Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малко новини от Испания

Публикувано от Купувач 
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 17:19:19
Quote

Цените на недвижимите имоти са спаднали с 2 %, въпреки че няма продажби.

Това го каза Купувач, ставаше дума за Испания. Тука в БГ забрави. Или хубаво, или нищо.
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 17:20:45
[news24.bg]
ето инфо за колите
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 17:48:48
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------

> Вчера по новините обявиха, че Мартинса - една от
> големите компании за недвижими имоти, е пред
> фалит. По една случайност и тя имат проект в
> България.
------------------------------------------------------------------------------

да,и от половин година продават на зелено един от ужким най-луксозните и уникални комплекси в софия :]
аз преди време се драх по тези форуми много да се внимава с купуване на имоти в всякакви големи проекти,защото повечето няма да просъществуват.
или ако купуват,за купуват след като проекта е завършен.
честито на закупилите на зелено.тва май ще е първия анжел-граДА НА МЕчТИТЕ.
ще следват още winking smiley
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 17:57:30
Асене я кажи за америката -редят ли се на опашки да си теглят спестяванията
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 18:00:28
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене я кажи за америката -редят ли се на опашки да си теглят спестяванията

Брей, как му го затапи smiling smiley
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 18:30:12
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> > ето инфо за колите

България заема второ място в Европа след Литва, където ръстът е 48.9 на сто.

Казах го преди 10 месеца и продължавам да го твърдя - каквото става в прибалтийските държави това следва и при нас. Следете Литва много внимателно. Тя е магическото кълбо което показва какво я чака България. Литва е просто хронологически пред България. Те бяха на първо място 2006 по ръст, 2007 беше България. Сега при тях дойде 40% спад и падането на борда догодина при нас.

Образуването на спекулативни балони е нормален процес от пазарната икономика. Въпреки това при пукането им всички са ужасно изненадани.
na
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 19:23:41
на мене ми се струва още по-тревожен факта, че има такъв голям ръст на закупени нови коли особено ако са на кредит; понеже манталитета на българина е толкова комплексиран, че ако получава 500лв заплата , ще си купи кола поне за 400лв/месечна вноска; та някой ще трабва да плати за всички тези кредити: ипотечни, потребителски и т.н, а ние сме едно такова племе, което много не обича да връща....
аз понеже не съм много добре с математиката, ще може ли някой да ми покаже примерен бюджет на нормално семейство(например счетоводители), което трябва да си купи жилище и кола, сметки за ток, храна, бензин, лични, деца(?) и т.н (на мене просто не ми излиза тази сметка, та ако има някой по- умен да помага)
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 19:28:47
na Написал:
-------------------------------------------------------

> аз понеже не съм много добре с математиката, ще
> може ли някой да ми покаже примерен бюджет на
> нормално семейство(например счетоводители), което
> трябва да си купи жилище и кола, сметки за ток,
> храна, бензин, лични, деца(?) и т.н (на мене
> просто не ми излиза тази сметка, та ако има някой
> по- умен да помага)


В общи линйи, не е нормално когато "затворената" сума надвишава 35-40 процента от доходите на домакинството... (говорим за максимални граници)
na
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 19:37:50
за фиксираните вноски ли говориш? то май при 500евро заплата, вноската по ипотека + вноска за кола+застраховка ще покрият около 80% .....
Re: Малко новини от Испания
15-07-2008 - 19:39:22
А да видите чудо. Вече няколко човека ми се оплкаха от намаляване на заплати. Верно с много малко, но все пак. Направо се шашнах като ми предложиха тази година да предподпишем един договор за консултантски услуги на 5% по-ниска цена от миналогодишната. Лихвите се качили, поръчките спаднали. Както и да е може да е прецедент. Ама я си представете с колко се е вдигнал бензина и храната само. Дори застой в заплащането би бил пагубен за взелите кредит на ръба.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход