Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

$100,000 - как,защо?

Публикувано от КапитанПетко 
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 23:35:51
Асене , мерси за инфото,
какво ще кажеш за покупка на земеделска земя, верно рентата е малко но там май няма много балон, или греша? Все пак земеделието не може да спре, нали?
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 23:48:54
ами то вече е спряло бе пич. Разходи се из Бг и виж колко земеделска земя се обработва. Половината храни внос отвън.
Между другото брокерите си мислят че това ще е следващият номер да правят печалби (със земеделската земя) без да се замислят изобщо че хората нямат пари.
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 23:52:20
има балон.двойно по скъпа е от щатската.има балон,защото точно тези фондове са я поизкупили,но не влагат в обработка.просто е спекулативно купена с цел вечно качване и балансиране на книжките за пред акционерите........
замислял ли си се защо в цяла българия излизат статии,че ще се стоят голф игрища?
калко голф игрища си виждал?
ходи във всеки малък град или село и ще ти кажат,че едикой си фонд е закупил земя с цел построяване на фолф игрище и строежа почва още утре.......
после си представи как се купува земя за 100 лева на декър и в тримесечните баланси се обявява,че земята е поскъпнала ,защото ще се прави голф игрище и вече е 100 000 за декър.
ама тва е само на хартийка.сещаш ли се. енрон говори ли ти нещо?
като почнат да фалират ще залеят бг с евтина селскостопанска земя.
да не ти говоря,че бабите по банско и покрайнините на софия ще си изкупя земята на 5 пъти по малка цена,отколкото са я продали на фондовете......
бабите ще излезнат по умни от българонмистите......бабите ще надхитрят българономистите.........

кво може да направиш?единственото според мен в момента с твойте пари-може би оранжерия.
има липса на такива,както яко внос от чужбина.оранжерия ,която да е за домати и краставици и други зал. които бгетовеца кумсумира всеки ден.при криза на добре отцеляват производителите на стоки от първа необходимост.
а дори и този бранш е подценен в бг.
с тия кинти-може би един декър оранжерия.направи си изследванията и смятам,че при добро ръководство ще имаш 30% профит,без да е нужно отделно да инвестираш за дъмпинг на пазара с цел пробив или за създаване на клиентела или реклама за опознаване на продукта.

най добре на северозапад от софия-в годеч и района -достатъчно близко да софия,евтина земя,и евтина работна ръка.

успех
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 23:54:16
Куку, дай един акъл де. стига плю.
Ти какво би направил с парите в БГ?
Re: $100,000 - как,защо?
03-04-2008 - 00:03:11
Асене, мерси отново за изчерпателния отговор.
Искам само да направя едно уточнение.Аз не се интересувам да започна някакъв бизнес.
Имам доход и бизнес, който си развивам, но в този бизнес повече пари не са ми нужни, нито потребни...
За това целта ми е да купя нещо или неща които относително ще си пазят цената или ще носят малка печалба- поне да не набутам парите дето се вика. Иначе нямам нито време, нито желание да управлявам парите активно. Идеи за това?
Re: $100,000 - как,защо?
03-04-2008 - 00:04:44
ако ми позволите да вметна само без да споря-земеделската земя в североизто4на бг се обработва по4ти на 100% цените запо4ват от 500-600лв-дка за по нагоре какво да кажа като стигат евра на квадрат-миналата седмица мои приятел продаде за по 1000лева на декар -95 декара закупи я ареднатора които я обработва...пак казвам не споря..аз само да вметна ....4е ме яд като кажат 4е не се ба4ка....
Re: $100,000 - как,защо?
03-04-2008 - 00:09:37
Дивал, мерси и за инфото на ли4на - това е сфера в която нямам интереси, благодаря все пак!

Относно земеделската земя и аз така мисля че все хляб народа ще яде и дори да е малка рентата все няма да е без хич smiling smiley.Ако цените на земята не са МНОГО надути, това би ми свършило работа.
Re: $100,000 - как,защо?
03-04-2008 - 00:13:10
аз имам ли4на земя ..не те4е ама капе....купужаи там кудето има арендатор и се работи земли6тето имам много инфо-не съм агенция
Re: $100,000 - как,защо?
03-04-2008 - 00:15:45
Благодаря за съвета, Дивал!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-03 00:17 от КапитанПетко.
Re: $100,000 - как,защо?
03-04-2008 - 00:19:00
КапитанПетко Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене, мерси отново за изчерпателния отговор.
> Искам само да направя едно уточнение.Аз не се
> интересувам да започна някакъв бизнес.
> Имам доход и бизнес, който си развивам, но в този
> бизнес повече пари не са ми нужни, нито
> потребни...
> За това целта ми е да купя нещо или неща които
> относително ще си пазят цената или ще носят малка
> печалба- поне да не набутам парите дето се вика.
> Иначе нямам нито време, нито желание да управлявам
> парите активно. Идеи за това?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ахааааа,ами и аз имам подобен проблем........
в бг няма как-само ще се вътриш.
а за инвестиране в имоти......тва беше мода само в последните 10 години.в бизките десетилетия модата ще е остаряла.няма да е модно.......ще е смешно......
ако случайно откриеш къде да вкараш дългосрочно кинти,без да загубиш,особено в бг,обади ми се.че нещо ми бяга въображението.
да ти казвам ли,че и в бг имам кинти,който не са на депозит,а са в банков сейф?
ако знаех декъ да ги пльокна,да съм ги пльокнал вече.
кинтите бяха с цел създаването на цех за вентилационни системи,ама днес да почнеме,утре да почнеме и.......добре че не почнахме.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход