Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Българският лев...

Публикувано от Dimitrovski 
Re: Българският лев...
29-03-2008 - 00:38:53
Асене,
ако си сложиш ръката на сърцето, няма как да не признаеш, че приемнето ни в НАТО и ЕС бе протиктувано под натиск, въпреки, че ние подадохме "молби"!
Или казано с прости думи- "елате в нашия отбор, за да избегнете купонната система", което на практика си е както ти казваш: "пари влизат (влизаха) яко-тяхното материализиране-още не го виждам." или "и тва задлъжняване се е изпарило-нищо не е донесло за благото и бъдещото развитие.
отделно и абсурдната ни неопитност в борсови похвати,банково дело и мениджърски способности за определяне на бъдещ маркет,както и меко казано-неконкурентно способни в глобалната икономика,никакво ноухау и новаторство,липса на кадри......още да изброявам ли?
сабери ги тия истини и ги умножи по рекордната инфлация,имотния балон и задлъжняването и ще получиш един индекс,който е за учебниците по икономика."

С две думи, на ГОЛЕМИТЕ им беше по-евтино да ни вкарат в двора си, отколкото да харчат пари за изолация, ембарго или бомбички!

Все пак приятелю, изобщо не смятай, че ние сме си избрали съдбата! Но според мен е по-добре от купонната система, пък кой знае.....може и да се изучиме, с помощта на такива като теб!
Re: Българският лев...
29-03-2008 - 03:04:10
Don Написал:
-------------------------------------------------------
> Кратко допълнение, за да не става разминаване -
> селяк имаше предвид белла (точени кори, Сачи, Леки
> и т.н.) - това е българска компания, а не
> супермаркетите Била.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
aaaa,сори не ги знам новите марки.ами ако белла са българска компания-и са дръпнали бизнес от олигуфрените-евалата на тях-и все повече така ще става,както Селяк вика-ще има преразпределение на маркет ниши-и ще е за сметка на тарикатите и ще пробиват опитните и професионалистите.тва е хубавото на отворения пазар.и в крайност ще е за благото на потребителя.
Re: Българският лев...
29-03-2008 - 03:15:07
Парцалев,пак ли теориите и конспирациите от типа-тия ще ни превземат,ония ще ни ограбят,тези пък са ни виновни,онези ни прекараха????
много добре сме си избрали пътя.ти руските ли предпочиташ?ми че те са смукачи и националисти.виж кво става с беларус и северна корея и иран.....те са им последните останали сателити......както и няколко(много) точки на влияние по третия свят с цел поддържане на конфликти за продажби на оръжие......

не си прав за тва,че европейците ще имат келепир от нас.бяхме неправилно пресметнати-сега ще патят от нас.и те хората правят грешки.ще видиш,че в близкото десетилетие,а ако не и много повече-нови членки на ЕС няма да бъдат привличани.
виж как връткат сърбите и турците.ще ви приемеме,ама няма да ви приемеме....
Re: Българският лев...
29-03-2008 - 08:29:51
Ами сравнявам и качеството. Прлодуктите и на дветне марки вършат работа и отнесено към изделията, които се произвеждат с тях българският продукт е поне два пъти по-евтин.
Малко си назад, вече официално признаха, че мутрите са ликвидирани в средата на 90-те, това , което смятаме за мутри всъщност са щатни и нещатни сътрудници на службитеsmiling smiley
Re: Българският лев...
29-03-2008 - 11:43:38
Асене,
Беларус си плаща за газта на Русия като поп! С.Корея се влияе повече от Пекин отколкото от Москва, а да твърдиш, че най-древната цивилизация, останала до наши дни - Иран е сатлит на който и да било, е меко казано, непознаване на геополтиката!
И каква грешка видя в европейците, след като всички банки в БГ са техни? Това нямаше как да стане , ако бяхмне извън ЕС ! Отчети и факта, че тепърва ни предстои и влизане в Шенгенското пространство, преди да влезем е еврозоната!
Re: Българският лев...
29-03-2008 - 12:42:44
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> r_stoma,
> Когато казвам, че заплатите ще нарастват със
> същите темпове имам предвид, както досега - с
> десетина процента годишно, което е заложено в
> бюджета!
> И понеже стана дума за бюджета, как си представяте
> да стане 4:1 без това да е заложено в бюджета!
>

>
>
Ти сериозно ли смяташ, че кризи се залагат в бюджет?!?!?!
96-та, беше ли заложено 1$=3000лв и пенсия 3$???
А и във ВСИЧКИ държави минали на евро (със или без падане на борд), цените са скочили доста, като във ВСИЧКИ управляващите и разни икономисти са твърдели, че това няма да стане. Те знаят че ще стане, ама да понамалят паниката се кълнат в майка си и баща си, че няма страшно. Аз мислех, че си човек на повечко години, но явно съм се лъгал, щом не помниш 96-та. Та съвет от мен - живота винаги ни изненадва и винаги опровергава науката. Успех .
Re: Българският лев...
29-03-2008 - 16:24:01
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене,
> Беларус си плаща за газта на Русия като поп!
> С.Корея се влияе повече от Пекин отколкото от
> Москва, а да твърдиш, че най-древната цивилизация,
> останала до наши дни - Иран е сатлит на който и да
> било, е меко казано, непознаване на геополтиката!
> И каква грешка видя в европейците, след като
> всички банки в БГ са техни? Това нямаше как да
> стане , ако бяхмне извън ЕС ! Отчети и факта, че
> тепърва ни предстои и влизане в Шенгенското
> пространство, преди да влезем е еврозоната!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
разбира се,че иран са сателит на русия....тва,че не ги пише тия неща в бг,не значи,че не е верно.
знаеш ли кой финансира теолическата революция?от къде дойдоха средствата и оръжието?както и най важното-пропагандата?
знаеш ли,че в момента ятолаха е същия,още не е пукнал,жив е.и той управлява иран,а не президента.президента на иран е смешка,поставена от хомейни.
знаеш ли кой строй ядрената централа в иран?не,не са иран,руснаците са.
защото цивилизацията е скъсала връзки с иран,защото са режим с незачитане на човешките права и финансират терористични структури.с такива режими само други режими общуват-цивилизацията не!!!!!!!!!!!!!

банките били чужди?ми нали се търгуват на борсата в бг.ако толкова искаш да си имаш банка в бг-направи си един хостъл тейк оувър-и без тва акциите им се се сринали.......сигурен съм ,че дори и на тези нива чуждите банки ще са готови да се разделят от голямо количество от акциите си.......
аз една акция на банка в бг некупувам,и не си мисли,че само аз мисля така.....а защо мисля така-за тва вече не говоря.....
Re: Българският лев...
29-03-2008 - 17:33:25
Асене не всички банки, които оперират в България се търгуват на борсата. Даже мисля малка част от всички се търгуват.
Re: Българският лев...
29-03-2008 - 17:53:13
За Иран Асен е прав за повечето неща аз само искам да допълня, че по принцип руснаците там са в безпроиграшна ситуация и даже са готови да зарежат каквото са инвестирали вече в тази атомна (Бушер май се нарича) макар че те Икранците си я плащат на траншове така че това което ще загубят при евентуален конфликт е само печалбата от този контракт + максимум някъкви там транжове неизплатени, отдруга страна на тях им е по интересна ситуацията на евентуален бъдещ конфликт желателно провоциран от УСА и естестенно за тяхна сметка - досещате ли се къде ще търсим цените на нефта тогава $200 (Хуго Чавес ще се окаже прав) и понеже в Иран има повече газ отколкото нефт и с газта ще стане същото а на баба Европа едва ли ще и хареса това, там повече от 70% от газта идва от Русия. Така че руснаците с нетърпение чакат глупоста на Буш и този път да сработи на тяхно благо а президенчето на Иран понеже знае, че този път Европа няма така лесно да се съгласи ще има още дълго да се ебава с великата някога сила наречена УСА. Конфликата в Иран може да стане и за сметка на Турция ама тряба да им се гарантират северните територии на Ирак (кюрди) а за такова решение според мен УСА изпосна шанса сега е късно.
Re: Българският лев...
29-03-2008 - 18:07:15
от половин година говоря по форумите на имоти.нет за безмислието то различния марж в лихвите при борд.до сега никъде не се говореше за тва,но попаднах на статия,в която журналиста задава въпроса на банкера.разбира се отговора е безмислен също,защото смислено обяснение няма:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Пощенска банка залага ръст съобразно дългосрочната си стратегия
От: Мариян Йорданов
mpy@start.bg
25.03.2008 14:52


Петя Димитрова. Снимка: Личен архив

По повод започналата 2008 г. и сътресенията на ипотечния пазар в САЩ и пазара на имоти в Западна Европа, потърсихме Петя Димитрова, изпълнителен директор на Юробанк И Еф Джи България, за да коментираме последните тенденции. Юробанк И Еф Джи България бе образувана след сливането на Пощенска банка и ДЗИ Банк и работи под търговското наименование „Пощенска банка“.



- Работите ли при хипотеза за промяна на съотношението евро/лев?


Вие знаете, че сме във валутен борд. Курсът е фиксиран чрез закон.


- А защо кредитите в лева са по-скъпи от кредитите в евро?


Лихвата се определя от различни критерии. Един от тях е цената на ресурса, като левовият ресурс е по-скъп. Тук се включват и минималните задължителни резерви, и други разходи. Един друг прост отговор е каква е разликата между SOFIBOR и EURIBOR.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

жената(банкера) казва-защото левовия ресурс е по- скъп?????????????
как така г-жо Димитрова левовия ресурс е по скъп?чувате ли се какво говорите????или не се чувате??????
ами нали цената на евро/лев е фиксирана?
как така при една цена,едното е по скъпо от другото?така ли действате в пощенска?
ами ако вземете евтино външно кредитиране(вече няма такова),и то е в евро-ми нали може да си обмените валутата в БНБ за същия курс......
тва ,че може да има разлика в цената на заеманите пари,не значи,че че едните са по скъпи от другите,защото ако не се лъжа сме в борд.а борда обесмисля тези норми,защото винаги можете да смените и колкото си искате-левове за евро и евро за левове,НА АБСОЛЮТНО ЕДНА И СЪЩА ЦЕНА.......
плаша се какви хора управляват финансовите пазари и структури в БГ......

после казвате-втората причина била разликата софибор и юрибор......
ами да -тази разлика е притеснителна(за мен),но няма нищо общо с маржа в лихвите между евро и лев.
тази разлика,г-жо Димитрова означава,че започва да има липса на капитал(външен) и такова евтино кредитиране и за тва софибор скача-давате все по големи лихви по депозити,с надеждата да събетете локален(бгетовски) капитал.....
ако случайно не знаете,г-жа Димитрова-стандартен анализ при бордова политика за състоянието на дадена банка е разликата между индекса за междубанковата депозитна търговия(софибор в случая),и индекса за същата търговия на страната,към която е вързана дадената валута.
колкото е по голяма разликата-тва значи-затегнато и оскъпено външно кредитиране.прав ли съм,или не?????????
вместо да се правите на палячовци по медиите и да бълвате безмислици,защо не си оправите дисбаланса в монетарната ви политика?
вече 10 години ви чакам.имаше смисъл от началото.за да се преборите с психологическата нагласа на българина,но до полови година след въвеждането на борда,тва трябваше да се премахне!!!!!!!!!!!
и защо отговаряте със извъртания и прибежки на въпроса на журналиста за намалените реклами за ипотеки и увеличените за депозити??????
не може ли най накрая да излезете открито в медиите и да говорите реално и честно?
вашия колега от пощенска -един от шефовете в края на януари каза,че външното кредитиране се е оскъпило ,защото юрибор се е качил???????ами тогава юрибор не само не се беше покачил,ами и беше паднал.
защо лъжете и сами си се правите за смях?
дали оскъпеното кредитиране(външно) има връзка с падането на рейтинга ви във фич на първи февруари?????????защото някои от нас знаят къде да търсят истината:

[www.fitchratings.com]

не всички бгетовци сме балъци......

евалата на Мариян Йорданов за интервюто.Марияне-задал си точните въпроси към точния човек.за първи път чета професионално интервю с притеснителни въпроси,които поставят интервюирания в шах-или да каже истината,или да заприлича на олигуфрен.
ако има повече такива професионални журналисти в бг,много институции и управляващи щяха да бъдат поставени на мястото им.
а ако не им държите сметка,почват да хитреят,да краднат и да се правят на приятно разсеяни...


цялото интервю
[www.investor.bg]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход