Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%

Публикувано от zestate 
Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
10-04-2008 - 16:01:24
1352, аз съм със 6 цифрена годишна заплата и цените в Бг ми се струват ридикюлъз на базата на качество/инфраструктура/доходи на хората.

цените не са такива каквито се искат а такива каквито се дават. Затова е пазар, иначе сделки няма. Аз затова питам с колко са спаднали сделките в Бг през първото тримесечие на тази година.

Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
10-04-2008 - 16:17:22
Ако си в горната част на средната класа или в топ 5 процента по доходи и някой ти каже че не можеш да си позволиш къща от поне 200 квадрата, гараж, нова кола и прочее и че си бил пролетарий, не му вярвай.

Да не говорим за средно жилище по българските стандарти.

Това може и да ти покаже че или те пързалят или че си на грешното място и не е зле да си потърсиш заслуженото място в този живот.

1 милион българи го направиха.
Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
10-04-2008 - 16:35:07
Бе не знам. стандартната заплат в ИТ-то е 2-3000 лв и категорично не стига да се купува на тези цени. Това което знам, че съседът от първия етаж, който има 2 дечица и работи за 400 лева също ще си купи апартамент някой ден, а мнго вероятно е да си купи някой от вашите "луксозни" клозети - не поради друга причина, а защото според мен след години няма да се е замогнал кой знае колко и е нормално да живее в някоя от тия смешни кутийки тип стая с кухненски бокс и спалня. Така че строете, инвестирайте драги аристократи, той чака, Бай Мангау също ...
Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
10-04-2008 - 17:05:17
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> 1352, аз съм със 6 цифрена годишна заплата и
> цените в Бг ми се струват ридикюлъз на базата на
> качество/инфраструктура/доходи на хората.
>
> цените не са такива каквито се искат а такива
> каквито се дават. Затова е пазар, иначе сделки
> няма. Аз затова питам с колко са спаднали сделките
> в Бг през първото тримесечие на тази година.
>
>


Скоро ще разберем спаднали ли са или са се покачили и с колко само релакс winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
10-04-2008 - 17:18:05
Струват ти се така цените, защото харчиш повече от необходимото. За десет години щеше да си милионер, ако не беше харчил като за световно. И сега щеше да можеш да си позволиш да не работиш.
Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
10-04-2008 - 17:45:46
Когато и последния селянин се премести в София,тогава цените ще спрат да растат... :g:
Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
10-04-2008 - 17:52:23
тогава обаче нормалните хора колкото и малко да са останали ще се разкарат. И Бг ще се разпадне.

Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
10-04-2008 - 18:09:10
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> тогава обаче нормалните хора колкото и малко да са
> останали ще се разкарат. И Бг ще се разпадне.
>
>


Да ти припомня ли,че България беше се разпаднала в годините на най-голямото "изнасяне"? А дали са нормални тези,които си плюха на петите,или тези които останаха тук за да я възстановяват.........времето ще покаже.
Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
10-04-2008 - 18:17:44
да, чета напоследъка новото издание на 'Строители на съвременна България' (старото написано от Симеон Радев, препоръчвам го на всеки който се учудва на това дето се случва сега в Бг) в криминалните хроники по вестниците, особено в последните дни. Прочетете книгите на Калчев и Георги Стоев и после приказвайте за Европейска държава и инвестиции. Сигурен съм че Турция има по-нормално управление.
Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
10-04-2008 - 19:51:54
Това за ИТ-то е добре, може би ще остане един от малкото переспективни бизнеси в идните няколко години. Заедно с няколко други, които са лесно износими. Но не и определящ, защото:
1. Хората в този бизнес са малко
2. Все по-вече от тях ще могат да работят дистанционно, т.е. не трябва да са в София или ще пътуват
3. Както greenbul казва и те вече не си го позволяват
За съседа отдолу не се тревожи - децата му ще се оженят някъде.
А за земеделците - с толкова разпокъсани земи и ниски изкупни цени - на никъде. Виж на колко изкупуват меда и млякото. Единствената полза от това е, че можеш да си гарантираш екологични чисти продукти, че то и киселото мляко вече не е кисело.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход