Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

$100,000 - как,защо?

Публикувано от КапитанПетко 
Re: $100,000 - как,защо?
03-04-2008 - 14:36:22
КапитанПетко Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте на всички. Темата е сериозна, надявам се
> на сериозни отговори. Събрал съм в брой $100К и
> умувам как да ги инвестирам в България. Ще има ли
> криза, няма ли да има?
> Дайте съвет?
>


А на колко оценяваш идеите, които искаш безплатно?
Re: $100,000 - как,защо?
03-04-2008 - 14:50:55
бай спиридоне, дори и да ги вложи в апартамент в центъра на манхатън пак ще е на светлинни години от трътльовците в бг. близки до власта. на теб това ли ти е целта в живота да настигнеш бг. трътльовците?
Re: $100,000 - как,защо?
03-04-2008 - 16:27:59
>Куку, дай един акъл де. стига плю.
>Ти какво би направил с парите в БГ?

Между другото идеята на Асен за оранжерия не е лоша. ако ти се занимава със земеделие. Може да се хванеш да отглеждаш прасета или крави, ако пак пуснат еврокредитите. Не се шегувам.

споменаваш че имаш долари. Определено не си ги изкарал в Бг защото там долар е мръсна дума, сам само евра сънуват. И понеже си бил или си в щатите дето си ги изкарал тези долари от какъв зор ги връщаш в Бг? След 2-3 години щатите ще са идеално място да си купиш инвестиционен имот. ако ти се занимава с имоти.

търговия и имоти в Бг както и бензиностанции/туризъм/спа/голф и прочее са аболютно безперспективни, там се насочиха първи лесните пари и в момента е оувър краудед.

за частен бизнес акъл не мога да ти дам защото няма обща категория частен бизнес. Ако разбираш от нещо и мислиш че можеш да имаш пазар (в Бг или европа) и прогрес , да наемеш квалифицирани работници, направи го. Това си е личен избор.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-03 16:29 от kuku987.
Re: $100,000 - как,защо?
03-04-2008 - 17:08:37
за това се иска бекграунд в ИТ. И бизнес опит .И комуникейшън скилс. И сейлс скилс.
И да намериш свестни и кадърни хора. От друга страна ако си в ИТ ще имаш платена работа насвсякъде по света и не виждам защо трябва да се връщаш в Бг.





Re: $100,000 - как,защо?
03-04-2008 - 17:29:31
Ето това е умно-да имаш 100 000, а да задаваш въпрос за много милиони.
И хитро... winking smiley
Всъщност и да нямаш 100-ти хиляди, но да имаш правилния отговор-точно сега-със сигурност, ще станеш неприлично богат...
Стискам палци ! smiling smiley
Re: $100,000 - как,защо?
03-04-2008 - 17:31:37
това с въртенето на стола ми хареса. Такива да ги ринеш с лопата в Бг, виж за истински бизнес комуникейшън скилс и добри програмисти ще имаш проблем докато намериш такива. В Бг. същото и за сейлс.
Re: $100,000 - как,защо?
03-04-2008 - 18:15:24
Събра ли са се доста въпроси гледам, защо това, защо онова.
Първо за земята дето давали на "заслужили" - ей това ако ми кажеш какво общо има със темата?!?
Второ за постоянните коментари , че съм търсел безплатен съвет как да стана , видиш ли безумно богат от въшливите си 100К - аз не търся някой да ме направи богат, просто питам как хората биха си предпазили парите от "изчезване" в милата родна картинка.

Благодаря на всички с идеи за бизнес, но както вече споменах - имам друг вид бизнес в който обаче нямам нужда от тези пари . За това търся каде да ги наместя и да не ги мисля, пък и да не ми носят голяма възвръщаемост- целта е просто да не ги загубя , да не се обезценят и т.н. , без да ги оправлявам активно. smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-03 18:19 от КапитанПетко.
Re: $100,000 - как,защо?
03-04-2008 - 18:22:44
Най-блазнещата идея за сега е да купя земеделска земя, на големи парцели с 60% от парите. Има земя за по 300-350лв/декар - 3-4 категория, при рента 10лв примерно това е 3% възвръщаемост , но пък земята си остава.
С останалите пари - малко в кеш/злато и малко на депозит ?
Re: $100,000 - как,защо?
03-04-2008 - 18:32:34
Земеделска земя(ако е поливна и комасирана)-добре (донякъде)-на рента не разчитайте, по скоро на капитализация...след 3-5 години...
Депозит-а и злато-ужасно лоша идея...
Кеш-а-чудесна идея и да чакаш, ако кризата се задълбочава, обратно пропорционално да се увеличава и покупателната им сила....и когато се близне дъното да атакуваш...
Кой знай, кой знай... winking smiley
Re: $100,000 - как,защо?
03-04-2008 - 18:38:07
Наска долар/евро 50/50 как ти се струва?
Абе проблема с валутите в кеш за мен е че и те се обезценяват постоянно, а за златото вероятно си прав - на голям връх е сега, но все пак се изкушавам да зема и малко монети - $5-10К - за всеки случай smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход