Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обяснете моля

Публикувано от dival 
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
17-05-2008 - 09:31:54
Край на надеждите ми, че все пак ще вденеш :loveu:

Да те светна първо, че не съм работил на държавна работа досега, не съм висял на гърба на държавата, такава ми е работата. Доходи имам и личния живот не си го оплаквам. Ако не си разбрала все още какво е държавата, ще ти обясня. Бавно. smiling smiley

Държавата не е твоята работа, твоята къща, твоите деца и твоите родители. Тия неща може да ги имаш и на Антарктида или на някой остров и пак да нямаш държава.

Държавата, това сме всички ние, които живеем на тази територия и се самоуправляваме като общество, благоустрояваме градовете и селата, създаваме пътища, здравеопазване, образование, качествени закони и много други неща, които правят държавата това, което е. Както и най-важното, грижим се за старите хора, за децата, за природата и за животните. Това е белегът за цивилизовано общество. Ти и аз можем прекрасно да сме си "уредили" живота, но ако край теб тъне в смрад от боклуци, разбити пътища, болни и нещастни хора и едновременно самодоволни политици и други "играчи", това не е цивилизована държава, а латиноамериканоафриканска латифундия.

Ти самата си го казваш, "да уредя собствения си живот". Разликата обаче е, че уредбата на твоя живот и другите като теб в България е винаги за сметка на много други хора и на самата държава като материално и духовно състояние. Тук образованите, мислещите, учтивите са били винаги смятани за неудачници и балами за сметка на тарикатите, мутрите и други гласовити екземпляри, докопали се до власт и пари, които нямат акъл да ги употребят за нещо друго освен тухли, вар, яхти, лимузини и молове.

И последно, в какво си готова да ме подкрепиш викаш? В уреждането на собствения ти живот? Хайде няма нужда, уреждай си го сама, надувай балончето.... щом ти се удава! ! smoking smiley
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
17-05-2008 - 09:44:59
null

Ето какво се случва междувременно, докато си уреждаш собствения живот и ми ръсиш оптимистични лозунги и клишета.
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
17-05-2008 - 13:27:08
avatar
Combat Написал:
-------------------------------------------------------

> Държавата не е твоята работа, твоята къща, твоите
> деца и твоите родители. Тия неща може да ги имаш и
> на Антарктида или на някой остров и пак да нямаш
> държава.
>
> Държавата, това сме всички ние, които живеем на
> тази територия и се самоуправляваме като общество,
> благоустрояваме градовете и селата, създаваме
> пътища, здравеопазване, образование, качествени
> закони и много други неща, които правят държавата
> това, което е. Както и най-важното, грижим се за
> старите хора, за децата, за природата и за
> животните. Това е белегът за цивилизовано
> общество. Ти и аз можем прекрасно да сме си
> "уредили" живота, но ако край теб тъне в смрад от
> боклуци, разбити пътища, болни и нещастни хора и
> едновременно самодоволни политици и други
> "играчи", това не е цивилизована държава, а
> латиноамериканоафриканска латифундия.
>
> Ти самата си го казваш, "да уредя собствения си
> живот". Разликата обаче е, че уредбата на твоя
> живот и другите като теб в България е винаги за
> сметка на много други хора и на самата държава
> като материално и духовно състояние. Тук
> образованите, мислещите, учтивите са били винаги
> смятани за неудачници и балами за сметка на
> тарикатите, мутрите и други гласовити екземпляри,
> докопали се до власт и пари, които нямат акъл да
> ги употребят за нещо друго освен тухли, вар, яхти,
> лимузини и молове.
>
> И последно, в какво си готова да ме подкрепиш
> викаш? В уреждането на собствения ти живот? Хайде
> няма нужда, уреждай си го сама, надувай
> балончето.... щом ти се удава! !

Ако поне си правеше труда да четеш това,което пишеш......но явно ти е трудно.
Що за тъпотия е да решиш,че уреждайки собствения си живот,ще бъде за сметка на другите? Ти така ли правиш?
Или живееш сред мръсотията,за да не попречиш на някого ако изчистиш,ако засадиш едно дърво?
Или по-важно е да рИвем,не да си мръднем пръста?
И последно- пак ще ти кажа в какво бих те подкрепила- в инициатива да се промени избирателния закон,за да избираме мажоритарно. В акция за почистване,за засаждане,за помощи за нуждаещи се..........за всичко това,което ще подобри и моя начин на живот. Толкова е просто,но трябва да си мръднеш пръста,а къде по-лесно е да държиш речи против тоя и оня,за да оправдаеш бездействието си.



Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
17-05-2008 - 21:55:05
Quote


В акция за почистване,за засаждане,за помощи за нуждаещи се..........за всичко това,което ще подобри и моя начин на живот. Толкова е просто,но трябва да си мръднеш пръста,а къде по-лесно е да държиш речи против тоя и оня,за да оправдаеш бездействието си.

Хората за тия неща май плащат данъци. Или не? Някой знае ли за какво плаща данъци?? Аз заплатата, с която си плащам данъка смет, пътния данък и така нататък да не би без да си мърдам да я изкарвам???
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
18-05-2008 - 09:26:53
5000лева и какво да правим при криза?
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
18-05-2008 - 18:28:38


Quote

5000лева и какво да правим при криза?
За 5к лева бих си напълнил мазенцето с манджица. Поне нема да я карам на половин хляб на ден за четирима души. Добре че баба ми гледаше прасета на село по онова време
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
18-05-2008 - 19:12:33
/5000лева и какво да правим при криза?/-Обърни ги в рубли.

Сергей Димитриевич Станишев


Роден е на 5 май 1966 г. в град Херсон, тогава в рамките на Украинската ССР.

1989 - Завършва с отличие Историческия факултет на Московския държавен университет.

1994 - защитава докторат по история на тема “Система за издигане на висшите държавни сановници в Русия и нейната трансформация през втората половина на ХІХ век”.

1998 - специализация по политически науки, Московска школа за политически изследвания.

1999 - 2000 - специализира международни отношения в Лондонската школа за икономика и политически науки.

1994 - 1995 - работи като журналист на свободна практика.


От 1995 г. започва работа във Висшия съвет на Българската социалистическа партия като главен експерт в отдел “Външна политика и международна дейност”. На следващата година е назначен за ръководител на същия отдел.

Новоизбраният председател на БСП Георги Първанов го привлича в активната политика, а по-късно го посочва за свой приемник.

Май 2000 - на първото заседание на 44-ия конгрес на БСП е избран за член на ВС на БСП и на Изпълнителното бюро на ВПС като секретар по международните въпроси.

Юни 2001 - избран е за депутат в 39-ото народно събрание от избирателен район Русе, с листата на Коалиция за България (основен участник, в която е БСП). Член на Kомисията по външна политика, отбрана и сигурност, от 20 юли 2001 г. Член на Комисията по европейска интеграция, 20 юли 2001 - 24 януари 2002. Председател на Парламентарната група на Коалиция за България, от 22 декември 2001 г.

15 декември 2001 - на второто заседание на 44-ия конгрес па БСП е избран за председател на Висшия съвет на БСП. (През декември същата година е избран от ПГ на Коалиция за България за неин председател.)

През юни 2002 г. 45-ият конгрес на БСП го преизбира като председател на партията.

От 2002 г. Сергей Станишев е постоянен член на Президиума на Партията на европейските социалисти. По време на председателството на Станишев през октомври 2003 г. БСП става пълноправен член на Социалистическия интернационал, а от май 2005 г. - на Партията на европейските социалисти.

2005 - в парламентарните избори е водач на листа на 2 многомандатен избирателен район – Бургас и на 25 избирателен район - София. Става депутат от Бургас. До 16 август 2005 г. е председател на Парламентарната група на Коалиция за България. (На този ден е избран от българския парламент за министър-председател.)

Август 2005 - след продължителни преговори оглавява коалиционното правителство на БСП (Коалиция за България), НДСВ и ДПС.



Автор на повече от 50 публикации по външнополитически теми в български и чуждестранни периодични издания.

Владее свободно английски и руски, ползва френски.

Re: Обяснете моля
18-05-2008 - 22:03:50
Личи си кой има докторат на тема "Система за издигане на висшите държавни сановници" :}
Re: Обяснете моля
18-05-2008 - 23:11:00
малко тъжни новини-стандърт анд пуър дадоха таргет на петрола на 141$.
по този начин дават гръб на спекулантите и потвърждават психологичната нагласа за съпорт на моментните нива.
кво значи това?значи да почнете сериозно да се замисляте над всеки похарчен лев и да уважавате парите.
не говоря само за българия,ами и същото се отнася и за нас-емигрантите.
ако продължава да има подкрепа на тези нива петрола,ще доведе до галопираща инфлация,която е най големия бич за всяка една икономика.
колкото и да не ми се иска за съм месинджъра-тва е истината.чакат ни тежки времена всички.
Re: Обяснете моля
18-05-2008 - 23:23:10
Асене, от доста време те няма и си помислих, че изписаната на последък злоба те е демотивирала. Разумно ли е според теб да стискаме левчетата в буркана при галопиращата инфлация. Тук беше дадена идея за земеделска земя, ти какво мислиш имайки на предвид поскъпването на всички земеделски продукти. Дори и печалбата да е пренебрежимо малка, е ли зем.земята подходящя за запазване на стойност?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход