) => Изменение: -1.93%!
> M3 - 12.2007 (42.061 млрд. лв.); 06.2008 (43.964
> млрд. лв.) => Изменение: + 4.52%!
>
> Т.е. за първото полугодие на 2008 год. вече се
> наблюдава свиване на парите в обръщение! (дядо ми
> kuku все повтаряше, че е невъзможно...)
> В сравнение с тях при М3 (широки пари) се
> наблюдава ръст, който е повече от минимален...при
> това не само на фона на предишните години!
>
> Няколко извода:
> 1. Не очаквам скоро ръст на лихвите!
> 2. Очаквам свиване на вноса... възможно е и на
> дефицита!

Относно ливите, от същия сайт на БНБ:

ОЛП

Както се вижда, всеки месец ОЛП се качва с по-малко, а август месец е едно от най-големите увеличения - с 0.19% smoking smiley
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 15:24:38
СТРАНАТА НА ГЛУПЦИТЕ.

Теорията на глупостта е приложима с пълна сила за България. Но случаят при нас е тежък. [www.monitor.bg]
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 15:40:10
gorje, много интересно четиво. Съвпада с личните ми наблюдения, само дето е по-добре формулирано и обосновано. Друго си е да можеш да пишеш.
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 16:23:47
това за парите в обръщение ще се измени съвсем скоро след като изхарчат излишъка в бюджета. това е вече решено официално.

Джулиус, ти май гледаш само каквото ти изнася.
а за дефицита гледай какво пише дядо ти куку у попивай.

сега напълно сериозно: гледай какво казвам/пиша и си представи 2 пъти по-черна картинка. това с кремиковци е само началото. съвсем скоро Бг няма да бъде в състояние да заема отвън за да поддържа дефицита във външната търговия при тоталната липса на инвестиции и борда.. нали се сещаш?
това че имотите нищо не стрували ще ни е последния проблем.

наливането на малко парици отвън в имоти съвсем опияни народеца и той го удари на здрав харч. сега предстои отрезвяването.
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 17:01:01
avatar
[www.guardian.co.uk]

Камелия,тези 18 900 примера за 6 месеца достатачни ли са ти.Населението на УК е 4 пъти по-малко от УСА.
Нали няма да ме караш да превеждам? smiling smiley
Re: Преглед на печата
08-08-2008 - 17:18:21
avatar
[www.guardian.co.uk]

Oще малко данни за очакванията за посоката на цените на имотите.Според банките-може би двуцифрен спад до 2010,според строителите 25-30 % покачване поради липсата на нови строежи.Да не забравяме,че следващите 7-8 години населението ще нарастне с 10 млн души,за разлика от България.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.