Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

каква стана тя

Публикувано от kuku987 
Re: каква стана тя
21-09-2008 - 15:02:05
още не са ли свалили.....
трябва да публикуват извадки от форума във в-к Труд
или да по прочетат нещичко по битивиту smiling smiley
Re: каква стана тя
21-09-2008 - 15:18:54
Стана такава ,че няма сделки и цените са в застой и ориентирани леко надолуsmiling smiley
Re: каква стана тя
21-09-2008 - 15:58:53
Това видяхте ли го:

Икономисти поискаха промяна в Закона за валутния борд

Вече почнаха да подготвя терена smiling smiley

Re: каква стана тя
21-09-2008 - 16:12:43
madcat Написал:
-------------------------------------------------------
> Това видяхте ли го:
>
> Икономисти поискаха промяна в Закона за валутния
> борд
>
> Вече почнаха да подготвя терена
>
>


А дали пак 1$ ще го разменяме срещу 3000лева?
А дали ако ги приклещат тази зима в парламента няма да се случи това, което трябваше да стане 89?
Не е ли време да ни окупира ЕС и да се свърши с мъката?
Re: каква стана тя
21-09-2008 - 18:51:09
Solaroid, това е един от най-евтините начини за реклама в Москва и в случея от снимката Невски Проспект-Санкт Петербург, по този начин съм виждал да се рекламират доста по-реномирани продукти от недвижимостта в България. Въпреки това снимката е оригинална. smiling smiley
Re: каква стана тя
21-09-2008 - 18:52:26
Джулиус писал:
---------------------------------------
Kuku, за 2006 последно бях чел, че глобалния световен продукт е равен на 65 трилиона $!

А равностойността на парите в обръщение (измерена в $) са над 185 трилиона!
--------------------------------------

последното е абсолютна лъжа ако имаш в предвид пейпър мъни, тоест напечатани пари. искаш да кажеш че на жител на планетата има напечатани и в обръщение 30 000 долара. това не е вярно.

постинга ти по-доре е абсолютно подвеждащ. както и извода който натрапваш че едва ли не има повече напечатани пари в обръшение отколкото е стойността на асетите.

всъщност истината е точно обратната: напечатаните пари в обръшение не са много, т. нар виртуални пари (базирани на хартиените пари който са по-скоро обещание за плащане в бъдеще и се влияят от кредитните условия който сега са влошени) са съвсем вруга работа.

та идеята е че сравнително малко на брой пари в обръщение формират голяма капитализация на ассети - акции, имоти и прочее. т.е малък оборот формира голяма капитализация.

преди няколко години 'реалната' стойност на акциите и имотите беше всъшност 40-50 процента от пазарната при тогавашното изобилие на евтин и достъпен кредит.

сега работата е много зле. защото вследстви на горните фактори се заформи балон, кредита се изчерпа и сега пари няма а има милиони къщи на пазара само в УС.

предстои много сериозна корекция на борсите в посока надолу както и на имотите и при тази липса на кредит изобщо не е изключено и акциите и имотите да паднат в пъти отсега нататъка (още веднъж колкото и невероятно да звучи, аз като приказвах от начало какво престои изглеждах като много негативен, всъщност начина по който се развива кризата надминава и най-негативните ми очаквания, аз всъщност пак се оказах оптимист в началните си прогнози, сега ги коригирам надолу, та и тези 300 евро ще ви звучат като оптимистична прогноза след няколко години).

това което някой хора трябва да си набият в главите е че това не е нормална рецесия а рецесия вследствие липсата на кредит.

никой няма да седне да раздава пари по улиците за да увеличи паричната маса в обръшение. УС няма да напечата тези 700 милиарда, ше ги заемат от инвеститори за сметка на увеличение на дълга си.

ассетите - имоти, акции ще претърпят сериозна корекция надолу, т.е там ще има дефлация.

комодитата се влияят от икономиката, има икономика и деманд, цените - нагоре, няма икономика и деманд - цените надолу. цените на златото ясно определят същността на кризата - пари няма.

най-интересното е че останалата част на УС икономиката изглежда сравнително добре, обаче тези кризи на финансовите пазари ще изядат 401 к на доста американци, ще ги принудят да се отърват от инвестииите си в имоти в най-неподходящото време, освен това силно ше намалята покупателната им способност (ще се сетят бейби буумърите че трябва да се спестява за пенсия а не да се успокояват че къщата им 'струва' неща на хартия и че пенсионирането им е сигурно. кой ще ги купува тези къщи (на цени 2 пъти по-ниски от Бг цените) с какви пари и откъде ше дойдат тези пари)?

оше веднъж УС спасява от фалит компаниите и банките обаче инвестирорите пият едан студена вода и се прощават а 80-90 процента от инвестициите си, накиснатите със ипотекита са си изгорели (от никъде взорът надежда не види, последният напън вече е настал)
а парите в обръшение и покупателната способност е отишла на кино.

а за спиралния ефект от свиването на икономикта и изчезването на кредита не ми се и мисли. Айде да свършвам преди да съм си коригирал прогнозата на 200 евро за квадрат топ локейшън.

Джулиус, какво става с дефицита във външната търговия, кой излезе праз - аз или ти?

и какво става с борда, какви са тези опашки пред чейнч бюрата?
Re: каква стана тя
21-09-2008 - 19:08:09
като става дума за негативизма - аз не съм негативист а по-скоро оптимистичен реалист.

освен това не се радвам или злобея от това което става или от това че съм се оказал прав в абсолютно всички аспекти на прогнозите си.

представям си какво злорадо кикотене и оплюване щеше да се излее от опонентите ми ако те се бяха оказали прави на края.

в крайна сметка постингите ми си бяха едно предупреждение. писах ги с години с очакване че някой ще вдене, който попил и си взел пука - good for you.

не може да гледаш филма супермен или спайдърмен и да се метнеш от покрива на небостъргач в очакване да се приземиш невредим.
Re: каква стана тя
21-09-2008 - 19:08:21
А я вижте немската лелка как стегнато му се кара на Буш, че е мърляч ама си е права лелката само че не знае че тия виртуалните 700 -800 милиарда дето ще ги налеят във закъсалите банки и фондове ще помогнат да се поизправят да станат годни за продаване и да бъдат продадени под масата след 2 години - пито, платено, да му мисли американския данъкоплатец и братовчет му от Чирпан.

А.Меркель обвинила власти США в безответственности

Позволив крупнейшим банкам и финансовым институтам работать без достаточного контроля со стороны государства, США поступили безответственно по отношению ко всем мировым рынкам. Такое заявление сделала канцлер Германии Ангела Меркель, выступая сегодня на встрече консервативных лидеров в Линце.

"Представители реального производства знают, какие требования предъявляются к их продукции и каким стандартам необходимо соответствовать. На финансовых рынках тоже необходимо иметь представление о предлагаемых продуктах. Иначе дела пойдут также, как в том случае, за который мы сейчас все платим", - сказала канцлер, передает Associated Press.

Чуть ранее в интервью немецким СМИ А.Меркель заявила, что солидарна с теми людьми, которые задаются сейчас вопросом: "является ли мировая экономика честной"?



Re: каква стана тя
21-09-2008 - 19:13:36
честност в джунглата уважаема г-жа Меркел няма.
Re: каква стана тя
21-09-2008 - 19:27:03
Преди малко се хванах на бас в инвестора за $11000. По-точно казаха че ще ги дадат, ако някой докаже. Аз казах, че мога, обаче те не ми викат: "Айде докажи и ги имаш", а ме пратиха в 5-ти клас. smiling smiley

ЦЪК
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход