Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обяснете моля

Публикувано от dival 
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
10-05-2008 - 22:18:35
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> acen1975 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > моето мнение,ако сте в бг и имате
> 5000лева-давате
> > част от тях за курс по английски език и след
> като
> > го понаучите-останалите пари за билет
> уануей-я
> > сащ,я канада,я австралия,я англия.
> >
>
>
> Препоръчително е да се изберат преподаватели от
> цитираните държави, за да нЕма празно!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

горещо препоръчвам деймс клавел-по лека литература-цар плъх и вихрушка.по тежка-шогун,тайпен,гайджин и най вече-дъ бест ъф дъ бест-ноубъл хаус(търговска къща)
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
11-05-2008 - 00:20:56
Е ако ще трием компроматите и аз мога



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-11 02:25 от quincunx.
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
11-05-2008 - 02:05:10
Успях да изляза навреме от петрола, но влязох директно в едно друго блато. Корелацията която споменаваш ми изигра лош номер.

Имам едно обяснение - нещо трябва да изпусне въздух и това ще е еврото. Тогава петрола ще пада в долари а ще се вдига в евра.

Голямото шоу предстои. До края на Септември ще има корекция. Всички спекулатори ще търсят да закриват позиции, а рафинериите няма да искат да купуват защото хората няма да карат заради скъпия бензин.

Всичко се връзва ако си скептичен спрямо Европа. Мисля че Щатските активи са силно подценени. Парите от обръщането на кери трейда ще се засилят към евтини американски акции и недвижимости.

Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
11-05-2008 - 02:53:37
изтрих предния си постинг.
еврото лично му давам да стане към 1,40-1,45 до изборите,но след изборите ще падне още по здраво-до края на 2009 като нищо ще е към 1,10.
паунда също ми е много интересен.вече се пообезцени,ама и там може да има по голям срив и от еврото.
много народ изгърмя с петрол/долар и очакваното поскъпване на америк. акции в следствие на скока на долара в последните дни.а за златото преди месец-още ближат рани и ще ближат още дълго време....
според мен ще се правят яки кинти покрай изборите-не само долара,екън мобил и халибъртън им предвещавам поне спад с 30%.
да не говориме и за допълнителния гръб на долара с падането на петрола,в следствие на излизането на буш от властта.

акциите на щатската борса-нещо не ги виждам до началото на 2009 как ще се качват.
слушах интервю шефа на мерил-стиснали са здраво кеш и чакат-всички са така.
преди изборите лошите новини ще доста повече от добрите-в рецесия сме-тая хитрина на буш да пусне 1% от гдп като такс бек нема да помогне много за поддръжката на гроуфа.ще е отрицателен,както и да го тъкмят.
отдавна сме в рецесия според мен-още от миналата година,когато не се говореше за тва.

виж,кредит кризата може да се пооправи,което да помогне за скок на акциите във финансовия сектор,но се съмнявам,че те ще поведат и останалите акции в бул маркет.

аз съм противник на всеобщото мнение за шорт евро акции,лонг американски.
смятам,че кери трейда с европа е пред своя край-пример за това е скъсването на корелацията долар-нефт,но както виждаш,тези пари не влезнаха в щатската борса.
стоят кеш за сега.
според мен европата допълнително ще закъса от изнасяне на ресурс от там,но този ресурс не го виждам да влезе долгосрочно в амер. акции.
по скоро ще стои кеш в долари и ще бъде използвам за моментно спекулиране,отколкото дългосрочно.
а дали ще е в къмодитис или акции-ще видиме.но в крайност няма да доведе до бул маркет,а по скоро ще има ъпс анд даунс.

за тва и смятам,че валутната търговия е най сигурния начин да се хване изнасянето на пари от европа и англия.


покрай изборите ще имам нужда от твойта помощ-ще ти казвам кво мисля,че ще стане,а ти ще ми избираш оптималния инструмент за максимално кеширане.
имам общи разбирания за трейдинг,но съм сигурен,че ти си доста по запознат и с експириънс.
ще се радвам ако ми помогнеш.
аре късмет
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
11-05-2008 - 03:30:42
Няма проблем, ще се радвам ако можем да помогнем на някой или на себе си.
Вече имам няколко идеи.
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
11-05-2008 - 04:44:07
шогун е голяма работа.
и книгата и филма. Цар плъх също.

2/3 от българите живеят в мизерия и едва свързват двата края. т.е всичките тука дето си чешат езиците с това колко забогатял българина (щото след изчезването на чужденците друго оправдание за цените в Бг няма) се оказва че всъщност сънуват розови слонове. Или най-октровено лъжат. Като Продавача и другите изи гоинг брокери дето всичко им е ОК и продават по 2 апартаманта на ден... на сън...

иначе картинката е потресаваща - латиноамерканска престъпност, корупция и разпределение на богатствата. С етикета 'европа'.

А в самата европа кризата тепърва предстои. Тази на пазара на НИ всъщност започна със спадове навсякъде (освен България, там естествено нищо не пада), сега предстои задълбочаването. естествено че еврото е надценено. донякъде благодарене и на това че ЕЦБ не намалиха лихвения процент. Което пък ще убие икономиката.
Интересно е защо в Бг се притесняват от хиперинфлация, не съм чул че еврото ще се хиперинфлира. Да не намекват за лева? Те на са ли чули че лева е защитен със закон и политическо решение и няма падане, само нагоре?
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
11-05-2008 - 05:02:27
автоматчик, съгласен съм с идеите ти в какво има смисъл да се инвестира.

Всъщност най-важното за човека е здравето, семейството и образованието. всичко друго идва после. Тъй че има смисъл да се инвестира в тези неща първо.

в момента в световен мащаб има голяма липса на специалисти. Това ще стане много сериозен и критичен проблем в близкото бъдеше с пенсионирането на бейбибумърите в европа и америка. Хора с идеи, образование, опит ще се търсят под дърво и камък.
само тези който предлагат най-добрите условия не само като заплащане но и като перспективи за реализация, гъвкава работна среда могат да разчитат да привлекат и запазят кадърните хора.

В момента в Бг приказват за глад на специалисти. Вие само гледайте какво предстои занапред. След няколко години и по две панелки и къщи в Бояна да им давате няма да намерите кадърни хора да дойдат в Бг. виж некадърници и привилигеровани деца на този и онзи както и такива от малцинствата ще има на корем. Дано да ви свършат работата.

Познавам лично в Бг хора който са били министри както и няколко много богати българи, милионери от порядъка на поне няколко десетки милиона. Няма нито един кадърен да си е направил парите от предприемчивост.
В такава среда толкова.
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
11-05-2008 - 05:06:10
тъй че парцалев тези 5 хилки ги инвестирай в себе си, определено имаш нужда.

ще ти донесат най-голям ритърн.
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
11-05-2008 - 06:27:59
Проблема е че много млади хора напускат страната ! Както добри специалисти така и не толкова квалифицирани и за съжаление все по малко от тях имат намерение да се завърнат обратно......Тази негативна тенденция ме кара да мисля че в едно не толкова далечно бъдеще малщинствата ще бъдат преобладаващата част от населението в БЪЛГАРИЯ.....ТА питам аз кои ще плаща стотици хиляди евра за да има панелка до факултета .......Или прекрасна малка триетажна къщичка в близост до щиганската махала или някои друг етнически не чист РАИОН........ ?????? !!!!! confused smiley confused smiley confused smiley
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
11-05-2008 - 06:33:45
...освен това кой ще остане да работи тук? абитуриентите могат да влезнат по лесно в холандски или немски университет, отколкото в СУ. и като завършат на запад, за какво да се върнат? за да се мъчат с 1500-2000лв заплата да изплащат 1500евро на кв. метър? по-добър стандарт ще получат навън.
без хора икономиката е за никъде; без икономика, недвижимите имоти са евтини. moody smiley: confused smiley :!: :!: moody smiley:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход