Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"

Публикувано от Uraa 
Re: в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"
27-07-2008 - 22:30:51
avatar
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> > Dival,
>
> винаги те чета с интерес, но последните ти
> два-три поста,.....мммм,... как да кажа ..... имам
> усещането че Камито ти нашепва на ухо какво да
> пишеш...
> Това с поканата " ....елате да побачкате......"
> предизвикава размисли.
> Бих попитал: За кого?
> За колко?
> Какво?
> В БГ в нравствено отношение обстановката е
> изключително нехигиенична!

Ти откри Америка! Разбира се, че обстановката е нехигиенична. Точно толкова, колкото е била по света, когато са били на нашия етап на развитие- първоначалното натрупване на капитала. Или- двадесетте години на ХХ-и век в любимата ви страна.
Не е нужно да задаваш драматични въпроси, на които всеки за себе си е намерил отговор. Емигрантите са духнали, защото не са имали гащи да почнат всичко отначало.
Ние сме останали тук, защото все трябва да има хора, които да измъкнат каруцата от калта. За разлика от вас, които виждайки как са подредили държавите се другите, злорадствате, че никога няма да ги стигнем и това ви е потвърждение на правилността на решението ви, ние просто бачкаме. Първите 15г. за да оцелеем физически, а сега- да избутаме и страната, независимо от тъпото правителство и вашата гнусливост.
Re: в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"
27-07-2008 - 22:42:43
аз какво ви разправям -вие скачате да ме дъвчете
барба, много искам да се видим у францата
ти в столицата ли живееш?
размина ми се за началото на август се тъкмихме ...ама няма да стане
пак покраи нова година ще е- язък исках лятото
момчета , всеки си има своя версия и истина
в моя живот съм постигнал всичко сам -не е много , но на мен ми стига
бачкал съм като луд, и сега бачкам, не слугувам на цветове и партии , но ако правя бизнес с някои не го питам от кои е- никои не пита нали
влизам във форума да разтоваря и да "изпростея", не строя въздушни кули , не се правя на абсолютно знаещ
на въпросите по горе съм отговорил- всичко което съм правил и правя е и е било винаги законно ,деиствията са ми били винаги според ситуациите -такива , че за мен да са верни ....дали съм крил данъци - да крил съм ....налагало се е правил съм го
на тези които ме обвиниха за това ще кажа че съм давал и заплати - това пак ли се брои за гадно
всеки си има своя истина

пс. Които е безгрешен нека пръв хвърли камък......
Re: в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"
27-07-2008 - 22:43:18

Ками, Ками, listen Kami,
За да се избута каруцата от калта, трябва всички пътници от нея поне да слязат , ако ли не да бутат. БГ каруцата е пълна с терикати , които не искат дори да слязат, за да не се изцапат, докато ентусиастите бутат.
Re: в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"
27-07-2008 - 22:57:01
avatar
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> > Ками, Ками, listen Kami,
> За да се избута каруцата от калта, трябва всички
> пътници от нея поне да слязат , ако ли не да
> бутат. БГ каруцата е пълна с терикати , които не
> искат дори да слязат, за да не се изцапат, докато
> ентусиастите бутат.

Нищо ново не ми казваш! Всеки отговаря за собствените си действия.
За мен е важно това, че тарикатлъците полека- лека намаляват. А това се получава, защото нещата започват да се нормализират. Но, за да го отчете човек, трябва да живее тук и да бъде достатъчно добронамерен.
Re: в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"
27-07-2008 - 23:15:12
zlostyr
конретен въпрос имам към теб
казваш , че бизнес в бг се прави с безкраини разправии по администрациите , подкупи наляво и надясно удари под кръста от конкуренцията
такааа сега да ти кажа че наи развиващите се бизнеси се правят изключително и само в конкурентна среда- по целия свят...ако няма конкуренция ама аиде да не се отплесна....

къде специално ти лично се сблъска с администрация която ти пречи да правиш бизнес и лично ти давал ли си подкуп

това с подкупите може и да го има по високите етажи , но аз лично не съм видял служител в данъчното например да поиска или да вземе - така че моля те конкретизираи се - иначе са просто приказки

аз сум опадал на любезни служители- може би имам късмет нали ?

каза подкуп - даваи конкретно иначе изказването ти би могло да се сметне за накърняване на нечии имидж- било на служител или направо цяла държава

и колкото по конретни са всички толкова по бързо ще се преборим с корупцията където я има .....факти ...другото е махленски приказаки
Re: в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"
27-07-2008 - 23:17:59
Проблемът в БГ не е че дивал примерно не е плащал данъци. Проблемът е, че данъчните не са минавали масирано на проверки.
Защото те като не го правят и ти плащаш данъци, ставаш неконкурентно способен в бизнеса. Ей това беше есенцията на изминалите 15 години. Тъжно. Виждате сега как им се качва изведнъж оборота по морето като им висят на главите. При това за някакви си 10-20% данък (примерно). Преди беше повече.
А развитите общества си имат други проблеми - като прекалено големите социални помощи и огромните застраховки. Специално за Холандия - не ходете на лекар, освен ако не умирате. Предписват парацетамол smiling smiley
Re: в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"
27-07-2008 - 23:31:16
петер-к
благодаря
преди време както казах съм имал бизнес по морето -там това с данъците е масова практика-това от едната страна , но от другата тези хора бачкат и спят по 5-6 часа, дават и заплати които за бг са си много добри
аз затова казах че всеки си има своя истина.....
сега няма да конкретизирам но обекта които плащах ми даваха фактура за около 10 пъти по малка стоиност от реално платения наем....тогава фирмите бяха ет повечето де
как да не криеш оборота като ако го изкараш на светло за месец и половина -два директно влизаш по ддс а обекта ти малък , фактурата за наема малка и тн ....
спасяваш се , спасяваш бизнеса си , спасяваш още един двама трима души на които броиш заплата
проблема не е че дивал не платил малко данъци , проблема е че тези които скачат върху дивал сигурно и толкова не са внесли
много е лесно да съдиш някого за деиствията му без да знаеш от какво са били мотивирани.........

пс . за успокоение дивал плаща всички данъци ( но ако пак се налага ....пак ще крие )
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход