Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обяснете моля

Публикувано от dival 
Re: Обяснете моля
20-05-2008 - 21:37:54
Дивал,ще ти дам няколко примера:
земята в сащ е по евтина от българската.да си чул някой американец да инвестира в купуването на земя с цел пропродаването й по късно,защото земята не се произвежда?
не си чул,няма и да чуеш.има хора с много пари,които в момента не знаят къде да ги инвестират и ги държат кеш.но никой американски инвеститор с много пари не е тръгнал да се предпазва от кризата с покупка на селскостопанска земя.
тва е безмислица,характерна за манталитета на българина,наследен от време оно.

друг е въпроса,ако има спекула в земята и тогава да влезнеш за определено време и да я препродадеш по късно с печалба.тва време в бг свърши!беше за няколко години-който намазал-намазал.до тук.

ако ще ставате спекуланти,трябва да влизате в нещо,когато то е подценено и да излизате,когато е надценено.тва са правилата на спекулата.

ако сега влезнеш в земя,няма да си спекулант,а ще си от балъците,които помагат на спекулантите да се измъкнат на високи нива.

друг пример:

спомяш ли си кво стана със земята по времето на предишната криза?ами тя така се срина,че имаше земя по 20 лева на декър(2 стотинки на квадрат) и пак никой не искаше да я купи.
да не говориме за жилища и къщи.припомни си кво беше.имах приятел,който 2 години се опитваше да продаде апартамент в центъра на пловдив за 8 хиляди марки и НЕ МОЖА!не можа за 2 години.

когато се обезмислят пазарните норми-цена няма.всички предлагат ,никой не търси.

проблема при обикновенния човек,който не се е занимавал със спекула е това,че се усеща,че е загубил от неинвестиране ,когато е трябвало и почва да го е яд и влиза на нива,когато истинските спекуланти излизат.
тва е характерен нрав на човека(не само българина) и за тва непрофесионалистите,винаги накрая губят.

стискай си кинтите кеш-като излезне далавета-кеш е най-ликвиден и можеш да намажеш.далавера ще има колко си искаш в бг в близките години.обещавам ти.

ако си затвориш парите в земя,не само ще загубиш от падането й,но и при наличие на далавера,няма да можеш да се възползваш,защото земята е ниско ликвидна-не можеш да я продадеш веднага.
стига сте се притеснявали,че имате пари и инфлацията ви ги изяжда.така е при криза.

не бъркайте тази инфлация с предишната през1997.тогава нямаше реална инфлация,както всички си мислите.имаше даже дефлация(понижаване на цените).

просто инфлацията беше породена от девалвацията на лева и беше в левов номинал.но реално във валута нямаше инфлация,а даже беше и обратното.

за това някой от вас си мислят,че могат да се спасят,както преди-да речем във валута.

сега не е така!сега има реална световна инфлация и няма нищо общо с девалвация на дадена валута.
сега наистина е проблем.и бягане няма.
Re: Обяснете моля
20-05-2008 - 21:39:02
това че не се произвежда зема е голяма заблуда. Има 10 заблуди който реал естейт агентите и брокерите ползват за да направят продажбата, това е една от тези заблуди. Друга е че цените никога не падали....

потърси из гугъла, ще намериш и 10 други контра истини за НИ като например:
И купувачите на зема не се произвеждат.


Re: Обяснете моля
20-05-2008 - 22:00:44
Прав си,дори ще ти кажа ..но ти знаеш това -лев напрактика не съществува
за земята не ме разбрахте момчета ....
значи,това което аз знам е че има субсидии на декар обработваема земя и тези субсидии отиват в джоба на този които я работи-в общия случаи арендатор
Рентите сега са 25-40 лв на декар-арендатора взема около 14 лв субсидии,а държавната земя за обработка стартира на търгове от 9 лв и стига до около 50 лв на декар
значи играя търг-вземам държавна на средна цена 35лв например и си я работя-супер ...само че препаратите които използвам имат влияние върху почвата поне 5 години ..а държавната земя се разиграва за една стопанска година
другия вариянт е договор със собственици за 5 год например и плаща рента арендатора само че прибира онези 14 лв субсидия от европа+16лв от него и хоп станала 30лв рента...и понеже имат някакви допълнителни неща за количества -не съм запознат точно...арендаторите събират земя и плащат по високиренти
за другата стопанска година започнаха да сключват договори за 35 лв рента -твърдо ,това означава че рентата ще отиде на нива -40 45 лв
е при сто декара са 4500лв -годишно-при вложени например 50 000лв
в момента които искаш да си върнеш парите отивашпри арендатора и тои ти я купува...поне не съм видял да отказват
А колкото до кеша маи си прав че ако останеш на такава позиция няма да спечелиш но със сигурност ще загубиш по малко
Re: Обяснете моля
20-05-2008 - 22:39:03
dival, Нещата не са толкова прости. Не случано селското стопанство е лидер по фалити. 30% от всички фалити. За съжаление аз съм запознат по точно, 10 години съм блъскал с това земеделие, направо ми се повръща. Прекупвачи и доставчици те хващат на "куркапан". И навсякъде в администрацията турци....
Re: Обяснете моля
20-05-2008 - 23:19:50
Едва ли турците са най-големия проблем автоматчик. Въпреки, че не съм възпитаван в любов към тях, леля ми навремето беше по разпределение учителка в едно турско село и съм останал с добри спомени от гостуването си. По вероятно проблема е че са турци-неграмотници, да не използвам по груб израз - но сигурно не е много по-различно от там където са българи-неграмотници... А неграмотниците като цяло могат да ни докарат и по-големи проблеми
Re: Обяснете моля
20-05-2008 - 23:52:15
Дивал в кой край на БГ дават ренти от по 45-50лв? За нашия край това е много добра сума . В селото на родителите ми читави арендатори липсват. Има един двама с няколко изтормозени трактора, но от доста време хората не са видели никаква рента, като оправданието на арендатора е че няма реколта и хората си псуват и всеки си заминава кой от къде е дошъл (понеже вече са граждани), а да се занимава със съдилища за некви 100-200лв на никой не му се ще.
Re: Обяснете моля
21-05-2008 - 00:39:56
Извинявайте, ама наистина ли Калоянчев е в небитието? Аз не съм разбрал!
Re: Обяснете моля
21-05-2008 - 00:42:49

Quote

Яворе,май в момента златото е алтернатива.краткосрочно. но ако приближи или пробие 1000$,по добре кеширай,защото вероятността да скочи силно нагоре,не си заслужава риска.

Асене,в момента няма нищо дългосрочно и сам постоянно на тръни,особено когато започва да се качва с много,което ще рече ,че и сте дойде момента да пада с много -повече,но кога ще е момента да се излиза е рано да се прогнозира,особено в такива ситоации.Когато не съм сигурен влизам на части или излизам пак така с по 30-50%
добре,че си затворих позициите преди да си легна,иначе сега щеше да ми се реве.загубих малко.

Оооо ,браво,моите поздравления,че си загубил малко.Костолянус пишеше,че за да спечелиш,трябва да се научиш да губиш.

Quote

в средно бъдеще има големи опасности за долара и се отказвам от него.

Асене,ти го следиш $ и това ,че в момента неможеш да му определиш посоката не означава,че нещата скоро няма да се обърнат.Просто споделям кво мисля.
чесно казано почвам да се притеснявам.все пак ако тва стане-канадския долар ще е перфектен вариант за извличане на полза от апокалиптичен развой.

Може и да си прав,но аз отново бих предпочел класиката CHF,както и преди сам споменавал.

Dival,това ли имаше на предвит.
"Купувайте земя момчета, вече не я произвеждат."
Марк Твен

Четох прогнози,че през следващите години се очаква да се вдигат цените на хранителните продукти,което може да вдигне и цената на земята,но вероятноста Kuku да излезне прав е също толкова голяма.

Също така,мненията на Автоматчик и Goro не са за подценяване.
Re: Обяснете моля
21-05-2008 - 00:50:48
Да Partzalev ,за съжаление. :cry:
Re: Обяснете моля
21-05-2008 - 01:07:26
Бог да го прости! Преди 3 дни с него на лични започнахме нова тема! Много съм натъжен!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход