Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%

Публикувано от zestate 
Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
09-04-2008 - 16:38:16
На мен едно нещо при обявите купува от доста време ми прави впечатление

Купувам за реален клиент :} :} :}
Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
09-04-2008 - 17:07:45
Защото на някой му се иска дя си продава кимизарниците не значи ,че цените ще се дигнат с 25%.
Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
09-04-2008 - 17:37:39
Нещъ да злорадствам, ама нещо много птички като Нийл Люис, мениджър в "Пропърти Сикретс" се разпяха, ето още една >>>> Брайън Конийли, управляващ директор на West Incorporated Ltd.: "В България няма опасност от ценови балон"... да бре, верно?!?!

Туй се нарича кризисни връзки с обществеността и не ми пука колко изобретателно лъжат, а че се опитват да ни наиграят жестоко с надценени имоти закупени от техни граждани - чекай малко, бре, българите за такива баламурници ли ни взимат?

Предупреждавайте овреме роднини и хора за които ви пука, че работата е дебела.

Хубавото е, че банките забълбучиха кредитирането и да искат пролетариите не могат да се прецакат с тия прехвалени боклуци. Тоест западните парички си остават тука :] :] :]

Само че се чудя колко ли брокери ще излезнат в нелегалност, че тия на Запад много обичат да завеждат дела eye popping smiley
Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
09-04-2008 - 17:51:29
пропърти сикретс е голям инвеститор в софия, те май инвестират в уинслоу гарденс, в следващия проект до Банкя (не му помня името), както и имат пръст в лагера-тюлип. Гледам им сайта от известно време и не мога да повярвам къде летят в космоса с цените и очакванията. Тия хора инвестират и в Чехия, Словакия, Румъния. В Румъния например предлагат апартаменти в Букурещ за 900 евро (или май паунда беше, все едно). Дали инвестициите им се връщат щом толкова се натягат да инвестират? Откъде толкова богат народ да им купува апартаментите и защо цените в София са по-високи от тези в Чехия. За Чешката икономика можем да говорим много и да я сравняваме с нашата, също така и за инфраструктурата им...
В уинслоу са 440 апартамента, в лагера-тюлип има още 700. Според мен тези мащабни проекти би трябвало да заситят пазара, да видим...
Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
09-04-2008 - 17:57:28
и още нещо. Преди 2-3 месеца четох отново прогноза на Нейл Люис (така ли се пишеше). Според него цените на старите имоти в Букурещ ще спадната с 25 до 40% за следващите 2 години, докато новите жилища ще имат плавно покачване. Това наистина е реалистична прогноза при добра икономика, добро качество на новото строителство, подобряване на инфраструктурата.
Иска ми се и в БГ нещата да вървят така надобре, тогава с удоволствие ще си купя нов апартамент, макар и много скъп.
Обаче реанлостта е доста крива в момента. Уинслоу Гарденс изглеждат страхотно и като идея и на картинка и проект, обаче в средата на нищото - ман.ливади-изток как да си купи човек? Дотам няма път, няма канализация - само кал и мизерии. Да не говорим, че още 10 години има да се строи в района, това значи децата ми да няма къде да играят а аз да се връщам всяка вечер в кал до колене.
В ман.ливади запад ситуацията в момента е дори по-зле отколкото преди 2 години. Няма как да повярвам, че в изток всичко ще е тип-топ след още 2 години, колкото и да ми се иска и какъвто и оптимист да съм...
Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
10-04-2008 - 00:51:10
Нека оня дето си направи сепуко - Компасът и неговите клакьори сега да обяснят на ЕС, че България е ПРЕКРАСНА, че май се готвят да ни изритат от съюза.
ЕС предупреждава българското правителство след убийствата : Дневник

Не ми се мисли какво ще стане с народеца - ситуацията става екстремна.
Лошо за хората, които не изнасят и произвеждат стоки или интелектуален труд за навън, тук ще се катализират разрушителни за икономиката и реда процеси.

Недалновидност и глупост доведоха до тази ситуация. Ако искаме имотите ни да имат стойност е нужна сила упражнена върху тия горе. Ако се крадеше по-малко щеше да има средства и за инфраструктура и за рекламиране и регулиране на България като инвестиционна и туристическа дестинация.

Много политика вкарах, но специално в България се оказва, че е пряко свързана с имотите.

Отборът защитници на скока на цените сега щеше да триумфира ако не я бяхме докарали до тука. Сега обаче отборът на "КРАХ И СРИВ " е победител поне за близките 5 години.

Ами какво да ви посъветвам от моя гледна точка - останете в България, но произвеждайте или аутсорсвайте ИТ продукти за навън - става и дистанционно. Земеделието и животновъдството също ще са на сметка - кой каквото сметне за добре. Земя под аренда има достатъчно.
Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
10-04-2008 - 09:02:14
"Пропърти сикретс" са посредници и консултанти, а не инвеститори, само да уточня за mstoichev. Лагера Тюлип го правят АФИ Юръп, а Уинслоу Гардънс - Уинслоу Дивелъпмънтс.

Love is all around
Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
10-04-2008 - 10:49:36
Новината за недостига е просто очарователна.

Някак парадоксална обаче. Аз лично не знаех, че съм пролетарий. Действа отрезвяващо.

Не знам обаче в каква категория са хората, които биха искали да имат моето заплащане и чак си мечтаят за него. Аз обаче съм си чист пролетарий, който никога дори не може да си позволи офертите на Камелия.

Обзалагам се, че купилите от нея са супер баровци, имат иконом (турили са го в килера в ЕПК-то в Люлин) и се хранят със сребърни прибори от порцеланови сервизи.

Пролетарии са и приятелите ми програмисти с четирицифрените заплати, и хората с успешен малък бизнес.

Смятам да въведем още една категория за социалния слой под нас (щото го има)- индийски прокажени просяци. Тоест хора, дето са с трицифрена заплата.

Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
10-04-2008 - 11:53:00
avatar
1352 Написал:
-------------------------------------------------------

> Не знам обаче в каква категория са хората, които
> биха искали да имат моето заплащане и чак си
> мечтаят за него. Аз обаче съм си чист пролетарий,
> който никога дори не може да си позволи офертите
> на Камелия.
>
> Обзалагам се, че купилите от нея са супер баровци,
> имат иконом (турили са го в килера в ЕПК-то в
> Люлин) и се хранят със сребърни прибори от
> порцеланови сервизи.
>
> Пролетарии са и приятелите ми програмисти с
> четирицифрените заплати, и хората с успешен малък
> бизнес.
>
> Смятам да въведем още една категория за социалния
> слой под нас (щото го има)- индийски прокажени
> просяци. Тоест хора, дето са с трицифрена заплата.

Какво всъщност искаш да кажеш?
Че всички публикувани оферти са с измислени цени? Нещо като брокерска конспирация,щедро спонсорирана от някого?
Че примерите,които давам са неверни,само защото ти не можеш да си позволиш да купиш?
Не са баровци клиентите ми и офертите не бяха мои- доста търсене падна докато открия това,което им трябва. И да,в Люлин цените на които купихме са такива.
Дали ти можеш да си го позволиш,дали аз мога,е без значение.
Публикуваните оферти са много като бройка,защото един имот се предлага от много фирми,защото има оферти които отдавна не са валидни,но продължават да излизат от базата данни,когато пуснеш търсене,защото има някои с цени,извън пазарните, пуснати така-ако някой "милионер" се хване и накрая,защото има и всъщност непродаваеми жилища- или те са в гробовно състояние,или входът.......
Но,трябва да имаш или поглед "отвътре",или да направиш сериозен анализ,за да добиеш представа.........

smiling smiley smiling smiley
Re: Недостиг на жилища в София вдигал цените с 25%
10-04-2008 - 12:51:56
Искам да кажа, че наистина не мога да си позволя да купя. И други като мен не могат, а са печелещи пари хора.

Това би трябвало да притеснява леко брокерите. Не че правят конспирация. Нищо не съм казала за брокерите. Просто те дадох като пример, защото наскоро даде цени на реални сделки. Не се разпенвай, моля те, можеш да взривиш интернетите, в други дискусии си го доказвала.

Цените са такива, каквито се искат. Въпросът е колко дълго ще продължи това. Щото вече иронично ми звучат заглавия от рода- цените на имотите падат по цял свят, освен в България.

Ще почакам засега. Ще почакат и много други като мен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход