Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

$100,000 - как,защо?

Публикувано от КапитанПетко 
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 21:59:22
По скоро в България имаме опит в подводното минно дело - като стигнем дъното и почваме да копаем.
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 21:59:41
Асене, мерси за отговора .Има само един проблем - парите са налични в момента и трябва да се направят нещо. Не искам да копувам имот в момента, можеби само някакъв вакационен /Искърското дифиле примерно/ . Но все пак по някакав начин трябва да ги запазя .

До куку - пич този път не позна. Сумата не е точно 100, по-точно е към 115К
Питам абсолютно сериозно и да - бил съм умен да изкарам парите, както и имам доход от други занимания , целта е да запазя парите а не да реализирам ГОЛЕМИ печалби .

До Елисара - аз не търся безценни идеи които да ме направят "богат" , напротив - търся мнение как се защитават пари по време на криза.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-04-02 22:05 от КапитанПетко.
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 22:09:27
В момента обмислям нещо от сорта на:
30% взаимни фондове - средно и ниско рискови
30% в буркан банк евро и $
и ....останалите страх-не страх в БГ банки на депозит в $ и евро.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-02 22:11 от КапитанПетко.
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 22:16:18


Взаимни фондове мислех , защото доста паднаха вече - от 1940 октомври Софикс е на 1200,
Идеята ми е че и на 800 да падне, в момента е по-близо до дъното от колкото НИ.
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 22:27:48
Капитане, аз се уволних ефрейтор ама позволи ми да ти препоръчам малко литература(теми) от този форум:
1. на къде с 20000Е (същата като твоята тема);
2. крах, срив и ... т.н.;

След като ги прочетеш мисля, че ще имаш готов отговор на въпроса си за $115К

Приятно четене пък виж може и ти да ни дадеш някоя свежа идея след това. winking smiley
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 22:31:10
Благодаря ти Дантес.
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 22:42:47
Капитане, с какъвто бизнес си се занимавал, с него и да продължиш - зер, той ти донесъл 100к заделени, пък ти искаш да му обърнеш гръб...
А ако са ти дошли от тотото, каквото и да е "тото", тук едва ли някой може да ти помогне...
Виж за харченето - насреща съм!
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 22:46:17
помагам на ли4на...успех winking smiley
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 23:24:18
КапитанПетко Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Взаимни фондове мислех , защото доста паднаха вече
> - от 1940 октомври Софикс е на 1200,
> Идеята ми е че и на 800 да падне, в момента е
> по-близо до дъното от колкото НИ.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
войвода,ти май си новичък тук.струва ми се ,че си бил форумец по форумите на инвестор.бг.........
не ги слушай българономистите,много ти се моля.
шоуто на бг борсата тепърва предстои-ще почне от два сектора-фондовете за НИ и банките.
те ще сринат борсата до такива нива,че на папазов ще му окапат косите.
тва дето стана до сега е
1.ноемврийското оттегляне на чуждите спекуланти,които балонираха борсата.
2.януарското падане-запитай се защо борсата беше в празници 12 дни покрай нова година?четох ги тогава по форумите в инвестора-някви сложни сметки,технически анализи,едни тръгълници на горе ,надолу,паралелепипети и други гениални изследвания.
много ми бяха смешни.разбира се-нищо не написах там-да си плащат за самочувствието-кой за кво учил.....но тук написах:

докато се опитват да открият топлата вода,никой не си задава въпроса-ЗАЩО БОРСАТА "ЗАПРАЗНИ" ЗА 12 ДНИ??????????
и после дойде и отговора-изнасяне от борсата и на големи български инвеститори,като алианц българия.разбира се изнасянето на алианц беше предвещано от статия с шефката,която каза,месец по рано,че бг банковата система е по динамична от европейската и щатската и бг тепърва ще се развива и расте.......

ако знаеш как да четеш-много неща можеш да предвидиш.......
въпроса е да знаеш къде да гледаш........не е в балансите на компаниите.те са за балъците(българономистите).не бъди един от тях.

ето ти малко инфо,което при българономистите в инвестор.бг, няма да го прочетеш,ЗАЩОТО ТЕ ОЩЕ НЕ ГО ЗНАЯТ:

3.третия голям срив ще е съкрушителен.той ще дойде от индекса бгрейт.
за българономистите за сега това е светая светих......всички там си държат кинтите.но тва е на големия балон -дот комовете ряпа да ядат.....
прекалено са кухи,за да вденат.
защо бгрейт,съм писал най подробно,но сме се разхвърляли по форумите тук и няма да успея да го намеря.нито пък ми се обяснява наново.

до сега още балон на бфб не се е пукнал-тва са първите изнасяния и тва бяха корекции ,в следствие на предварителното изнасяне на по умните.
чакай да видиш кво ще стане,когато фондчетата за НИ почнат да плюят кръв.......
за банките-тва,че на ПИБ са им се сринали акциите,не значи,че е ударила дъно и е време за купуване.....повярвай ми.
шоуто тепърва предстои.предлагам ти да си сраничен наблюдател,защото тогава до някъде ще изпиташ удовлетворение,че не си потърпевш......

и само влизай от време на време да четеш форумите на инвестора ,за да се посмееш,а не и за да черпиш инфо от там.




Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 23:33:43
Абе КапитанПетко, човек- в момент на криза - ще влагаш във взаимни фондове или банки? Не четеш ли какво става с банките- ами ако банките в БГ започнат да гърмят- кой мислиш ще ги спасява?

Ами тези фондове в какво влагат- в имоти и в акции- и акции на банки включително. И таксите на управление на тези фондове знаеш ли как бързо ти изаждат печалбата- дори и да има такава в дългосрочен период. Tези фондове целта им не е да правят пари за обикновенните дребни вложители.

(Не питай от къде знам- добре че шефовете не знаят български!!!)

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход