Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малко новини от Испания

Публикувано от Купувач 
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 19:41:34
polo75 Написал:
-------------------------------------------------------
> na Написал:
> > аз понеже не съм много добре с математиката, ще може ли някой да ми покаже примерен бюджет
>
> В общи линйи, не е нормално когато "затворената" сума надвишава 35-40 процента от доходите на домакинството... (говорим за максимални граници)

33 %, при това за Франция където храната ни е почти без пари.
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 19:42:29
na Написал:
-------------------------------------------------------
> за фиксираните вноски ли говориш? то май при
> 500евро заплата, вноската по ипотека + вноска за
> кола+застраховка ще покрият около 80% .....

Грешката е моя - говоря за нормалните обществаwinking smiley
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 19:45:24
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> А да видите чудо. Вече няколко човека ми се оплкаха от намаляване на заплати.

Ти се моли (аз ще помагам) да не почнат да уволняват свързани със строителството ...
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 19:47:49
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
>>
> 33 %, при това за Франция където храната ни е
> почти без пари.


това са т.н "компютърни" проценти за отпускане на заем...Барбарон ти си по-сведущ в тази област winking smiley а да си кажем честно, и тук храната започна да поскъпва (не като в БГ но все пак си се усеща)
na
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 20:34:52
точно това ми беше мисълта, че 500евро не стигат само за нормален живот, камо ли да вмъкнеш ипотека и вноска за кола(+разходи покрай колата)......
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 20:39:55
na Написал:
-------------------------------------------------------
> точно това ми беше мисълта, че 500евро не стигат
> само за нормален живот, камо ли да вмъкнеш ипотека
> и вноска за кола(+разходи покрай колата)......

Явно стигат...или пък заплатите са по-високи...или пък хората живеят с 10 процента от парите си, или "Б-я - страната на чудесата" (икономоческите) или....? :]
na
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 20:44:09
просто българина обича да закачи чифте пищови на голия тумбак; комплексирана нация сме....
иначе ако не се лъжа 500евро е доста нормална заплата (за София, а за Варна даже може да съм се "изхвърлил"winking smiley
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 20:45:49
Пак неуместни сравнения!!! Този път на тема коли:

Испания имаше спад от 37% ,последния месец поради стачка на шофьорите!
А статистиката белези спад в продажбите за първите шест месеца(Януари-юни )17.6%.do702.368 бройки(коли и джипове)
Ето сравнявайтеsad smileyЯнуари-юни)
Испания-население-46-милиона 702.368 бр.
БГ - население-7,3-милиона 30,000бр в това шисло (камиони и автобуси).
Извод:
на 1 милион испанци-15268 коли
на 1 милион бгтовци- 4109 коли+камиони+автобуси!

[www.farodevigo.es]
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 20:50:15
na Написал:
-------------------------------------------------------
> просто българина обича да закачи чифте пищови на
> голия тумбак; комплексирана нация сме....

Всяка малка страна е имала и велико минало...явно при някои е безвъзвратно отминало...но пък на самочуствие сме го докарали...нали за "едната чест живеем" (поне някой от нас):]
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 21:11:03
виж сега , аз за новите коли съм съгласен защото съгласете се само буклука на европата при нас
кат по прос си платих и аз една сега в петък излиза , днес доиде и ходих да разпиша портокола smiling smiley ...знам какво ще питате
ами не ...в брои направо на фирмата и тн итн ..ама да не се отклонявам че щях да казвам нещо
аа да напълно съм съгласен с греенбул че следваме модел на прибалтииските републики , сега вече номера е кои колко ще остане на позиция кеш
и търпение маи му е маиката...знам ли и аз...
все си мисля че у нас има подценени имоти или по скоро недооценени -те биха могли да бъдат някаква атракция на пазара и пак всичко е до местоположение ...ако е къща в някое забутано село с гледка към гората и ток и вода от време на време -ще трябва да се чака друг бум на англичани
ако е обаче дори съборетина но с гледка към морето -там нещата мисля че ще са си добре..
също така мисля че но вие знаете де , че земеделските земи тепърва ще ни изненадват(като гледам храната на къде отива)
виждам какво става , но все си мисля че специално в бг много хора са свързани с този бизнес и тои самия е супер удобен за изпиране без накисване ....та точно тези хора ще драпат да са високи цените ...така или иначе пазара сам ще се регулира , и жалко за някои но много агенции ще изпаднат от пазара
лично мнение - не прогноза
със здраве момчета - в петък аз черпя smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход