Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години

Публикувано от turbozol 
Нотариусите в България се превърнаха в същата затворена каста като митничарите. И какво означава това за 1 нотариус на 10 000 души? Защо да не заебем пазарния принцип и при лекарите, адвокатите, счетоводителите и т.н. По един на десет хиляди. Направи ме милионер, пък ми вменявай разни отговорности, нека ми е зле.

В една 300 милионна държава като САЩ прехвърляш кола или друго имущество с два документа и два подписа, тук за всяко нещо ти искат заверка от нотариус + един куп бумаги дето едвам ги побират службите по вписванията.

Системата в България нарочно е усложнена във всяка една сфера, сещайте се защо. Сещайте се и как се става нотариус, особено в малки атрактивни райони. Джокер - митничар, прокурор, съдия, депутат и министър. smoking smiley
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
15-04-2008 - 10:21:42
Сега пък нотариусите лоши. Да погледнем и в тяхната паница! И да приведем примери с идеалната чужбина, където всичко е с грижа за човека без да споменаваме тамошните проблеми. Особено в САЩ изобщо няма кръвопийци... Според мен проблем е само, когато има по един нотариус - монополист в район, но и те не всички са такива лоши.
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
15-04-2008 - 10:44:20
бахти сащ -изкарахте го комунизъм там с грижа за индивида
Нали и аз това казвам, дай на един човек или институция власт и монопол и глей сеир. Това, че някои са убави хора мен кво ме интересува. Монопол в една държава трябва да има само в осъществяването на държавната власт - законодателна, изпълнителна и съдебна. Там пазарът няма място. И под монопол нямам предвид монопол на една партия.
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
15-04-2008 - 13:14:00
avatar
Combat Написал:
-------------------------------------------------------
> Нотариусите в България се превърнаха в същата
> затворена каста като митничарите. И какво означава
> това за 1 нотариус на 10 000 души? Защо да не
> заебем пазарния принцип и при лекарите,
> адвокатите, счетоводителите и т.н. По един на
> десет хиляди. Направи ме милионер, пък ми вменявай
> разни отговорности, нека ми е зле.

Не е така. В момента има 235 свободни места за нотариуси и съвсем скоро ще има отново конкурс. Както за лекарите и местата в болниците,така и за нотариусите има спуснати бройки. Което е напълно нормално- както виждаш и недостиг на лекари има,независимо от "ограничението".

> В една 300 милионна държава като САЩ прехвърляш
> кола или друго имущество с два документа и два
> подписа, тук за всяко нещо ти искат заверка от
> нотариус + един куп бумаги дето едвам ги побират
> службите по вписванията.

И ще си съгласна да броиш пари за имот,представен от две хвърчащи листчета,заверени от сервитьор,между обслужването на две маси?

> Системата в България нарочно е усложнена във всяка
> една сфера, сещайте се защо. Сещайте се и как се
> става нотариус, особено в малки атрактивни райони.
> Джокер - митничар, прокурор, съдия, депутат и
> министър.

Незаети места по провинцията има точно защото цените там са ниски и сделките са малко,а нотариусите имат строги изисквания за помещенията,в които разполагат кантората и обзавеждането- всичко това,заедно със задължителната застраховка, струва доста.......така че,ако имаш мерак и образование,можеш да се явиш на изпита и ако го изкараш,да станеш горд Нотариус на Злокучене........ winking smiley


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход