Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обяснете моля

Публикувано от dival 
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
13-05-2008 - 16:12:51
камелия

необходимо ли е да се държиш като ощипана девица? И да разпознаваш себе си във всяко мнение, което не ти изнася?

Какво, ще отречеш, че с тази чалгизация и профанизация на младото поколение вървим на прав път? Огледай се около себе си, цигания навсякъде, включително и в отношенията между хората. Една магистрала нямаме построена, иначе по пътищата колкото искаш поршета и ферарита. Всеки ден военна хроника. Затриваме си природата, нещо, което турците не успяха за 500 години, ние ще наваксаме. Нито инфраструктура строим, нито производство създаваме. Пари се наливат само в тухли, бетон, скъпи коли, кичозни палати и швейцарски и офшорни банкови сметки.

Пиша така, защото не мога да се примиря с това, което става. Ти като искаш си работи, гледай си децата и Мюзик айдъл + някой латино сериал. Бъди си част от масовката. Кой ти пречи?

За разлика от теб не искам да чета след 20 години в учебниците по история как сме поставили рекорд по национални катастрофи за един век! И как сме станали първата държава, изхвърлена от ЕС.
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
13-05-2008 - 16:14:59
Малко информация за всезнайковците емигранти, които знаят точно какво става в България, но пропуснаха да регистрират алчността и овчата психика на "умния и развит" американски народ, които го доведоха до кризата и загубването на пържия, втория и т.н. дом!

Отправихме поглед към Източна Европа, защото конкурентите ни вече присъстваха там. С една дума изоставахме, признава една от причините да изгради своя производствена база в Русе вицепрезидентът на френската компания Montupet Дидие Крозе. Преди време автомобилни производители в Германия, Франция и САЩ преместваха фабриките си в малки населени места заради по-ниските разходи. След това схемата се трансформира в изграждане на производствени мощности в Азия. От няколко години интересът към Източна Европа постоянно расте. По време на комунистическия режим в България десетки машиностроителни предприятия произвеждаха детайли за Лада и Москвич. Пазарът по линия на СИВ се изгуби след 1990. Оставени без договори и със стари технологии, предприятията бяха на ръба на оцеляването. Основната им ниша станаха резервните части. Напоследък българските заводи все по-често се посещават от световни фирми - както за сглобяване на автомобили, така и за авточасти. И постепенно оживяха. Днес в сектора работят 10 хил. души. (В туризма са 300 хил., в строителството - 183 хил., в шивашката индустрия - 194 хил.).

Производството на авточасти е подходящо за страна като България, защото е изгодно да си "малък". Montupet избра Русе за проект на стойност над 70 млн. лв. В средата на март заработи заводът за автомобилно електрооборудване на японската Язаки в Ямбол. Белгийската ЕПИК има над 3000 служители в Ботевград, а в сгушеното селце Трудовец водещият германски производител на системи за вътрешното оборудване на автомобили Грамер генерира над 30 млн. лева приходи годишно.

НА ГЛОБАЛНАТА КАРТА
Потенциалът на българските производители на авточасти бе забелязан още през 2004 в проучване на Ърнст и Янг сред немски компании. Консултантската агенция нареди България на 15-о място в света (изпреварваме Япония, Тайланд и Русия). Изследването сочи, че 16% от автокорпорациите планират да изнесат производството си в Източна Европа или в Китай, а малко под 40% вече имат заводи там.

Въпреки че фаворитите досега бяха Полша, Унгария, Чехия и дори Румъния, ниските разходи за производство, които предлага България, натежават в решенията на автокорпорациите. Неслучайно почти всички анкетирани (97%) са посочили, че заплатите и себестойността на продукцията в региона са важни за техния избор. Други фактори са квалификацията, приспособимостта и мотивацията на работната ръка. И Китай, и Източна Европа получават високи оценки според западноевропейските доставчици на авточасти.
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
13-05-2008 - 16:37:38
avatar
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Да не пропуснеми това - в. "Ромъния либера":
> Инвеститорите бягат от българската мафия и се
> местят у нас...
И защо да не го изпуснем? Щото тяхната преса пише свободно,без диктовка и всичко де е казала,е вярно?


камелче
13-05-2008 - 16:43:47
камелия, БКП и комсомолците не са България.

аз пък мразя тарикатите.
също и простаците дето позволяват да ги яздят и доят.
щото като няма балама няма и тарикат.

Я ела да се правиш в УС или където и да е по нормалния свят на тарикат да те видя къде ще стигнеш. Тарикатите паразитстват в България за сметка на нормалните хорица който са смачкани от държавата. Ако държавата беше нормална нямаше всеки тарикат да си разиграва безнаказано коня както си иска а щеше да търка наровете в затвора.

Да приказваш за развитие в България дето нищо не се прави а само се лапа за сметка на разпродажбата на активи и тегленото на кредити както и на откровеното изнудване на емигрантите който са принудени да пращат пари на мизерстващите си роднини че да не умрат от глад.

Като сте толкова богати я да прекратя аз редовните траншове за Бг и да поискам в замяна 'богатите' ми роднини и родители да пратят някой лев на бедния мизерстващ разносвач на пици...



:loveu:
Re: камелче
13-05-2008 - 17:52:08
avatar
compass Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия, БКП и комсомолците не са България.

Разбира се,че не са! Нито аз,нито болшинството от хората тук, не са нито едното,нито другото. Радвам се,че си го разбрал!

> аз пък мразя тарикатите.
> също и простаците дето позволяват да ги яздят и
> доят.
> щото като няма балама няма и тарикат.

> Я ела да се правиш в УС или където и да е по
> нормалния свят на тарикат да те видя къде ще
> стигнеш. Тарикатите паразитстват в България за
> сметка на нормалните хорица който са смачкани от
> държавата. Ако държавата беше нормална нямаше
> всеки тарикат да си разиграва безнаказано коня
> както си иска а щеше да търка наровете в затвора.

Здрасти! Сега остава да схванеш,че няма как държавата да е нормална,след като е само на 19г. Да ти напомня ли,че срутихме всичко и почнахме от начало? Що не се позаровиш в историята на прехвалените щати,че да видиш како е било положението по същото време,че и много повече? Да ти е известно кога са създадени,кога успяха да вкарат Ал Капоне "да търка наровете"?

> Да приказваш за развитие в България дето нищо не
> се прави а само се лапа за сметка на разпродажбата
> на активи и тегленото на кредити както и на
> откровеното изнудване на емигрантите който са
> принудени да пращат пари на мизерстващите си
> роднини че да не умрат от глад.

Я спри малко и помисли! Ако хората теглят кредити,ти ли им ги плащаш,или работят? В банката извлечение от твоите доходи ли представяш,за да им ги отпуснат?
И стига рИва. Като не искаш,не пращай на близките си- Ако някой те изнудва,то това са те. Или ще ми кажеш,че 7 милиона са ти братовчеди........


> Като сте толкова богати я да прекратя аз редовните
> траншове за Бг и да поискам в замяна 'богатите' ми
> роднини и родители да пратят някой лев на бедния
> мизерстващ разносвач на пици...

Искай от роднините си каквото решиш. Аз от никого не искам,а помагам и на майка ми,защото пенсията й е малка,и на сина ми,който учи и работи.
И 5/6 от хората тук са така.
На такива като теб,всичко им пречи- и държавата,и роднините и всичко дет' се сетиш.........:g:


Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
13-05-2008 - 21:26:53
това с пращането на пари е много тъпо наистина
имаш работа навън-добре..имашжелание да пращаш пак добре
нямаш желание-твоя си работа не виждам смисъл някои тук да се изтъква дали издържа някои друг...има хора в бг които изкарват мн мн мн пове4е от хората навън ..пак помагат на родителиплащат сметки и тн ама не го крещят наляво и надясно...аз имам познат в америка които отдавна е там...няма семеиство и деца има си единствено работата "марковите дрехи" модерните игра4ки и 4аст от нощния живот на голямата ябълка...какво оба4е беше у4удването му като разбра 4е през последните 3-4 години имам зна4ително по висок доход от неговия
тук разбира се няма да кажа конкретни цифри или професии но повярваите има много от тези които са навън които ме4таят за живота на тези които са тук
да знам за мизерията тук,ку4етата и циганските квартали но има места където може да се живее добре и то представете си в бг...а да този мои приятел и не само тои а и др които са в англия например са ми казвали 4е там нямат коли а ползват метротопредимно а биха искали да имат ..за да отидат някъде през по4ивните дни...ама не....наи мн някои рента кар....еее в бг аз нямам познат които да няма кола а някои дори пове4е от една и то на цени над 30к долара по днешен курс
така 4е кои кого и колко издържа просто не говорете
Re: камелче
14-05-2008 - 01:57:48
compass Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия, БКП и комсомолците не са България.
>
> аз пък мразя тарикатите.
> също и простаците дето позволяват да ги яздят и
> доят.
> щото като няма балама няма и тарикат.
>
> Я ела да се правиш в УС или където и да е по
> нормалния свят на тарикат да те видя къде ще
> стигнеш. Тарикатите паразитстват в България за
> сметка на нормалните хорица който са смачкани от
> държавата. Ако държавата беше нормална нямаше
> всеки тарикат да си разиграва безнаказано коня
> както си иска а щеше да търка наровете в затвора.
>
>
> Да приказваш за развитие в България дето нищо не
> се прави а само се лапа за сметка на разпродажбата
> на активи и тегленото на кредити както и на
> откровеното изнудване на емигрантите който са
> принудени да пращат пари на мизерстващите си
> роднини че да не умрат от глад.
>
> Като сте толкова богати я да прекратя аз редовните
> траншове за Бг и да поискам в замяна 'богатите' ми
> роднини и родители да пратят някой лев на бедния
> мизерстващ разносвач на пици...
>
>
>
>


Kомпасе,какви са тези рязки завой бе човек eye popping smiley Търся някаква нотка на сърказъм в поста ти,но не намирам.Направо ще ме разплачеш.Ти ли го писа това или някой ти го диктува?Само неразбрах защо пишеш като човек живеещ в чужбина confused smiley
Kara
14-05-2008 - 04:44:17
"kompas" не е"range">compass' sweetheart :loveu:
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
14-05-2008 - 05:07:21
Темата пак се завъртя около Емигрантите срещу Българите ( в БГ).
Но моля забележете: емигрантите са живели и живеят поне в две страни и говорят от собствен опит, а не твърдят фантасмагории от сорта "бензинът в УС е $7-8 за литър" и подобни.
Кола в УС не си купуват някои не защото нямат пари, а по други съображение, ама какво ли да обяснявам.
И пари се пращат не защото роднините ни изнудват, а ни изнудва БГ държавата като не осугурява лечение и храна на родителите ни, които са работили по 30-40 години, а сега буквално мизерстват и капят като мухи!
И ако четем (пишем в) този форум е, защото се интересуваме от БГ, пък вие си въобразявайте, че е заради вас и желанието ни да ви обиждаме. То не е нужно, Доган си е в БГ и достатъчно ви обижда.

Нищо чудно, че Куку само се ядосва.
"...Нервен потребител съм, даже агресивен
харченето на пари за мен е спорт атрактивен
а кой освен глупакът наивен, ограбен, обиден
вижда живота противен
и чака изкривен да свърши деня му почивен
Имаш или нямаш мозък не се продава наливен
не ти харесва тук тогава вземи си ден почивен
Сам решаваш, багажа стягаш и заминаваш
но в случай че оставаш бъди пасивен..."

winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход