Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Искрено и лично..

Публикувано от dolphex 
Искрено и лично..
23-07-2008 - 21:22:27
Здравейте следя форума и ми е интересно,по принцип съм от хората които смятат че цените на имотите тук в България са високи но държа да отбележа че това е мое лично мнение за което ще изложа мислите си по долу...
Преди известно време се интересувах от покупка на недвижим имот в София тъй като от части бизнеса ми е свързан с тази локация,иначе другата страна е Германия Берлин..
Та нека да започна ,следкато обходих доста АНИ останах наистина разочарован ,не ме разбирайте погрешно нямам нищо на против да платя комисионна на някой който ще ми помогне ,но в конкретният случай агенциите на които попаднах просто искаха своя процент срещу контакт със строителя..после се оказа че за мен е в пъти по изгодно да наема нещо от колкото да го купувам...Огледах се и за ново строителство разбира се, но в центъра предлагането нещо накуцваше...насочих се към кварталите с обособени бизнес зони...но ,наистина но ,,,,,договорите за продажба на зелено бяха безумни..неясни срокове,ангажименти и отговорности на строителите ,от друга страна аз бях приснат до стената в гореспоменатите договори като купувач.....коментираики отстъпка в цената при плащане в кеш предварително ми бе предлагана отстъпка която е наполовина на Банковият индекс..след всичко това наистина се отказах...стигнах до извода за мен че момента е неподходящ..
С какво съм виновен че искам да закупя нещо от което имам нужда и разполагам с необходимите средства за това..Наистина се чудя на хората които предприемат тази крачка ,не е ли важно за тях да имат нормален път до жилището си което пък да се намита в квартал а не бивша нива или парк,да се радват на покупката си а не да се чудят как да оправят кусурите на строителя тъй като нямат към кой да се обърнат...или да не чакат 3-4 години за да влязат в него вместо предвидените 2...не немога да се съглася че България е на нивото на Европейският съюз ,не мога да си затворя очите за ставащото тук,нима има хора за които 800-900 лева ипотека на месец(и то за сега всички предполагам че знаем че процента си остава но индекса към който е привързан расте)са хапка която пре -спокойно могат да преглътнат наред с другите разходи,не немога и да преглътна наскоро видяното по телевизията -младо семеиство с жилище на кредит дава интервю и накрая го молят да отвори хладилника си -абсолютно празен няколко млека ,краставица,лютениза 3-4 яйца и майонеза...нали не мислите че ходят на ресторант всеки ден.Масово се коментира в Бг.цените са ниски...защо да не би стандарта да е висок също искам да се обърна към хората които ей така просто говорят за суми от порядака на 100-150 000 хиляди EUR...Повярвайте това е крупна сума навсякъде по света...
искам да пиша още но предполагам че това е достатъчноно да хвърли светлина върху мнението ми за пазара за НИ в България..
Ще се радвам да прочета и вашето мнение..
Re: Искрено и лично..
23-07-2008 - 22:16:12
dolphex Написал:
-------------------------------------------------------
в Бг.цените са ниски...защо да не би
> стандарта да е висок също искам да се обърна към
> хората които ей така просто говорят за суми от
> порядака на 100-150 000 хиляди EUR...Повярвайте
> това е крупна сума навсякъде по света...

> Ще се радвам да прочета и вашето мнение..


Здравей, радвам се че повдигна този въпрос... Според мен отговорът е комплексен и "относително" лесен. В Бг за кратко време, някои хора успяха да направят много пари. Само по себе си, тове е хубаво, но проблемът е когато тези "много" са и "лесни"... Българинът в повечето случай е "новобогаташ" със всичките недостатъци на това определение (ако някой знае положителни черти - моля да ги отбележи). В повечето развити страни, "богатите" хора са такива, от поколения, а по-късно забогателите - се стремят всякак да им подражават, или гледат да се научат. Съществува т.н "традиция", и "култура" за показване на външните признаци на богатство. В България, повечето забогатели се вдъхновяват от "Дързост и красота"... smiling smiley
Една позната в Бг продаде наследствена нива до Костинброд. С парите си купи апартамент (не лош) в Люлин и нов Мерцедес В200...но го кара рядко. Защо? Ами няма пари за бензин. Звучи анекдотично но си е жива реалност. Българина не умее (или по-скоро, не знае) да цени парите...Мисля че ще са необходими две - три поколения, за да могат децата на днешните заможни люде, да разберат разликата между "Какво е да си богат" и " Стани Богат" smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход