Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"

Публикувано от Uraa 
Re: в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"
27-07-2008 - 16:36:33
Julius Написал:
> Като гледам днес... голяма скука из форума!

Да. След като разбраха че ти ще проверяваш икономическите тези, а аз - математическите модели - никой не смее да напише нещо по-така ... smiling smiley
Re: в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"
27-07-2008 - 18:19:30
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> dival Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > тои списъка дълъг аз като имах обекти по
> морето
> > на продавачката на едното място и броя 1200
> тя ми
> > се разпиаваше на към 200....за цялото лято
> съм
> > отчел 11 000 оборот -счетити каза
> може.......
> > не ми се разказва че някои данъчен може да
> има из
> > форумите - за инфо само закрил съм деиноста
> и
> > фирмите
>
> Сега разбирам защо България е това което е сега
> ...
> Това горе никого не впечатли, но на писанията на
> някои емигранти - бурни отрицателни реакции

само чети постингите на камелия, дивал, пунди и др. и ще изкараш един crash course на тема "защо б-я е на това дередже". дистанционно обучение един вид - дори не ти трябва да стъпваш тука smiling smiley

а иначе надхитряването с бирника е именно част от манталитета който захранва и корупцията
Re: в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"
27-07-2008 - 19:36:50
ееееххххх барбароне......совите не са това което са.......
бурните отрицателни реакции ако са от страна емигрантите -нека да доидат и да бачкат а не да ми се крият по света миеики чинии и после да ми дават наклон на ....
като доидат , като побачкат...ще говорим другото е приказаки
и е стара работа аре
Re: в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"
27-07-2008 - 19:50:14
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> ееееххххх барбароне......совите не са това което
> са.......
> бурните отрицателни реакции ако са от страна
> емигрантите -нека да доидат и да бачкат а не да ми
> се крият по света миеики чинии и после да ми дават
> наклон на ....
> като доидат , като побачкат...ще говорим другото
> е приказаки
> и е стара работа аре


Нещо не можах да разбера: ти мислиш сериозно че някой се "крие" от БГ? smiling smiley

Информативно: октомври месец идвам в Бг за да организирам (и извърша) обновяване на три апартамента в София. Оказа се че предложената оферта от БГ "архитект и предприемач" е по-скъпа от френската такава. Това го правя за втори път (от 2004). Проблемът на Българина е, че най често "побачква" а не работи...
...и пак - нищо лично - само си "поприказваме" smiling smiley
Re: в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"
27-07-2008 - 19:59:02
само си приказваме поло, и не мога да рзбера защо когато някои успява по един или друг начинда си върти бизнеса го обявяват за гад....
такива са били времената , така съм решил , така съм постъпил
които го може по добре -идва и го прави -елементарно нали?
ще ти кажа защо се изказах така - всички мои приятели които са навън постоянно мии говорят - е като се пооправи малко бг ще се върнем, като станат по нормални заплатите....е като има толкова кадърни навън значи не е проблем да си спретнат печеливш бизнес в бг или където и да а не да чакат някои някъде да вдига заплата че да се включат и да поработват....само си говорим
Re: в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"
27-07-2008 - 20:23:23
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> само си приказваме поло, и не мога да рзбера защо
> когато някои успява по един или друг начинда си
> върти бизнеса го обявяват за гад....

Ами за такива като мен, дето си плащат всички данъци, такива като теб, дето не плащат, са си гад. Защото на практика аз ти плащам здравеопазването, образованието, пътищата и т.н.

> такива са били времената , така съм решил , така
> съм постъпил
> които го може по добре -идва и го прави
> -елементарно нали?

Зависи от методите, които използват. Ако всичко е законно - ОК. Ако не - пак са гадове.

> ще ти кажа защо се изказах така - всички мои
> приятели които са навън постоянно мии говорят - е
> като се пооправи малко бг ще се върнем, като
> станат по нормални заплатите....е като има толкова
> кадърни навън значи не е проблем да си спретнат
> печеливш бизнес в бг или където и да а не да чакат
> някои някъде да вдига заплата че да се включат и
> да поработват....само си говорим

Много малко ще се върнат. Заплатите скоро няма да станат нормални, държавта като цяло няма да стане нормална или поне няма такива изгледи. Печеливш бизнес в БГ се прави с безкрайни разправии с администрацията, подкупи наляво и надясно и удари под кръста от конкуренцията. Не случайно у нас се инвестира само в НИ, останалите инвеститори си избират Румъния или другите държави от бившия соц. блок.
Re: в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"
27-07-2008 - 20:26:54
avatar
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> ...
> Това горе никого не впечатли, но на писанията на
> някои емигранти - бурни отрицателни реакции

Както виждаш поне аз съм впечатлен smiling smiley

Re: в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"
27-07-2008 - 20:34:37
dival Написал:
> бурните отрицателни реакции ако са от страна
> емигрантите -нека да доидат и да бачкат а не да ми
> се крият по света миеики чинии и после да ми дават
> наклон на ....
> като доидат , като побачкат...ще говорим другото
> е приказаки и е стара работа аре

Ex, Divale, как да си дойдеме като заради такива като теб си отидохме! Замисли се малко над мъдрите мисли на Dedepene. Докато такива като теб управляват - няма защо да се връщаме. Тук плащам всеки месец 3000 евро данък, но не ми тежи, защото знам че няма толкова "тарикати", колкото в България.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-27 21:56 от barbaron.
Re: в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"
27-07-2008 - 21:24:33
Дивал - бях започнал да ти отговарям...но видях отговорът на zlostyr и barbaron и реших че е излишно да "потретвам" ...само формата щеше да е различна ...вместо "гад" бих казал по-скоро "паразит" и прибавил: Който никога не е мамил - да му хвърли първият камък smiling smiley
Re: в-к Сега "И в България имотите започват да поевтиняват"
27-07-2008 - 22:14:28
Dival,

винаги те чета с интерес, но последните ти два-три поста,.....мммм,... как да кажа ..... имам усещането че Камито ти нашепва на ухо какво да пишеш...
Това с поканата " ....елате да побачкате......"
предизвикава размисли.
Бих попитал: За кого?
За колко?
Какво?
В БГ в нравствено отношение обстановката е изключително нехигиенична!
Почти няма печеливш бизнес неподарен. Без да се замислям мога да ти изредя поне 20-30 имена на новобизнесмени от всички политически цветове и това в най-общия случай са отрочета на безскрупулни политици. Не цитирам имена съвсем умишлено, не че не мога-все пак форума няма клюкарско , а дискусионно предназначение
Преди време един познат художник рисуваше портрети на Сънито през сезона и скърпваше бюджета. Веднага след приватизацията на хотелите-до един под масата-се оказа че където и да застане на алеята трябвало да плаща 1000 лева месечно или нещо такова на собственика на най-близкия хотел. Мъчи два сезона, след което каза едно красиво "Е............те си....м.......та" и замина за Норвегия да мие чинии , да учи език и да приравнява диплома. В момента е учител по рисуване и поработва и частно-реставриране на фасади с художствена стойност. Та тези бивши миячи на чинии с професии, умения и дипломи са това, от което БГ има нужда , но се съмнявам дали те имат нужда от БГ.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-27 22:29 от Спиридон Тепавичаров.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход