Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години

Публикувано от turbozol 
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
13-04-2008 - 18:30:36
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> Спиро,първо в чехия и унгария цените скочиха
> двойно,след като се присъединиха.не знам кой ги е
> писал тези работи,че били паднали с 20%????тва не
> е верно.
> цените в бг почнаха да скачат,като главна
> причина за първоначалното им тръгване на горе беше
> точно тва,че ще ни приемат в ЕС и би трябвало
> цените да скочат така,както скочиха в чехия и
> унгария.
> да в бг трябва да има такса-капитал гейн
> такс,която да спира спекулативното препродаване.
> тази такса е такса печалба от
> препродаване.например ако си купил нещо за 30 000
> и го продадеш за 50 000-печалбата трябва да се
> таксува с да речем 30%.така държавата печели от
> данък и се ограничава спекулата.
> таксата капитал гейн е един от наините за
> контролиране на маркета на НИ.
> когато почва ряско да се качва,за да се
> предотврати балониране тази такса се увеличава,а
> когато цените тръгнат да падат, таксата се намаля
> или премахва,с цел стимулиране на пазара,за да
> няма срив,който да прелее и в други отрасли на
> икономиката.
> разбира се в икономическия в софето и в
> русията,матрьошките такива похвати не са учили и
> съответно не знаят как да контролират маркета с
> цел банво но вечно покачване,вместо дисбалансиране
> със скокове и падания,от които в крайна сметка
> дори и те ще загубят....


Цените в България не почнаха да скачат заради бъдещото членство в ЕС. Тръгнаха нагоре след 2002г. когато банките развързаха кредитите.
Данък печалба и тук има- облага се разликата купува-продава,щом си в "забранения срок".
И само да те попитам- в САЩ, в икономическите им институти,нали са наясно с "контролирането на маркета"? Нали с всичко са на "ти" ? Защо ги тресна кризата,тогава? Да не е някакъв българско-матрьошки заговор? winking smiley
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
13-04-2008 - 18:32:27
доколкото разбирам от постовете по горе
вси4ки са на мнение 4е в софия не е добро място за живеене
6 год там на мен ли4но ми стигат(пари да ми дават не отивам там)
презастрояването е факт както в софия така и в по4ти цялата страна както и по курортите
ако или когато паднат цените какъв е изхода?
масово изтегляне кум провинцията-защото никои не е по голям от хляба?
или в 6о кв.м с едно дете и заем които се оказва не посилен заради онези 600 хляба които при посока надолу се превръщат автомато4но в 300
как трябва наи адекватно да се реагира?
това е моя въпрос към вси4ки у4астници
и без друго и сега има хора които не ходят никъде дори на един ресторант защото не им е по джоба
големите финансови игра4и е ясно 4е веднага ще инвестират в продукт от първа необходимост,но какво да прави жената с 60 кв.м +дете +кредит?
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
13-04-2008 - 18:43:19
Камелче,
1.данъка печалба е криворазбран,както и всичко друго.той се определя спрямо данъчна оценка на имота,която не променяна от десетилетия.или нямаш данък печалба..........
данък печалба значи-ако си купила имот за 30000 и си го продала за 60 000,следва,че печалбата ти е 30 000.30% на 30 000 е над 10 000 евро.......някой да е платил в бг такъв данък????????????пълен блъвоч са ви законите.
2.в бг цените почнаха да скачат заради членството-2002 вече се говореше за приемането ни в ЕС,а когато велчев пусна чужденците да купуват,мился беше2003-се почна сериозно....и както видя-скачаха постоянно до влизането ни в ЕС.
3.в сащ икономическите институции са най добрите в света и управляват света.
само че буш и републиканците не са икономическа институция!
те имаха мнозинсто в конгреса и сената и правеха квот си искат.с други думи нищо.
и не само този данък,дето не се прие е грешката.само грешки правеха в продължение на 7 години.няма да те занимавам с неща,които не те интересуват.

4.няма конспирация.само финансовия ви министър дето си мисли,че цяла америка му завижда и само за него говори какъв е гений........ :ami:

само да не излезете вие с конспирация като се срине бгетовицата,че американците са виновни,или евреите,или европейците.......май така ще стане.
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
13-04-2008 - 18:43:42
в сащ хубавото е,че няма безбожни нотариални такси,като в европа.тва е нагъл и безмислен данък,където частно лице (нотариус) взима огромни такси за почни никаква работа.
няма нотариус,който да дялка безбожни суми като процентно отношение спрямо цената на имота.

otnovo govorya edinstvenno i samo za FR. Notariusite tuk sa "predstaviteli na vlastta" no kato chastni lica (statuta im datira ot predi Napoleon) tehnite ceni sa opredeleni ot darjavata...no broyat im e ogranichen. Taka che notarialno buro moja samo da se "nasledi" ili kupi...Rabotata im e dosta intenzivna...v moyat sluchay, notariusat me predupredi za nyakoy nerednosti v apartamenta koito datiraha ot ...1915 godina!!!! beche se rovil v arhivite (sgradata e stroena 1830) i tova be povod da namalya cenata. No nali znaete che vav Fr. vsichko e "Po-osobeno"...winking smiley
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
13-04-2008 - 18:48:18
явно говориш за м.вел4ев ох как ни набута този с бреидитата
ама си направи за 3 год 14 хотела и все в големите курорти
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
13-04-2008 - 18:56:53
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> подобно е в сащ-годишна такса е около 1,5% от
> стойността,но ако имаш само едно жилище-имаш 1/3
> отстъпка.както разбира се,ако си согиално
> слаб,инвалид,пенсия и т.н.тези такси са силно
> занижени или ги няма.

За УСА 1.5% $400 000 къща - това са $6000 годишна такса. Тук не влиза такса боклук.
За БГ - 100 000 Е имот - годишна такса 200-300 лв (с боклука). Смятай колко процента е.



> в сащ хубавото е,че няма безбожни нотариални
> такси,като в европа.тва е нагъл и безмислен
> данък,където частно лице (нотариус) взима огромни
> такси за почни никаква работа.
> тва е нечестна услуга според мен.
> в сащ независимо от цената-разходите по купуването
> са между1,700% и 3000%,и зависи най вече от коя
> фирма си намериш.тези пари вкл. абсолютно
> всичко-за тайтъл компанията,адвокат,държавен данък
> и т.н.
> няма нотариус,който да дялка безбожни суми като
> процентно отношение спрямо цената на имота.
> тва е абсолютно нечестно.в сащ и за 1 000 000$
> къща да купиш,пак 3000$ разходи по купуване ще
> дадеш.

Тук си противоречиш. При 3% комисионна ако имота е $1 000 000 таксите ще бъдат доста над $3000

> кой дава право на частно лице(нотариус) за
> заверка да взима процентни такси?
> в бг е същото.паднах,когато нотариуса ми каза,че
> трябва да му заплатя същата сума,каквато платих на
> държавата като данък????????????
> 2% от стойността??????кой му дава право да
> взима такива такси,както и държавата?
> за освидетелстване на няколко подписа и
> регистрация в съда????
> в европа много неща са нечестни според мен.

Незнам на какъв нотариус си попаднал. Аз лично платих всичко 2,5%, от които 2% държавна такса, а останалите 0,5% влючваха всичко останали такси (съд), както и таксата на нотариуса.Освен това изповядването на сделката почти винаги става на данъчна оценка. Ако греша в цифрите моля да ме коригирате.


Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
13-04-2008 - 19:07:02
Дивал-

не ги чети инвестор.бг.
велчев за времето си правилно направи.и отделно вдигна рейтинга на бг,откъдето се спечелиха милиарди от по ниски лихви по кредитиране.
сега заради орешарски рейтинга падна на негативен.тва ще е загуба от над половин милиард евро на година за бг.велчев е най добрия ф.министър за бг за всички времена.
матрьошките напоследат си оправдават олигуфренията с една единствена постъпка на велчев.замисли се защо напоследък изведнъж по вестниците почна да се пише само за велчев и тази сделка????
някъде да пише колко ще губи бг на година от негативен рейтинг?ами нека ти кажа,защото по вестниците няма да го прочетеш-между 500 милиона и 2 милиарда евро.
не ти говоря само за държавния дълг,и за частния-нещо лихвите по кредитите ти да се се вдигнали напоследък?аре сега сметни колко пари се губят в бг от тези лихви само.
не чети вестници.така матрьошките взимат властта в бг-с манипулиране по вестниците и нечестни нападки към конкуренцията им.
тва са учили в русия.
велчев е учил западна икономика,тоя са учили руска демагогия.
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
13-04-2008 - 19:18:58
руска демагогия-хареса ми :}
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
13-04-2008 - 19:21:21
Наблюдател-по горе съм объркал от бързане -не са 3000%,а е твърда такса между1700 и 3000 долара.сори.

после говориш за таксата-дори и над 417000 долара годишната такса е и над 1,5%,защото се води луксозен имот.
но за да разбереш смисъла на таксата,трябва да знаеш фундаментите на данъчното облагане и смисъла от него.
държавата съществува от такси.важно е как най правилно да бъдат разпределени тези такси.
в ню джърси плащаш 7% ддс,в бг плащаш 20% ддс.
тва ти оскъпява живота с 20%.
таксите за жилища трябва да са високи и да не излизат от квартала ,а да се използват за инфраструкрурата му.
по богатите квартали-повече такси,но повече бенефити за жвеещите.
по бедните квартли-по малки такси,но мизерия.
просто и честно.
в бг всички таски се умешват и да речем се преразпределят неправилно и виждаш кво става.и улиците не могат да асвалтират.
в драглевци текат лайна,като завали дъжд......

трябва таксите за жилища да са високи -малко жилище -ниски такси.колкото по голямо-толкова повече да растат.та гъзарите дето зивечт по драгалевци за къща палат ще плащат по 20 000 евро данък на година,а в апартамент в обеля ще си остане 100 евро.
а ддс данъка е един от най големите в целия свят.българия само лъжат,че имат ниски данъци-едното за сметка на другото.
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
13-04-2008 - 19:25:21
Джулиъс-за банките можеш да се обърнеш към мен,а не Куку.аз съм ги подкарал на шамари по тези форуми.
прочети ми по горния постинг за негативния рейтинг и ми кажи-колко губи бг от това?
и ми кажи-колко спечели бг,когато го повишиха по времето на велчев?

написал съм и цифрички-сългасен ли си с тях,или не си съгласен?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход