Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на наемите на магазини/Варна - неоправдано високи ???

Публикувано от alexsist 
Цените на наемите на магазини/Варна - неоправдано високи ???
29-02-2008 - 20:53:47
Какво мислите за цените на наемите на магазини във Варна ???Тоя народ е полудял !!!!Смятам че са безумно и неоправдано скъпи ...Като добавка към това и няма магазини като хората ????Имам чувството че, наемодателите искат с наемите които ни искат да си покрият кредите за някоя друга година ???Кога ли ще се спука и този балон ???Още колко смятат да ги покачват ???Нямам думи вече !!!Стоят си празни , но не им намаляват цената .
Какво мислите по този въпрос ???Вие сте .........





Re: Цените на наемите на магазини/Варна - неоправдано високи ???
29-02-2008 - 21:03:46
Мисля, че наемите са такива каквито някой е склонен да плати. Това, че ти нямаш тази възможност не означава, че някой друг я няма. Има хиляди варианти за това, включително налагане на фирма (магазина може да работи на загуба, но се създава имидж), пране на пари, тъмни сделки от типа на наркотици и др.

щом има някой да плати дадена сума за наема, то наема не е неразумен а реален.

аз съм наемодател, давам магазинче 16м2 за 500 евро в софия. Предишния наемател го ползва за 3 години, преди месец поиска да се изнесе. Два часа след обявата ми в имоти го бях преотдал. Това е реалността.


Част от отговора на въпроса ти е и в самия ти въпрос "...Като добавка към това и няма магазини като хората

може би именно зарад това са такива наемите?

И друго - не се ядосвай на наемодателите, не са те виновни. Щом ти дават такива пари, трябва да вземаш smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-29 21:10 от naughty.
Re: Цените на наемите на магазини/Варна - неоправдано високи ???
29-02-2008 - 21:15:25
А предните наематели на същия този наем от 500евро ли са били ???Съмнявам се .. :ami:
Ееее те тези твои наематели , кво ли трябва да продават в това така наречено магазинче от има няма 16кв.м.(предполагам бивш гараж пригоден в магазинче) за да ти ги дават тези 500евро ???? moody smiley: moody smiley: :!: :!: Сигурно злато , може би ???В 16кв.м. каква скъпа стока може да се изложи която да избива такъв наем , че и да остава и за тях нещо ..Ама наистина това с наемите е ненормална и против всякаква логика работа ????!!!!!!!!! confused smiley eye popping smiley А така наречените рентиери/наемодатели издавате ли фактури на наемодателите си фактури на стойноста на която им отдавате магазинчета тип гаражи ???? cool smiley
Re: Цените на наемите на магазини/Варна - неоправдано високи ???
29-02-2008 - 21:26:38
издавам фактура и си плащам данъка за това - не го мисли.

Насочи си злобата към тези които плащат тези наеми а не към наемодателите. Аз несъм виновен, че за 2 часа ми звъняха 30 човека и се надпреварваха.

16м2 да добро място могат да ти докарат и 3000 евра на месец
Re: Цените на наемите на магазини/Варна - неоправдано високи ???
29-02-2008 - 21:29:54
То данък е ясно че плащаш , думата ми беше дали тези които искат 1300евро за 100кв.м. магазин плаща фактура върху същата тази сума от 1300евро ????И за ква злоба ми говориш , че нещо не рабрах ???
Re: Цените на наемите на магазини/Варна - неоправдано високи ???
29-02-2008 - 21:35:00
alexsist Написал:
-------------------------------------------------------
> То данък е ясно че плащаш , думата ми беше дали
> тези които искат 1300евро за 100кв.м. магазин
> плаща фактура върху същата тази сума от 1300евро
> ????И за ква злоба ми говориш , че нещо не рабрах
> ???


И за ква злоба ми говориш , че нещо не рабрах --> "А така наречените рентиери/наемодатели издавате ли фактури на наемодателите си фактури на стойноста на която им отдавате магазинчета тип гаражи"

издавам фактура за пълната стойност. Магазина ми никога не е бил гараж. купен е за 15000 долара през 2002г, ново строителство беше тогава.
Re: Цените на наемите на магазини/Варна - неоправдано високи ???
29-02-2008 - 21:43:40
Цените са си такива, каквито ги диктува пазара. Има и магазини с по-ниски наеми...но в по-малки градове....ако искаш winking smiley Аз не виждам нищо нередно в това. Ако магазинът е с висок таван, добре изпълнен и най-важното - е на добро място - няма проблем. Аз се надявям скоро да с есдобия с един такъв smiling smiley
Re: Цените на наемите на магазини/Варна - неоправдано високи ???
29-02-2008 - 21:44:02
Тука освен рентиери /кужодери други не пишат ли ????
Re: Цените на наемите на магазини/Варна - неоправдано високи ???
29-02-2008 - 21:46:31
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
> Цените са си такива, каквито ги диктува пазара.
> Има и магазини с по-ниски наеми...но в по-малки
> градове....ако искаш Аз не виждам нищо нередно в
> това. Ако магазинът е с висок таван, добре
> изпълнен и най-важното - е на добро място - няма
> проблем. Аз се надявям скоро да с есдобия с един
> такъв


+1
Re: Цените на наемите на магазини/Варна - неоправдано високи ???
29-02-2008 - 21:51:27
Ами повечето които искат такива безумни цени са или с размерите на гаражи или на нещу между мази и сутерени ... дори незнам как да го обясня ..Погледни в този сайт обявите за магазини под наем във Варна и сам ще се убедиш за какво става дума
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход